lukaszzsch Opublikowano 2 Marca 2013 #261 Opublikowano 2 Marca 2013 Wszystko zależy od chęci i projektu. Do podesłanego drivera potrzebujesz zasilacza 12v/1A lub wielokrotność dla większej liczby diód ,choć bez chłodzenia driver pójdzie z dymem. Przeczytajostatnie strony tematu halogen led i zobacz mój pomysł. 1
aarset Opublikowano 2 Marca 2013 #262 Opublikowano 2 Marca 2013 Myślę, że te dywagacje to nie w tym wątku. To wątek Pereza.
Perez666 Opublikowano 2 Marca 2013 Autor #263 Opublikowano 2 Marca 2013 Kwestie Ledów na chwilę obecną odpuszczam.Zostaje tak jak jest. Dzisiaj dojechał natomiast Lichnochromis acuticeps. Jest to jeden z najmniejszych przedstawicieli predatorów.Ale jego pysk jest za to niesamowity
slawek gorol Opublikowano 3 Marca 2013 #264 Opublikowano 3 Marca 2013 Dla nieznających - link http://www.cichlid-forum.com/profiles/species.php?id=1127
bobanr Opublikowano 3 Marca 2013 #265 Opublikowano 3 Marca 2013 Ciekawa ryba. Pysk przeznaczony do "węszenia" w szczelinach. Gdzieś czytałem, że jako jedyny z pielęgnic, w niewoli nie wykazuje zaniku mięsistych warg. Znalezione w sieci. Źródło: wietze.matvak.nl
Perez666 Opublikowano 26 Marca 2013 Autor #266 Opublikowano 26 Marca 2013 W planach jest podwyższenie skałki maskującej po lewej stronie.Wcześniej nie planowałem rur z tej strony i teraz je niestety widać.Jak zrobi się cieplej to będę działał. Z życia zbiornika : Przy używaniu OAl Phospha guard ION-X do walki z sinicami, okazało się, że glony tzw."pożądane" również się "cofnęły".Także skałki i tło wygląda prawie jak przed zalaniem , co nie bardzo mi się podoba.Absorber odłączyłem i liczę na powrót brunatnych glonów A baniaczek stoi, blok się nie zawalił tylko sąsiadka z dołu miała trochę wody u siebie o idealnych parametrach(nh3, no2 -0, no3 - 5, pH8,2) Robiłem obejście dla purigenu i źle zgrzałem rury i trochę pociekło przez noc A baniak z foty znam
gregor Opublikowano 26 Marca 2013 #267 Opublikowano 26 Marca 2013 Ciekawe jak sąsiadka zareagowała na mokrą plamę na suficie;) swoją drogą sąsiedzi wiedzą,że masz w pokoju basen?
harisimi Opublikowano 26 Marca 2013 #268 Opublikowano 26 Marca 2013 Perez zagroził jej że jak będzie pyszczyła to rozszczelni cały baniak i w sumie jak go obejrzała to powiedziała "Wie Pan co w sumie to ta plama trąca Piccasem i zaczęła mi się podobać"
jaro13 Opublikowano 24 Kwietnia 2013 #269 Opublikowano 24 Kwietnia 2013 Witam Cię Perez. Nie będę oryginalny w swoim wynurzeniu ale to, szto wy sdjełali pod dachem bloku, w którym mieszkasz rzuca na kolana. Po prostu jest to szczyt marzeń mych. Znów parę lat nacieszę się tym, co mam, a w międzyczasie teoretycznie , mentalnie i finansowo zacznę poczynać przygotowania do tworzenia takiego cudeńka. Tak mnie wzięło. A dla mnie najlepszą częścią akwarystyki (pomijając oczywiście zamiłowanie do ryb, nie tylko w formie spożywczej) jest właśnie tworzenie czegoś poprzez ulepszanie tego, co za mną i niepopełnianie poprzednich niedociągnięć i błędów projektowych. I tutaj moje pytanie. Dlaczego stwierdziłeś, że sump to zło? Przykre doświadczenie, przeżytek, czy może jeszcze cóś innego? Pozdro.
Perez666 Opublikowano 24 Kwietnia 2013 Autor #270 Opublikowano 24 Kwietnia 2013 Witaj. Dziękuję za przychylne słowa Jeśli chodzi o sumpy...osobiście bym nad nim pomyślał przy akwa ok.2,5tys. litrów.Do mniejszego jest to przerost formy...to nie morszczyzna.Szeroko uśmiecham się jak widzę ludzi dających sumpa 200l do 375l akwa W moim przypadku również waga całości by się zwiększyła.A cudów tam nie ma według mnie, wszystko zastąpisz kubełkiem czy narurowcem.No i wolę mieć zamkniętą filtrację Dobra koniec OT bo to nie wątek o "sumpach samo zło"
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się