Skocz do zawartości

start 21 XI 2011 300l -parametry


dzem3

Rekomendowane odpowiedzi

ok jutro sypnę bo teraz mam tylko jodowaną w domu niestety!

--

mam problem z dostaniem soli niejodowane wszędzie po sklepach a byłem już w 6 nie ma jest tylko jodowana! (mówiłem że Chełm to zadupie!). Może coś innego można zamiast tej soli???

A jeśli chodzi o parametry to:

temp. 27

no3 25

no2 poniżej 0,5

gh 14

kh 10

ph 7,6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok jutro sypnę bo teraz mam tylko jodowaną w domu niestety!

--

mam problem z dostaniem soli niejodowane wszędzie po sklepach a byłem już w 6 nie ma jest tylko jodowana! (mówiłem że Chełm to zadupie!). Może coś innego można zamiast tej soli???




Pytaj o sól morską, lub " do przetworów". Praktycznie w każdym spożywczym do kupienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem właśnie rozpuszczam w wodzie z akwa a jeśli chodzi o zachowanie ryb to samiec jakby odżył a ta druga gdzieś się schowała i nie widzę jej. Mam nadzieję że żyje!!! Wlewać?

--

Jak nie ma to nie kombinuj, zwłaszcza że wszystko na dobrej drodze. Dalej nie karm i silnie napowietrzaj. Dzisiaj odpuść podmianę.

Jak zachowują się ?.



to kiedy zacząć karmić bo już kilka dni nie jedzą i kiedy podmiana i jaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20111214190355.jpg

20111214190417.jpg


Tak wygłada ta bida która siedzi cały czas w ukryciu. Nie wiem czy to widać ale jest mocno wyblaknięta i szybko oddycha. Choć powiem, że spokojniej już chyba troszkę niż wczoraj.

Sól dodałem i czekam.

----------

a poniżej link do filmiku z tą rybką

popatrzcie i powiedzcie czy coś widzicie innego poza objawami zatrucia no2


--

więc dzisiejsze testy na no2 przedstawiają się chyba dobrze bo wyszło mi 0,3 (a skłaniałbym się nawet do zinterpretowania na niewykrywalne ale wolę nie naciągać). Pozostałe parametry

No3 25

gh 14

kh 10

ph 7,6


Kiedy podmiana?

Kiedy karma?

i co z tą rybką bo dalej sie chowa pod kamieniami?

samcowi oddało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj jeszcze sera fishtamin dodałem właśnie do akwa. Zmierzę jeszcze później raz no2 i podam co i jak. Ale ta rybka to coś mi się nie widzi za bardzo - mam wrażenie jakby miała białą plamę w okolicy skrzela taką na około 2x2mm.

------------------


zrobiłem znowu test na no2 wynik: 0,3

innych objawów u rybki nie widzę poza szybszym oddechem, chowaniem się i siedzeniem na dnie. Czytałem gdzieś że takie plamki to oznaka po utracie łusek? Czy tak może być i czy same odpadły z choroby jakiejś czy może dostała łomot (ale wtedy to chyba nie miałaby tego oddechu szybkiego)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.