Skocz do zawartości

czester_

Użytkownik
  • Postów

    3 663
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez czester_

  1. Słuchajcie ale nie mówicie, że jeśli ryby kupi się z jednego miotu to nic nie będzie. Nie wiem na ile moje ryby były spokrewnione ale to dziś pamiętam te dziwolągi których rodzona mamusia nawet nie poznała.
  2. czester_

    przewożenie akwarium

    Wiesz co yaro wszystko ok tylko ja biore też pod uwage idiote który myśli, że zdąży wyjechać przed tobą albo jakiegoś niedzielnego kierowce. 5h to kupa czasu, a w naszych realiach niestety prawdopodobieństwo że trzeba będzie mocniej zachamować jest duże.
  3. Ja myśle że jak masz klime to już bardzo dużo. Ja na lato podłączam dwa wentylatory, wlot - wylot i ew. napowietrzam. Nie powiem że w zupełności to starcza ale dużo daje. Odnośnie tych lodówek to Kot ma coś takiego na balkonie chyba jeśli mnie pamięć nie myli:)
  4. czester_

    przewożenie akwarium

    No u mnie było na styk:D także okryte kocami trzymało się ładnie + braciszek asekurował. Myślę że jak owiniesz na około szczególnie rogi kocami i pasażer będzie trzymał nic nie powinno się stać. Najważniejsze włożyć bezpiecznie bo 170cm akwa to troche sobie waży.
  5. czester_

    przewożenie akwarium

    No raczej dla bezpieczeństwa tak czy siak płyta na spód by się przydała i styropian. A jak nie masz to dwie dechy na 175cm pozbijać deskami ( żeby wyglądało jak płotek;) i na to styropian)
  6. czester_

    przewożenie akwarium

    Ja swoją 240 przewoziłem peugeotem 307. Siedzenia pyły złożone ale nie na płasko. Więc najpierw położyłem płyte długości baniaka, a na to akwa. Pod baniaczkiem był jeszcze podłożony filc na którym stało. Baniaczek przeżył transport i służy do dziś. Także myśle że jeśli akwarium nie wejdzie ci na poziomo najlepiej podłożyć coś twardego, a na to jeszcze styropian.
  7. czester_

    Hj-1122

    Bez porównania będzie. Fluval 205 może rzecywistego przepływu ma 450l/h. Tyle Ci zbierze co nic. Co wewnętrzny to wewnętrzny;)
  8. Cezaryx może zaszkodzić nawet bardzo. Musze poszukać tego artykułuf ale pisało w nim że sól może niszczyć ich układ pokarmowy. Pyszczaki przewód mają bardzo długi, a sól może zaszkodzić. Niestety nie potrafie teraz tego dokładnie wytłumaczyć bo sam nie pamiętam. Może jednak ktoś wytłumaczy zanim znajde gdzie to było.
  9. Deszczownica ma jeden wielki minus.... zajmuje miejsce i nie da się jej schować i dlatego ją wykluczam. Dysze z kubła mam na wysokości tafli i robi to samo z tym że nie rzuca się w oczy.
  10. Czytać panowie, czytać VDR napisał, że wszystko w fazie zmian jeszcze. Już dziś wygląd się troche pozmieniał. Jutro znów coś nowego zagości. To troche trwa ale warto poczekać. Ten silnik jest o niebo lepszy i zwykły klubowicz ma wiele więcej funkcji. Choćby zakładki by szybko znaleźć najważniejszy dla siebie temat. Co do 100 ostatnich postów to nigdy tego nie włączałem. Wg. mnie badziewie to było bo wyświetlało wszystkie napisane posty, czasem 10 wierszy to były odpowiedzi do jednego tematu. Nie lepiej wejść na forum, kliknąć "zobacz nowe posty" i wyświetlają nam się ładnie upożądkowane wszystkie tematy?!
  11. Pogłoduj je troszeczke. Jednodniowa głodówka i potem rzucasz pokarm którego nie lubią. I po czasie wszystkie lubią
  12. Najpierw zmierz parametry wody. Przedewszystkim NO2, NO3, PH. Wtedy będziesz wiedział na czym stoisz i czy woda mimo pracy filtrów w innym akwa jest ustabilizowana. Wtedy pomyślimy co dalej ale myśle że wrzucenie troche mrożonki jednorazowo będzie dobre. Tak czy siak najpierw parametry.
  13. Tzn, jeśli chcesz je rozmnażać to dobrze by było. Najlepiej te zostawić żęby podrosły i potem odłowić samce, a wpuścić inne. Nawet na wymiane. Tylko pytanie czy chcesz mieć problem z narybkiem:)
  14. tak. Lepszym partnerem były by naprzykłąd maingano.
  15. Saulosi+Rdzawe ok ale z red red mogły by być gożej. To o wiele bardziej agresywne rybki.
  16. czester_

