Skocz do zawartości

dobór filtracji


Kuszmeno

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze mowiac to musze przyznac ze nie mam pojecia jak to działa i jaki jest obieg wody....

wlot wody od prawej strony zbiornika jak na niego patrzymy, następnie trójnikiem rozchodzi się na dwa mechaniki, idzie przez pompe do fbf-a z baypassem i do ostatniego korpusu który na filmie jest pusty, a potem to już wylot do zbiornika którego widać z lewej strony...


jak coś nie jasne to pytać... co wiem to podpowiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kuszmeno

schemat mógł byś narysować i wstawić ?

jaki jest całkowity koszt materiałów ?

czy to podświetlenie od spodu akwa to tylko do celów prezentacji czy tak już zostanie? co z piachem w takim przypadku ?


Ogólnie wygląda ciekawie - gratulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie ŚWIETNA ROBOTA !!!


@kuszmeno

schemat mógł byś narysować i wstawić ?

jaki jest całkowity koszt materiałów ?

czy to podświetlenie od spodu akwa to tylko do celów prezentacji czy tak już zostanie? co z piachem w takim przypadku ?


Ogólnie wygląda ciekawie - gratulacje.


Właśnie jak byś mógł podać całkowity koszt inwestycji wraz z rozbiciem na poszczególne elementy i ewentualnie schemacik w wolnej chwili podrzucić to było by fajnie ;-)


Co do oświetlenia, to można na wcześniejszych stronach wyczytać w jakim celu było zamontowane, ale żebyś nie musiał już się męczyć to podpowiem,iż chodziło o to by można było podglądać pysie jak się dokopią do dna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Co do oświetlenia, to można na wcześniejszych stronach wyczytać w jakim celu było zamontowane, ale żebyś nie musiał już się męczyć to podpowiem,iż chodziło o to by można było podglądać pysie jak się dokopią do dna ;)



a.. dzięki widocznie nie doczytałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kuszmeno

schemat mógł byś narysować i wstawić ?

jaki jest całkowity koszt materiałów ?

czy to podświetlenie od spodu akwa to tylko do celów prezentacji czy tak już zostanie? co z piachem w takim przypadku ?


Ogólnie wygląda ciekawie - gratulacje.



jak tylko znajdę dłuższą chwilę to z pewnością coś maznę i wstawię schemat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy będzie na tej rurze jakaś gąbka (prefiltr) ? czy to jest już ostateczna pozycja ? (nie będzie zasysał piachu?)


Jakaś ilość piachu zawsze zostanie zassana,na to nie ma rady.Jeśli wywiercił dziury lekko z góry,to zassanie piasku zminimalizuje.

Po co prefiltr na rurę?Przecież za prefiltr robi sznurek 100um...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś ilość piachu zawsze zostanie zassana,na to nie ma rady.Jeśli wywiercił dziury lekko z góry,to zassanie piasku zminimalizuje.

Po co prefiltr na rurę?Przecież za prefiltr robi sznurek 100um...



dokładnie, troche piachu zawsze zostanie zassane, są dwa mechaniki przed pompą więc problemu nie ma, obecnie są to 50um wkłady sznurkowe bo 100um dopiero zamówiłem, nigdzie nie mogłem takich dostać. Wracając do rury zasysającej... U mnie nie ma znaczenia czy wywierciłem niżej czy wyżej bo samą rurą mogę ustawić kąt obracając nią w okół własnej osi. Odnośnie samego ułożenia kamieni to nie jestem w tym specem, układam je, przestawiam ale ciągle coś mi nie pasuje, może dlatego że układam pod ryby a nie pod siebie i trudno to wyśrodkować :) obecnie jest to kilka dużych kamieni (piaskowców), największy waży 20kg, jeśli uznam że układ jest w miare to wstawię fotke, teraz nie będę się kompromitował :))


Do odważnych świat należy... Pierwsza wersja, teraz wygląda nieco inaczej.



sorki za jakość ale operuje telefonem


komontarze i ewentualne sugestie mile widziane

post-10849-14695712983461_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na mój rozum cyrkulacja wody w twoim baniaku będzie taka :

(nie wiem czy uda mi sie wstawić zdjęcie)

0059f4a0af491d7em.jpg

jak by co to link


i teraz mam pytanie: co będzie z ta kupą ? będzie frunąć po całym baniaku żeby na koniec być może wpaść za kamień i do rury ssącej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.