Skocz do zawartości

czester_

Użytkownik
  • Postów

    3 663
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez czester_

  1. Grzeniu podaj wymiary zbiornika to po pierwsze. Tak czy siak odradzam Ci trzymania ww gatunków w tym akwarium. Jedyne co moge polecić to saulosi haremik 1+4. Po drugie poczytaj troszke forum...odpowiedzi na twoje pytanie jest naprawde mase.
  2. czester_

    Canon Powershot A530

    Statyw teraz na allegro jest tani jak barszcz... sam dawałem cos 22zł z wysokością do pracy 147cm i jest naprawde jak za ta kase rewelacyjny... lepszy mi nie potrzebny. Jak chcesz tym aparatem pofocić cos fajnego i mało wydać to moze soczewki kup dodatkowe? bawiłem sie takim czymś na innej cyfrówce i efekt naprawde spoko jak na szkło za 50zł.
  3. czester_

    Canon Powershot A530

    Najczęściej robiłem na trybie manual, z lampą, w macro, iso 200, balans bieli auto, ogniskowa jaką tam chcesz i jechałem:) Jednak ta maszayna cieżko miała z braniem ostrości dlatego czesto także ustawiałem makro na powiedzmy 10cm i ze statywu czekałem na okazje ze spuszczonym palcem... Ogólnie jeśli o fotografowanie ryb sie rozchodzi to to było g*** nie aparat ale miałem o wiele starszy model i 2 mpix
  4. czester_

    Canon Powershot A530

    Ja miałem wcześniej A60... przyzwoite zdjęcie bez ziarna to jedynie na iso 200 da się zrobić. A tak to wiadomo makro i siedzi sie przy akwa i liczu na cód:P
  5. Gratuluje i podziwiam!
  6. czester_

    sinice

    Ja odnosiłem się bardziej do zwalczenia nie uwzględniając zmian które wymieniłeś. CZynnikiem mogącym wywałać sinice spowrotem została by więc tylko woda bo rybka, roślinka itp w gre nie wchodzi. Jeżeli jednak rozszerzyć dywagacje i wziąść także to co napisałeś pod uwage oczywiście może być to powrotem sinic
  7. narva oceanic nature + oceanic blue
  8. czester_

    sinice

    hmm mi się udało, nie powróciły po erytromycynie. Ale myślę, że po długim zaciemnieniu i odmulaniach także jest szansa by już nie powróciły.
  9. czester_

    sinice

    Znaczy to tyle, że nie pozbyłeś się ich całkowicie. O wiele skuteczniejsze jest zaciemnienie samego akwarium np, kocem.
  10. Marek czytałem twoje posty o zakładaniu i rady klubowiczów to 3 lub dwa gatunki z przewaga na 2 tak więc nie możesz mówić, że dokładnie konsultowałeś to z klubowiczami. Samo napisanie że trzyma sie także nie wystarcza bo ryby sa różne. Tak więc czytając to i tamto wcześniejsze raczej nie możesz jeszcze mieć pewności że wszystko będzie ok. Ryby jeszcze młode, wojna może zacząć się nawet po 2-3 latach gdy będą w pełni dorosłe.
  11. czester_

    Od ogólnego do malawi...

    O wiele lepszym...
  12. Oj czasami właśnie rybka potrafi urosnąć, do tego jeśli katalogowo dorasta do 15cm do 240 choćby z tego względu bym jej tam nie widział.
  13. Dokładnie jak pisze yaro. Bardzo źle z twojej strony że na tak małym litrażu trzymasz tyle gatunków. Ryby są zgłupiałe choć nie wykluczam że jak wyrosną tak czy siak może zacząć się redukcja nawet po 2 latach.
  14. To ja powiem króciutko:) Linux rulez! i ma gimpa:P
  15. Chyba powinienem o tych godzinach dostać zakaz na odpisywanie:) Przepraszam za niedoczytanie.
  16. U mnie wystarczy że mama wejdzie do pokoju:) Chyba największy stres dla ryb patrząc jak szybko dają nura w kamienie, no i oczywiście zielone sitko. Ale tak jak yaro pisze szybko wszsytko wraca do normy.
  17. Wg mnie to akwarium nie nadaje się na pyszczaki. Z przodu może troche ponad meter i się zwęża. HAremik saulosi dałby rade ale to tyle co mógłbym polecić i wziąść przy tym za to odpowiedzialność. Zastanów się nad jakimś prostokątnym choćby 200l, a najlepiej 240l
  18. czester_

    Aparat fotograficzny

    Mnie dziwi że nikt nie wspomniał o Nikonie D40/D40x. To właśnie dobry sprzęt za taką kase. No nie znam się jeszcze na lustrzankach, a D40 to aparat z którym robie pierwsze kroki i naprawde jest rewelacyjny. Zdjęcia w porównaniu do normalniej cyfrówki są o niebo lepsze co widać i frajda z fotografowania! Menu także nie jest trudne i po tygodniu znalezienie czegoś nie sprawia problemu:D
  19. Moja rada to wyrzuć te testy do kosza i kup kropelkowe. Troche wybulisz ale ze dwa lata spokój, a przynajmniej bedziesz wiedział na czy stoisz
  20. Pyszczaki chyba mają to do siebie że w nowym otoczeniu pierwsze co robią to pływją w grupie po kątach akwarium z góry na dół no przynajmniej mbuna
  21. No całe szczęście, że moje ryby żyją bo już bym się do ciebie nie odezwał Tak poważnie szczęście że żadniej nic się nie stało i domyśliłeś sie co mogło być przyczyną. Jak tam te dwa małe rodzynki, bo o nie się najbardziej martwie?
  22. Także miałem jednogatunkowe przez ponad rok czasu z saulosi jak i obserwuje jednogatunkowe 200l znajomego. Bez porówniania z obecnym moim dwugatunkowym z tymi samymi saulosi. Ich zachowanie bardzo się zmieniło i musze hari zaznaczyć że oba gatunki wzglednie sie ignorują jakby się nawzajem nie widziały. także daleki jestem od stwierdzenia że wybrałem relacje miedzygatunkowe kosztem wewnątrzgatunkowych. Bardziej mam to i to przez co akwa stało cie ciekawsze a same zachowania "naturalniejsze" jeśli można tak to nazwać.
  23. Nie naprzysyłali tylko wczoraj byliśmy w Sklepie Malawi na zakupy... Słąwek miał brać odemnie saulosi ale jak sie spontanicznie okazało wziął także 12 maingano:) Wycieczka prawie udana bo skrobaków zabprakło:D
  24. Makok uwierz że ryby mają kompletnie inne zachowania gdy są same w swoim gatunku, a gdy jest jeszcze inny. naprawde.. sam to obserwowałem w dwóch akwariach i choc wytłumaczyć nie umiem jest ciekawiej. Szczerze nie jestem w takiej sytuacji by wybierać tylko jeden gatunek i wiem, że to nie jedyne moje akwa by było także ciężko odpowiedzieć mi na takie pytanie. Chciałbym spróbować z Pseudotropheus Perspicax. Ryba jest agresywna, dorasta do 11 cm także może do czasu dało by się ja trzymać w 240l. Jednak mało ludzi ją ma jak wogóle ktoś ma dlatego była by to ciekawa a zarazem trudna ryba.
  25. czester_

    testery NO2 to koszmar

    Wszystko z czasem kolego;) Ale na uszko powiem Ci "warto czekać i nie ruszać"
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.