    "Chemia" na starcie akwa???

    Jedyne co lejesz na start to jakieś płyny z bakteriami jak Sera NITRIVEC. Ogólnie jestem zdania, że jeśli nie trzeba używać chemi to lepiej jej nie używać. Na aquasafe czy innych uzdatniaczach na dłuższą mete zbankrutujesz. To samo da napowietrzanie wody przed wlaniem czy zostawienie jej na odstanie chwilke.
  17. Tzn. co masz na myśli mówiąc o plastiku? Bo wg. mnie tykonanie to jeden wielki kicz. Wszystko ledwo wchodzi, szczela, niedopasowane. Oba filtry równocześnie rozbierałem i z jebao tak szybko nie szło. Różnią się też umiejscownieniem pompy i detalami ale ogólnie bardzo podobne filterki.
  18. Ale robiłem zamieszania:) Kisor sorki. To przez tego awatara, w każdym bądź razie swojego już nie zmieniam bo widze co się dzieje.
  19. Hari nie zgodze się troszke albo zgode częściowo. Masz racje długość zbiornika odgrywa tu role bo samica nie ma gdzie uciec ale także ilość samic. Gdyby samic było więcej myślę że samce nie doczepiały by się tak jednej ryby bo miały by kupe innej roboty. Dokładniej mówiac jak już samiec saulosi odgania samice to ze swojego rewiru. Nie obserwuje u mnie skubania samic, a tylko odgonienie jak najszybciej ze swojej strefy. Samiec szybko podpływa i przegania samice i to wyszystko. Czasem przyklei się do jednej i próbuje za wszelką cene odgonić ale najczęściej to wygląda tak że na około ma jeszcze 2 inne ryby i po odgonieniu tej leci do tamtych i tak w kółko. Jeśli samica jest już skubana to nie jest dobrze. Widać, że jest zagoniona. Owszem walki między samicami u saulosi także występują ale to raczej głaskanie. Dlatego myśle, że zwiększenie ilości samic albo pozbycie się jednego samca pomogło by w tym przypadku.
  20. Wg. mnie masz troche za mało samic. Warto dokupić jeszcze dwie. Jeśli to nie pomoże i dalej zdrowo będą się trzaskać niezbędne będzie usunięcie jednego samca. A teń środek to Spureal+protection.
  21. No piach jak piach.. ciut grubszy ale może byc.
  22. Myśle że to strzał w dziesiątke kisor i można to zrobić.
  23. Hongi to bardzo silna ryba i widziałem je w starciach z moim dominatem. Walki były praktycznie codziennie jeszcze wtedy niewybarwionego osobnika. Jak przybrał na kolorach i okazało sie że to Hongi poszedł z akwa ale robiło się coraz ostrzej.
  24. czester_

    Hj-1122

    Zeoleta a może ona u ciebie była za bardzo oparta o szybe albo uchwyt był strasznie luźny i z tąd to wszystko? Szkoda że oddałeś. Buczenie no najczęściej właśnie drgania...
  25. czester_

    Hj-1122

    Ja to nie wiem że mały szumik wam przeszkadza:) Zawsze cos tam buczy. Jeśli jest bardzo głośna tzn jaka? Jaki to hałas?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.