Skocz do zawartości

zmniejszenie agresji poprzez zmniejszenie kryjówek??


lexo

Rekomendowane odpowiedzi

W akwarium stado 30sztuk z 1 gatunku jest do zrealizowanie;)


właśnie jest do zrealizowania:

mając na uwadze wielkość akwarium

wielkość ryb (osobników dorosłych)

można mieszkać w 10osób na 40m2 (akademik) ale mając rodzinę (akwarium z rybami dorosłymi) co to za życie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W akwarium stado 30sztuk z 1 gatunku jest do zrealizowanie;)

właśnie jest do zrealizowania:

mając na uwadze wielkość akwarium

wielkość ryb (osobników dorosłych)

można mieszkać w 10osób na 40m2 (akademik) ale mając rodzinę (akwarium z rybami dorosłymi) co to za życie??



Wystarczy 450l akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ma swoje plusy i minusy; w akwa jednogatunkowym możemy poobserwować walki pozycję w stadzie, relacje z młodymi, ale może też się okazać że alfa skasuje nam konkurencje i już nie będzie tak ciekawie; w wielogatunkowym możemy obserwować relacje międzygatunkowe (stąd wiedza o tym które gatunki mogą, a które nie mogą pływać razem) jak i wewnątrzgatunkowe, nikt nie musi mieć 5 gat w układzie 1+3 ale np. dwa w układzie 3+5/7.

Niestety w obu przypadkach ogranicza nas wielkość akwa, czyli im większe tym większe możliwości :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś poczytał to wiedział byś czym to się często kończy :( . Demony to jedne z najmniejszych pyszczaków więc i o duże akwa dla nich łatwiej :wink: .

Edit

Jeśli chodzi o ilość samców, nawet w obsadach jednogatunkowych, dużo zależy od cech osobniczych. U mnie jeden z samców Callainosa był tak agresywny że, w pogoni za innymi samcami prał wszystko co niebieskie (miał aż 6/7 cm :wink: ) po pozbyciu się "szatana" następca już był łagodniejszy, ale do czasu, jak podrósł to nawet swoim małym synkom nie darował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na początku pływało 15 demasonów w 720l, tylko one i nic więcej.

Po 2-3 miesiącach zostało 9 , resztę konkurencji wytłukł samiec alfa.

Na hodowli jest co innego , tam w akwariach jest pusto , lub agresję zmniejsza się przez przerybienie.

Rozmawiałem z dr.Pawlakiem i u niego w 450l akwarium pływało 150 dorosłych ryb.

Nie piszę o filtracji bo to szczegół techniczny.

W tym akwarium ryby się nie zabijały i nie walczyły , bo nie miły gdzie i o co.

Ale to hodowla, w akwarium dekoracyjnym to nie przejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na początku pływało 15 demasonów w 720l, tylko one i nic więcej.

Po 2-3 miesiącach zostało 9 , resztę konkurencji wytłukł samiec alfa.

Na hodowli jest co innego , tam w akwariach jest pusto , lub agresję zmniejsza się przez przerybienie.

Rozmawiałem z dr.Pawlakiem i u niego w 450l akwarium pływało 150 dorosłych ryb.

Nie piszę o filtracji bo to szczegół techniczny.

W tym akwarium ryby się nie zabijały i nie walczyły , bo nie miły gdzie i o co.

Ale to hodowla, w akwarium dekoracyjnym to nie przejdzie.



40 P.demasoni mogłeś wpuścić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dosc dlugi watek wiec nieczytalem wszystkich stron ale widze ze problem jest z agresja


u siebie w 500l zbiorniku mam jakies 25 ryb do tego harem red red 3 wielkie samce na 5 samic i tylko one jakby walcza ze soba , akwa podzielone na 3 czesci ciagle przekopywane podloze , do tego troszke mniejsze afry , mainago tez widac ze sie czepaiaja siebie lecz nie tak mocno agresywnie , pare samic juz stracilem moja obsada to teraz total mix bez par i wogole szkoda gadac


z moich obserwacji wynika to ze w akwa musi byc wielki BOss alias samiec alfa ktory ma totalnie Wy,,.....bane na cala reszte tzn nie usiluje zatluc onnych ryb , ja mam takowego chyba saulosi ale cos wielki urusl , i wlasnie on jest ryba ktora roztrzyga wszystkie bujki


ktos pisal wczesniej zeby zmniejszyc agresje po przez zmniejszenie kryjowek


pff to nie dziala , to sa pyszczaki chore na umysle one sie rodza do bycia dozorcami swojego terenu , ta ryba jak bedzie chciala to moze pilnowac nawet i samego filtra


dodam jeszcze jedna uwge co do obserwacji dominacji , mam zbiornik 2 metrowy wiec jest gdzie sypac jedzenie i od paru lat karmie ryby tylko i wylacznie z prawej strony i tak sie rozkladaja tereny samcow od najlisniejszego do najslabszego od prawej do lewej , nie wiem co by sie stalo gdybym zaczol sypac zarcie z lewej strony byc moze uklad terenow by sie zminil ale ciezko okresic bo moje redy sa 3 takiesame

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.