Skocz do zawartości

czester_

Użytkownik
  • Postów

    3 663
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez czester_

  1. Spotkanie odbędzie się w dniu 26 kwietnia 2008 roku w siedzibie firmy Tropheus Tanganika w Krakowie przy ul. Szkolnej 4 Program: 9:00 – otwieramy drzwi naszej firmy 10:00 – „Muszlowce obligatoryjne” – Krzysztof Haja 11:00 - „Tanganickie drapieżniki” – Marta Mierzeńska 12:00 - „Moje wyprawy nad jezioro Tanganika” – gość specjalny Evert van Ammelrooy - przerwa, a po niej rozdanie nagród w konkursie fotograficznym Tanganika MAGAZYN 14:30 - „Wpływ żywienia na rozród ryb akwariowych” – Wojciech Górecki Prosimy w miarę możliwości o potwierdzenie przyjazdu na naszego maila biurokrakow@tropheus.com.pl --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Co prawda to nie nasze spotkanie ale ostatni wykład choćby ciekawi mnie na tyle by się tam udać, choc troche wiedzy z tanganiki również można wchłonąć Idzie ktoś ze mna?
  2. czester_

    Nasze Akwarium

    Mam zapytanie do "prenumeratowiczów" Jakie są kożyści z zaprenumerowania tego magazynu. Wiem że wychodzi w praktyce numer za darmo ale jakoś co miesiąc człowiekowi lepiej dyche wydać niż całą sumke. Chodzi mi o te dodatki naprzykład czy coś fajnego dają lub jeszcze inne rzeczy o których się nie pisze:) Będe zoobowiązany!
  3. TAk tak czytałem oba. Ogólnie respect za obeserwacje i reakcje. Wbrew pozorą mówił bardzo podobnie do dzisiejszej wiedzy i co ciekawe nawet litraż podał 100cm. Jak na tamte lata naprawde podziwiam.
  4. Doskonałym pokarmem są: larwy komarów (czarne i białe), larwy ochotek, małe kijanki żab, wazonkowce, dżdżownice, pawie oczka (dorosłe). Zimą można podawać im także kawałki surowego mięsa cielęcego, wołowego oraz końskiego - oczywiście odpowiednio rozdrobnione. Dobrym pokarmem jest również mięso z dorsza .Ryby te są żarłoczne i aby były w dobrej kondycji należy je karmić często i obficie. A mnie to Jakby moje mbuna końskie mięso jadły to i w 800l by sie nie zmieściły:P O co chodzi z tym alkoholem? On je tam wkładał?
  5. Kolega czester_ w swoim życiu kupił do malawi juz 9 nurzańców gigant i rekord to dwa miesiące mimo małej obsady i podawania symfonii. Teraz jednak glony z moich marzeń urosły i nie potrzebuje nic więcej.. mało która roślina jeśli wogóle jakas ma tak piękny szmaragdowy kolor. Z czasem poprosu pokochałem tą surowość i rośłiny wydały się zbędne. Możesz próbować ale rośliny jeśli rosną to najpiękniej nie wygladają.
  6. Yaro tylko radził i nic pozatym, hiperbolizujesz. Dwa oddechy i przeczytaj jeszcze raz nasze posty. Masz w nich tylko odpowiedzi na pytanie.
  7. Bo znam prawie wszystkie tematy tu, a jeśli chodzi o saulosi to nawet w każdym sie wypowiadam i w dosłownie każdym gdy było napisane 2 samce w 80cm napewno reagowałem. No starsi stażem jestesmy i wiemy co tu pisze:) POkaż link to z honorem przeprosze. Ale tak jak mówie jeśli do roku czasu zmienisz akwa to możesz zaryzykować z 3 samcami, jeśli nie zalecam 1+5. Dwie samice oddaj potrzebującym;)
  8. Nie, ale każdy malawista wie, że rosliny conajmniej nie mają tam dobrego żywota i w 70% kończą w kompoście. Yaro napisał Ci tylko i słusznie, że jeśli liczysz na rośliny w malawi to się przejedziesz bo może dwa gatunki Ci się uchowają, a ich wygląd zabójczy nie będzie.
  9. Kto tak poleca? Mozesz spróbować z 3 samcami ale to jest sprawa na 5 miesiecy góra potem będzie coraz gorzej. Albo przenosiny albo jeden samiec. Jest tego mase naprawde na serwisie.
  10. czester_

    Od ogólnego do malawi...

    Jak ja tych facetów na giełdzie nie trawie... wrrr znafcy.
  11. Tak jak koledzy wyżej piszą. Najlepiej stabilnie położyć na dnie. No i nie widziałem łądnego muru z kamieni jeszcze;)
  12. w sumie.. malo tej szerokości jest.
  13. zostawił bym yellow i dokupił harem saulosi lub maingano. Ale max 10 ryb.
  14. A ja ci powiem inaczej... po 3 miesiącach sie ich nie doczyścisz. Jak glon je chyci to szczotą drucianą jedynie, a i tak zostanie. RAczej daruj sobie te sztuczne, kup zwykłe może się przyjmą.
  15. co roku to samo... ależ ja jestem naiwny:)
  16. Jak ułożyłem tak stoi od ponad roku i nie zmieniam, w poprzednim baniaku to samo. Nie wiem jak wpłynie to na twoje ryby ale napewno nie na kożyść, stres, nowe otoczenie, walki. Przy dorosłych rybach nie powinno się ingerować w zbiornik bo może się to niebezpiecznie skończyć. Samce zaczynają bić się na nowo, a dorosła ryba potrafi zabić.
  17. Ja myślę, że hodowcy jakoś się zabezpieczą. Wiadamo, że część ryb zniknie, ceny pójdą w góre ale jedyny plus to że naprawde ryby będą darzone większym szacunkiem niż do tej pory i będą je trzymać ludzie którzy naprawde kochają.
  18. A bzdura... hodowle także są spore, a jak cena ryb podskoczy to przynajmniej zaczną szanowac ludzie te ryby.
  19. Tego nie wiedziałem...hmm więc takie coś jak u ciebie mars wydaje się odpowiednie.
  20. Powiem krótko że nie ma chyba sensu inwestować w takie cos. Jak już napowietrzanie wody ze 15min przed wlaniem wystarcza.
  21. Ja jade na fluvlu 204 przez prawie dwa lata w 240l i nie boje się przyznać bo sobie radzi wyśmienicie. Jeśli nie będziesz miał dużej obsady, dobrą ceramike spokojnie pociągnie. Tak więc jeśli chcesz mieć poniżej 15 ryb filterek starczy, jeśli więcej musisz kupić cos większego. W tym fluvalu z tej jednej komory wyjmij te gąbki wszystkie i całego zasyp ceramiką, nic więcej ma tam nie być.
  22. A jakby bez nóżek? Rozłożyć nacisk na całą powierzchnie...
  23. O kurcze... nowy baniak. Powiedz tak dla informacji, akwa miało wzmocnienia? Nic nie opierło się o szybe? Rozwaliło całą szybe z tyłu? Straszny pech faktycznie,i 10 letnie akwa trzymają pięknie wode, a tu nowe:/ Współczuje i nie załamuj się! Następne akwarium napewno nie pęknie, a sprzęt juz masz. Głowa do góry i do przodu;)
  24. czester_

    Sera Marine Silicate Clear

    hmm tylko po co? Okrzemki to naturalna kolej żeczy w dojżewającym akwarium..
  25. Wg mnie jeśli zrobisz oględziny i cena okazyjna to jest sens. Starsze filtry wcale nie gorsze, a cześci także idzie zdobyć. Gdybym miał okazje pewno sam bym brał.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.