Skocz do zawartości

dobór filtracji


Kuszmeno

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy podświetlanie ryb od spodu nie będzie ich stresowało :?: :? ale możesz zastąpić styropian pleksi.


przeźroczystą plexi już mam w aucie... i to za free :) więc problem spodu załatwiony :) kombinuję jeszcze z wlotami i wylotami ale chyba nic ciekawego już nie wymyślę, próbowałem włożyć zawór od tetry jako końcówkę wylotową dzięki której można by było regulować ciśnienie w bardzo fajny sposób ale nie zdawało to egzaminu przy moim układzie, gdy zawór był otwarty dmuchało ładnie jednak gdy tylko nieco go przymknąłem zaraz ciśnienie spadło, pewnie na otworze o większej średnicy zdało by to egzamin, tutaj niestety klapa. Są pewne granice dotyczące spłaszczenia wylotu aczkolwiek spróbuje może jeszcze na zaworze 3/4 cala ale o ile się nie mylę to to nic nie usprawni, sądzę że problem będzie tkwił w samym zaworze kulowym. Postaram się to sprawdzić. Co do zasysu to zrobiłem tak jak radził Perez666 i myślę że to będzie bardzo fajne rozwiązanie, tak apropo to jakiej wielkości dziury wierciłeś ? według moich obliczeń i wielkości rury zasysającej powinienem nawiercić około 30 dziur wiertłem 6. Pewnie trochę kombinowałeś z tym więc proszę o podpowiedź jak będzie lepiej :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zasysu to zrobiłem tak jak radził Perez666 i myślę że to będzie bardzo fajne rozwiązanie, tak apropo to jakiej wielkości dziury wierciłeś ? według moich obliczeń i wielkości rury zasysającej powinienem nawiercić około 30 dziur wiertłem 6. Pewnie trochę kombinowałeś z tym więc proszę o podpowiedź jak będzie lepiej pozdrawiam


Bez przesady,chcesz sito z tego zrobić? :mrgreen:

Mam nawiercone 6 dziur z "przodu: rury i 3 z "tyłu".

Użyłem wiertła fi 3 lub 4(nie pamiętam już).6 to za dużo,mogłoby ci zassać dorosłego kadango :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem :) myślałem że zaślepiając otwór ssący, w moim przypadku fi 32 należy nawiercić odpowiednią ilość otworów równą polu tejże rury, w takim razie zrobię tak jak mówisz. Dzięki za podpowiedź :)


rurę w której masz powiercone otwory jest tej samej średnicy co reszta układu ? Z miłą chęcią przeskoczyłbym na coś mniejszego żeby nie kłaść na spodzie tak dużej rury tylko nie wiem jak to się będzie miało do całego obiegu, ciśnienie na wylocie będzie takie samo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadejszła wiekopomna chwila... :) cały osprzęt został przewieziony do domu, kamyki jako tako poukładane (ciężki temat z tym jest a ja kiepski w te klocki), jeszcze piach, kilka drobnostek i może uda mi się doprowadzić to wszystko do końca już dziś. Zostanie tylko pokrywa, póki co są to dwa kawałki szyby ale nie za bardzo mi się to podoba, jako że mam oświetlenie swobodnie leżące to myślałem nad czymś zabudowanym z otworem zaszklonym na środku i jakimś otwieraniem z przodu. Nie chciałbym się wpakować w jakieś ogromne koszty bo to nie sztuka i łatwiej by było kupić coś gotowego. Wolę pogrzebać bo lubię, jakkolwiek to zabrzmi :) przeszperam net w domu i popatrze co też ludzie powymyślali w takich przypadkach. A może ktoś z was ma jakiś patent ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam belke ale jakoś nie mam przekonania do tych szyb, w sumie to nigdy nie miałem akwa przykrywanego w ten sposób i pewnie dlatego nie zwracałem na to większej uwagi a szybki są zwykłe okienne sztukowane przez szklarza. Może nie są odpowiednie...


edit:

Wszystko ładnie ustawione, sprzęt podłączony, narurowiec dmucha ładnie mam tylko jeden problem, otóż bardzo ciężko mi to odpowietrzyć, ciągle wydmuchyje powietrze, a chodzi już pompa kilka godzinek, wcześniej też ,miałem takie objawy ale z czasem udało się z tego wyjść, tym razem próbuje na różne sposoby i nic, czy to ewidentne objawy łapania gdzieś powietrza ? Miał ktoś podobne przypadki ? Niby korpusy udaje się odpowietrzyć ale za chwilę jest to samo więc wnioskuje że problem tkwi gdzieś przed pompą, ciezko powiedziec czy cos tu jest nieszczelne bo jak juz pisałem wcześniej z takich sytuacji udało się wyjść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie zaślepiłeś je całkowicie czy jak ? Bo ja mam te wciskane ale są takie że czasami ledwo dotkne i odpowietrznik reaguje więc dość czułe. Może faktycznie tutaj tkwi problem i układ zasysa sobie lewe powietrze. Teflon mam na każdym gwincie do tego smarowałem silikonem więc prawdopodobieństwo nieszczelności w tych miejscach maleje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.