Skocz do zawartości

start 21 XI 2011 300l -parametry


dzem3

Rekomendowane odpowiedzi

Biorąc pod uwagę możliwość błędu i odchył pomiaru, stawiam na NO2 nadal za wysokie.

Wyniku jestem raczej pewny gdyż robiłem go kilka razy za każdym razem wychodzi tak samo. A te objawy powinny raczej utrzymywać się też u samca - a jemu już lepiej. Inne rybki tez chyba powinny słabnąć przy wciąż utrzymującym się wysokim stężeniu NO2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy!

Pragnę Wam wszystkim i każdemu z osobna podziękować za to, że pomogliście mi przejść przez to piekło, które zafundowałem moim rybkom. Czasami rady były uszczypliwe, złośliwe, a czasami bardzo konkretne, ale jedne i drugie pozwoliły mi to w miarę szybko pokonać.

Teraz kilka słów o "chorej" rybce.

"Bida" (bo taki przydomek otrzymała najsłabsza, albo najbardziej zatruta NO2 rybka) zaczęła przejawiać swoim zachowaniem poprawę samopoczucia. Kilka razy wypłynęła w toń wody, a nawet popłynęła do samca (tego co troszkę zaczął się wybarwiać) i zalecali się między sobą (czy to świadczy o tym że jest samiczką?). Mam wrażenie że ta plamka, o której pisałem kilka postów wcześniej to może efekt jakiejś przepychanki i ustalania hierarchii w stadzie. Wczoraj była biała dzisiaj robi się od środka ciemniejsza (czy tak wygląda gojące się miejsce po ewentualnym pogryzieniu)?.

Nadal będę skrupulatnie kontrolował parametry i informował Was o sytuacji, gdyż wiem, że jest jeszcze wiele do zrobienia i nawet najmniejszy błąd może zachwiać dopiero stabilizujący się zbiornik.

Będę wdzięczny i z góry proszę i dziękuję za odwiedzanie tego wątku i ewentualne dzielenie się Waszymi spostrzeżeniami.


Mam jeszcze pytanie dotyczące zwiększenia obsady (mam zamiar dodać do mojego zbiornika docelowo 6 szt Cynotilapia Afra Cobwe) - przede wszystkim kiedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy!


Mam jeszcze pytanie dotyczące zwiększenia obsady (mam zamiar dodać do mojego zbiornika docelowo 6 szt Cynotilapia Afra Cobwe) - przede wszystkim kiedy?



Zasadniczo możesz myśleć o powiększeniu obsady kilka dni po zejściu z NO2 do zera. Osobiście poczekałbym tydzień po takim wyniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

założyłem nowy temat o rybce zwanej "bida" i o jej dziurze w ciele proszę zajrzyjcie tam bo zaczynam się jednak martwić

http://forum.klub-malawi.pl/dziura-ciele-to-moze-byc-t18483.html?p=218628#post218628


jeśli chodzi o temat parametrów to wyniki dzisiaj takie same jak wczoraj.ph 8

no2 0,2 (choć może bliżej 0,1)

no3 25

kh 6

gh 7

--

I w końcu pokonałem NO2!!!

Dzisiejsze parametry:

temp: 27stC

no2 0

no3 25

kh 6

gh 7


Rybki dostają raz na dwa dni malutką porcję jedzenia. Od jutra mam zamiar zwiększyć częstotliwość podawania pokarmu do 1xdziennie oczywiście malutką porcję. Dodatkowo do pokarmu dostają dwie krople fishtamin Sery.

Dzisiaj wieczorem troszkę odkurzę dno i wymienię około 10%wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzień i kolejne STABILNE parametry:

temp: 27stC

no2 0

no3 25

kh 6

gh 7


wojna z nieustabilizowanym akwarium za mną dzięki Waszym radom



pH dalej możesz mieć niestabilne przy tak niskiej twardości wody ( która też wymaga podniesienia). U siebie mam w tym celu 2 kosze kubełka zasypane grysem koralowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.