Skocz do zawartości

zmniejszenie agresji poprzez zmniejszenie kryjówek??


lexo

Rekomendowane odpowiedzi

Sory , moja wina , nie zauważyłem "lub", ale Staszek pisze o "mocnym" przerybieniu.

Klub propaguje jednak chów pyszczaków w nieprzerybionych zbiornikach , łatwiej wtedy o piękniejsze wybarwienie ryb , podglądanie naturalnych zachowań ryb oraz o higienę w zbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojciechu , nam chodzi tylko o to by móc oglądać ryby w sytuacjach najbardziej zbliżonych , do ich naturalnych.

Niestety tego nie będziesz widział w baniakach napakowanych rybami.

Pewnie , że tam będą żyły , ba rozmnażały się będą tak samo jak w nieprzerybionym akwrium.

Ale nam nie o to chodzi.

Po prostu , traktujemy naszych pupili jak dzieci , dlatego stwarzamy im jak najlepsze , naszym zdaniem warunki.

Na stronach Klubowych widać tę ewolucję.

Jeszcze kilka lat temu np. moje ukochane fuelle polecane były do zbiorników 150cm.

Sam je w takim trzymałem , ale gdy ryby dorosły , samiec miał ok 18cm , to te ryby wyglądały tam po prostu źle.

Teraz pływają sobie w dwumetrowym akwarium i mają się dobrze.

Widać to po ich barwach i zachowaniu.

Dlatego nie polecałbym ich do akwa krótszego niż 180cm.

Ktoś powie przesada :!:

Możliwe , ja piszę o takim baniaku ze swego doświadczenia , nie z wiedzy książkowej.

Wielu Klubowiczów opowie Ci podobną historię o innych gatunkach , które sami hodowali, a to wszystko składa się na Klubową wiedzę.

Dlatego jeśli propagujemy akurat takie składy gatunkowe i takie wielkości akwarii , to nie dlatego , że jesteśmy Klub Malawi , mamy monopol na wiedzę , tylko , że mamy akwaria z rybami , obserwujemy je na co dzień i widzimy co rymom potrzeba do szczęścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

do naturalnych warunków na pewno, bo ciężko przyrównać 700l do jeziora, ale w akwarium 700 l te cztery gatunki mają szansę pokazać swoje naturalne zachowania, jeżeli ktoś będzie miał ochotę na trzymanie jednego gatunku w 1500 l to to również pochwalimy, natomiast nie pochwalimy 20 gatunków w 700l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na filmach z Jeziora Malawi widać wiele gatunków pyszczaków.

Chodzi o to,że pyszczaki żyją w dużo większych stadach niż 1/3 ;)


Więc hodowanie pyszczaków w haremach 1/3 jest tak samo "naturalne" jak "kontrolowane przerybienie" ;)


W akwarium stado 30sztuk z 1 gatunku jest do zrealizowanie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.