Skocz do zawartości

czester_

Użytkownik
  • Postów

    3 663
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez czester_

  1. Ja bym nie wybrał jednego gatunku tylko dwa. Dlaczego?! Ryby kompletnie inaczej sie zachowuja... na plus dla dwugatunkowego.
  2. czester_

    testery NO2 to koszmar

    Ja bym zostawił okrzemki w spokoju i czyścił szyby tylko.
  3. Oj musiało być fajnie:) Podziwiam!
  4. czester_

    fajne...

    Hmm faktycznie bąbelki. W takim razie nie wiem:P
  5. czester_

    fajne...

    Weź sobie szklanke i napełnij umywalke. Potem zatop tą szklanke, następnie podnieś do góry dnem i efekt będzie ten sam. Mi się nie podoba...
  6. czester_

    Nasze Akwarium

    Tak więc zostaje przy zakupie co miesiąc w kiosku. Myślałem, że dodają do gazety gadżety przynajmniej typu próbki itp. Wiadomo raz się płaci i z głowy ale w moim wypadku to miesiąc o samym chlebie Dzięki za odpowiedzi!
  7. Ile dni ryby pływają w zbiorniku?
  8. Dokładnie jak kolega wyżej, bez roślinek i z ciut wyższymi kamolami będzie ekstra.
  9. A co to są dobre parametry? Pokaż zdjęcie i wyniki testów. Swoją drogą najpierw na galerii na nas najeżdzasz, a teraz z pokorną miną prosisz o rade:/ Na dobrą sprawe... Ale nic, odp. na moje pytania spróbujemy pomóc.
  10. A szukajka nie działa:) ? Prosze: http://www.klub-malawi.pl/artykuly_klub ... arium.html
  11. W takim razie polecam tło skrzynkowe.
  12. Tzn. ja swoje malowałem sprayami. Chyba 5 kolorów. Świetny efekt dostaniesz podświetlając tło i ciut oddalając od szyby. Nie myślałeś nad wewnętrznym?
  13. To ten HJ który ja kupiłem jest bezszelestny.. więc żadna reguła. Drogie filtry tez potrafią buczeć.
  14. Tzn. jakie zewnętrzne robisz. Możesz wiecej szczegółów?
  15. Rdzawy wcale mały nie jest. Samiec spokojnie podciąga pod 12 cm
  16. Jeśli chodzi Ci o te z diodą UV to to pic na wode i poza tym że świeci nic nie daje. Ale tak, można:)
  17. A ja twierdze, że za cene tego FX mamy taniej dwa kubły o większej pojemności na złoże. Podpisuje się pod tym co mówi Daniel. U mnie w 240 pracuje fluval 204, ceramika no name i aquael i także parametry prawie jak w jeziorze;) No ale ryb także nawalone nie mam
  18. czester_

    Od ogólnego do malawi...

    Zbankrutujesz na uzdatniaczach;) Kupujesz dwa wiadra i napowietrzasz przez 15 min zawsze to cos da. Od grona ludzi leje prosto z kranu i też jest ok. Przy ustabilizowanym baniaku nic się nie dzieje. Oczywiście jeśli przestrzegamy kilku zasad. Przed wlaniem wody do akwa obejżyjmy przez chwile czy jakiś syf nie leci typu biała woda itp. No i lepiej byc na bierząco z parametrami w wodociągach. Restartuj jak radzą wyżej;)
  19. Bzdura.. niekoniecznie są głośne. Mój fluval kosztował całe 50zł i co głośny? JBL kolegi czy nawet JEbao jak sie dowiedziałem ładnie cicho chodzi. To samo wewnętrzne turbina HJ czy mój aquael jest prawie bezszelestny po odpowietrzeniu. To żadna reguła. Eheim jednak to gwarancja niezawodności i jeśli masz pieniądze wybrałbym właśnie tą firme. Ogólnie sam na dzień dzisiejszy wybierał bym filtry z pod tej firmy. Dobre wykonanie, bardzo dobre wkłady w zestawie, dodatki i renoma;)
  20. Myślę że 405 do małej obsady wystarczy. Jeśli decydujesz się w tym akwarium na 4 gatunki w większej ilości proponuje kupić jednak większy albo jakieś dwa. Prefiltr to nic innego jak gąbka identyczna jak na filtr wewnętrzny zakładana na wlot do kubła celem ograniczenia wpływania odchodów itp do kubła.
  21. czester_

    Nasze Akwarium

    Co za problem teczke w kiosku założyć... jak im nie zejdzie to oddają jak zaklepiesz to będzie czekac.
  22. z 5?
  23. Nie powinno być problemu. Młodsze będą troszke gonione ale powinno być ok. Ktoś tu miał do oddania dwie.. hmm
  24. czester_

    Nasze Akwarium

    a jak miałes sprawdzać? nie rozumiem
  25. czester_

    Nasze Akwarium

    Jednymi słowy w moim przypadku lepiej dalej chodzic na kawke do Empiku:D
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.