Skocz do zawartości

Baza ryb Klubu Malawi


Sir_Yaro

Rekomendowane odpowiedzi

Among reed stands & Vallisneria beds in sediment-rich bays: Siedliska skaliste położone w zatokach bogatych w osady, drobne nanosy skalne i drobne kamienie, gęsto obrośnięte trzciną i vallisnerią.

Deep Intermediate Habitats: Głęboko występujące siedliska w strefie przejściowej.

Deep sandy habitat: Głęboko występujące piaszczyste dno.

Dwels among beds of Ceratophyllum: Zamieszkują pomiędzy gęsto rosnącymi rogatkami (ceratophyllum).

Edge of the rocky habitat: Siedliska na krawędziach skał.

Gently sloping sandy habitats along rocky coasts: Delikatnie pochylone piaszczyste dno wzdłuż skalistego wybrzeża.

Gently sloping sandy habitat along the rocky coast: Delikatnie pochylone piaszczyste dno wzdłuż skalistego wybrzeża.

Intermediate zone among extensive beds of small pebbles: Strefa przejściowa, pośród rozległych połaci małych otoczaków.

Muddy bottoms: Muliste dna.

Muddy bottom bay: Zatoki z mulistym dnem.

Open water and shallow, rocky habitat: Otwarta woda oraz płytkie skaliste środowisko.

Open water and steep sloping sandy habitat along rocky coast: Otwarta woda oraz stromo pochylone piaszczyste dno wzdłuż skalistego wybrzeża

Open water over rocky habitats: Otwarta woda nad skalami.

Open water over sandy floor: Otwarta woda nad płaskim piaszczystym dnem.

Over sand in the intermediate or sandy habtiats: Strefa przejściowa nad piaskiem albo środowisko piaszczyste.

Rocky and intermediate zones: Strefy skaliste oraz przejściowe.

Sandy bottom bay: Piaszczyste dna zatok.

Sandy habitat & sometimes intermediate habitat to hunt: Środowisko piaszczyste i czasami w trakcie polowania przejściowe.

Sandy intermediate habitat: Piaszczyste, przejściowe środowisko.

Sandy sections of the intermediate habitats in shallow water: Piaszczyste odcinki strefy przejściowej w płytkich wodach.

Sandy section of the intermediate habitat: Piaszczyste odcinki strefy przejściowej.

Sediment-free rocky habitat or rock-sand interface: Siedliska skaliste bez osadów, drobnych nanosów skalnych i drobnych kamieni albo granica pomiędzy skałami i piachem.

Sediment-rich biotope where rocks meet the open sand floor: Siedliska skaliste bogate w osady i drobne nanosy skalne i kamienie, gdzie skały stykają się z płaskim piaszczystym dnem.

Sediment-rich shallow water: Płytko występujące siedliska skaliste bogate w osady i drobne nanosy skalne i kamienie.

Shallow inshore habitat: Przybrzeżne płycizny.

Shallow muddy bays, sandy habitat, and intermediate habitat: Płytkie zatoki z mulistym dnem, środowisko piaszczyste i strefa przejściowa.

Shallow muddy habitat: Muliste płycizny.

Shallow sand-muddy bottoms and upstream of river mouths: Płytkie piaszczysto-muliste dna oraz powyżej ujścia rzek.

Shallow sandy habitat: Płytkie środowisko piaszczyste.

Shallow sandy habitat near rocks: Płytkie środowisko piaszczyste niedaleko skał.

Shallow vegetated habitats & the intermediate zone: Płytkie gęsto porośnięte siedliska oraz strefa przejściowa.

Steep rocky shores: Przybrzeżne urwiska skalne.

Wave-washed upper habitat at steep rock coasts: Siedliska na górnym skraju urwisk skalnych, obmywane przez fale.


Oczywiście inne propozycje tłumaczeń oraz wyłapywanie błędów (o ile są) mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem sporo zdjęć aulonek i non-mbuny i mam propozycje zablokowania dodawania zdjęć przez przypadkowe osoby, może to w przyszłości zaoszczędzić wiele niejasności i problemów. I jeszcze taka mała propozycja, żeby w typ: Peacocks zmienić porostu na aulonocary, a Haplochromines na non-mbuna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Martriaclima Callainos to większość źródeł podaje rozmiar 12 a nie 15 cm i coś w tym jest bo mój prawie 2 letni samiec jest jakieś 2 cm większy od samca saulosi coral. Agresja wewnątrzgatunkowa jest raczej duża a nie średnia. Preferencje żywieniowe to wszystkożerca z przewagą zielska :wink:

Jeśli u kogoś jest inaczej to proszę o sprostowanie.

Co do całości to świetna robota :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem sporo zdjęć aulonek i non-mbuny i mam propozycje zablokowania dodawania zdjęć przez przypadkowe osoby, może to w przyszłości zaoszczędzić wiele niejasności i problemów. I jeszcze taka mała propozycja, żeby w typ: Peacocks zmienić porostu na aulonocary, a Haplochromines na non-mbuna.

Mam przygotowane logowanie ale wciaz czekam na administratora serwera az zrobi dostep... Juz tak z 2 tygodnie czekam...


Widziałem że dodałeś możliwość logowania, ale wyskakuje LOGIN FAILED

O co chodzi?


W tej chwili logowanie jest tylko dla osob ktore dodam recznie. A ma byc na podstawie danych z forum. Ale aby to uaktywnic to - patrz wyzej....

Chętnym moge konta zalozyc od reki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem sporo zdjęć aulonek i non-mbuny i mam propozycje zablokowania dodawania zdjęć przez przypadkowe osoby, może to w przyszłości zaoszczędzić wiele niejasności i problemów. I jeszcze taka mała propozycja, żeby w typ: Peacocks zmienić porostu na aulonocary, a Haplochromines na non-mbuna.

Mam przygotowane logowanie ale wciaz czekam na administratora serwera az zrobi dostep... Juz tak z 2 tygodnie czekam...


Widziałem że dodałeś możliwość logowania, ale wyskakuje LOGIN FAILED

O co chodzi?


W tej chwili logowanie jest tylko dla osob ktore dodam recznie. A ma byc na podstawie danych z forum. Ale aby to uaktywnic to - patrz wyzej....

Chętnym moge konta zalozyc od reki...



Jeśli czekasz na sysgone'a, to uzbrój się w cierpliwość :) . W sobotę wyjechał na zasłużony urlop i wróci za dwa tygodnie :) . On jest w KM jedną z osób, które najbardziej zasłużyły sobie na odpoczynek od serwerów, kodów i innych informatycznych dupereli :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem sporo zdjęć aulonek i non-mbuny i mam propozycje zablokowania dodawania zdjęć przez przypadkowe osoby, może to w przyszłości zaoszczędzić wiele niejasności i problemów. I jeszcze taka mała propozycja, żeby w typ: Peacocks zmienić porostu na aulonocary, a Haplochromines na non-mbuna.


Tak na szybko to zdjecie przy aulonocara kandensis przedstawia jacobfraibergi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.