Skocz do zawartości

dobór filtracji


Kuszmeno

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nie chce otwierać nowego tematu.Co sądzicie o takim układzie p1000051r.jpg

1-filtr mechaniczny 100

2-pompa grundfos

3,4-filtr mechaniczny 50

5,6-filtr biologiczny

7-fbf

8-denitryfikator wężowy

9-kran do podmianek

\-zawory

Cała instalacja na3/4" rurkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już same filtry przeciwstawią się dość mocno a sama woda musi być zassana żeby leciała

Zassiesz raz przy uruchamianiu filtracji, później układ będzie cały czas zalany, co do oporów to woda leci ostro, nawet przez zabrudzone 50 mikronów i pompę (przekonałem się gdy zapomniałem zakręcić jednego z zaworów przy wymianie wkładu :mrgreen: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co dodatkowe biologi skoro jest fbf? chyba że mieszałby coś innego, nie wiem - purigen? Umieszczenie go na samym końcu nie ma specjalnie sensu. Ilośc korpusów zredukowałbym o połowę. Fundamantalne pytanie - na jakie akwa szykujesz ten rurociąg, ile rybek? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już same filtry przeciwstawią się dość mocno a sama woda musi być zassana żeby leciała

Zassiesz raz przy uruchamianiu filtracji, później układ będzie cały czas zalany, co do oporów to woda leci ostro, nawet przez zabrudzone 50 mikronów i pompę (przekonałem się gdy zapomniałem zakręcić jednego z zaworów przy wymianie wkładu :mrgreen: )




w poniedziałek jak znajdę chwilę to zaraz to sprawdzę, obyś mial rację... Co do odpowietrzania to dwa pierwsze korpusy przed pompą tak rewelacyjnie nie odpowietrzają się, za pompą miodzio, problemów nie ma, jednak przed są i to nie małe, podczas wymiany filtra i wciskania odpowietrznika w korpusie raz następuje zalanie żeby za chwilkę wypełniał się powietrzem, nie wiem czy nie jest to wina ułożenia rur i zawartego w nich powietrza, tak na oko to nie wszystkie mają spadek żeby powietrze uciekało do góry i siedzi gdzieś w miejscach nieporządanych ale to tylko taka moja teoria. Gdy zalałem układ wężem problemów nie było żadnych. Będę musiał dobrze przy tym przysiąść i skorygować ewentualne niejasności, mam nadzieje że więcej ich nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nabe a co myślisz o takim rozwiązaniu???

p1000052m.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Pompa taka http://allegro.pl/pompa-c-o-grundfos-low-energy-ups-25-40-i1670484909.html

śrubunek potrzebny do niej????

Rozumiem że FBF zrobie z narurowca 10" http://allegro.pl/korpus-narurowy-do-filtrow-10-carmid-i1679021561.html wyjście i wejście 3/4"

rury 3/4"

klej do rur plastikowych

zawór taki http://allegro.pl/zawor-kulowy-3-4-cala-pcv-nowy-tanio-i1679121939.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli 2 rury zasysające 3/4" dalej pompa 2 mechaniki równoregle za każdym z nich fbf a na samym końcu deni i 2 wyjścia 1/2".Tak to zrozumiałem.W sumie rury zasysające można po przekątnej baniaka ustawić (tylko nie wiem czy to tak można)i tłoczne też po przekątnej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś udało się znaleźć chwilkę czasu i postawiłem baniak na podeście, został zalany i sprawdzony po raz kolejny zarówno system jak i ten nieszczęsny kran do spuszczania wody, moje obawy okazały się niesłuszne :) po odkręceniu odlałem bez problemów kilka wiader a ciśnienie jakie było na początku tak nie zmniejszało się. Więc obejdzie się bez dodatkowych modyfikacji. Reszta sprawuję się póki co bardzo dobrze, pompa dmucha bardzo ładnie po zmniejszeniu średnicy wylotu. Wszystko zmierza w dobrym kierunku Wkrótce przeprowadzka i zabawa z kamieniami, raczej będzie kilka większych i tutaj pytanie czy konieczne jest podkładanie styropianu itp rzeczy ? czy może wystarczy pod same kamienie coś cienkiego ? Jeszcze mam pytanko odnośnie rurki zasysającej wodę, czy jest sens rozejść się trójnikiem tak żeby ciągnęło wodę z dwóch miejsc, ciśnienie aby nie rozejdzie się na dwie rurki ? czy to w ogóle w jakimś stopniu ulepszy zasysanie wody ? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały układ mam położony na rurach pp zgrzewanych 32mm średnicy, jednak ścianki są dość grube i samego przepływu jest lekko ponad 2cm, jak na moje oko to ładnie to dmucha póki zbiornik jest pusty, jak dojdą kamienie to pewnie zakamary się porobią ale myślę że nie będzie źle i jakoś da radę. Sam zbiornik ma 170cm długości, przy obecnej metrówce miałbym małą pralkę, wylot ustawiłem tak że jest skierowany na przednią szybę pod lekkim kątem w dół, oczywiście odpowiednio zwężony, wodę zasysa rura ustawiona po przeciwnej stronie akwa, na chwilę obecną jest to rura pcv 32mm ale sięga ona tylko do wysokości akwa, następnie jest już wpięta w cały układ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.