Skocz do zawartości

zmniejszenie agresji poprzez zmniejszenie kryjówek??


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
W sumie z redami nie mam problemow, ale nie jestem w stanie odroznic płci.


a dla mnie byłby to niestety problem bo żadnej takiej książkowej odmiany nie znam.

a to że wkoło pływa wiele takich ryb świadczy o tym, ze ktoś takie kundelki sprzedaje na lewo i prawo.

Opublikowano

Nie mam samych samic, bo jedna wlasnie mi inkubuje. Przybajmniej nosi widoczne jajka w pysku. Wiec samych samic ani samcow nie mam :/

Kurde ,jeszcze nie mam nowej cyfrowki, jak tylko kupie to porobie fotki lub film i bede liczyl na waszą fachową pomoc.


JEsli chodzi o te pyszczaki ze sklepu. To te dwie odmiany redow po 8 i 12zł za sztuke byly nazwane tak:1. Maylandia estherae red red a 2 bez slowa estherae czyli maylandia red red. OCzywiscie to moze swiadczyc tylko o lenistwie lub niedokladnosci sprzedajcego ktory opisał plakietkie na akwa.


Korci mnie zeby pojsc do tego sklepu i zrobic fotki z ukrycia, ale robienie foto jest zakazne wiec niebardzo wiem jak tą operacje przeprowadzic :)


pozdr.

Opublikowano

Ja u siebie zauważyłem, że dopóki w akwa miałem tylko kaminie i kryjówki tylko między nimi, to samic alfa saulosi coral ganiał samca beta po całym akwa, ale nie było to aż takie natarczywe. Czasem samce złapały się za pyski, potrzymały kilkanaście minut i każdy płynął w swoją stronę. Od czasu jak do akwa wsadziłem maskownice na sprzęt samiec beta przyjął sobie za teren właśnie wnętrze jednej z maskownic (w której wnętrzu znajduje się cyrkulator). Teraz wypływa tylko kiedy sypnę pokarm, i od razu jej przeganiany do swojej maskownicy przez samca alfa. Poza tym, samiec alfa gania po całym akwa samca gamma, który nie ma swojego rewiru.

Opublikowano

ja zaobserwowałem cos podobnego u siebie: w momencie kiedy drugi wybarwiony samiec osiągnął rozmiary pierwszego akwarium zostało podzielone. Jeden siedzi w skałach a drugi pływa w strefie piaszczystej. Walki toczą się na granicy tych dwóch stref. Póki młodszy był mniejszy to prały się równo gdzie popadnie.

Opublikowano

Dokładnie. Jak mój samiec beta tylko wypłynie z maskownmicy to od razu dosteję bęcki od samca alfa i potulnie wraca na swoje miejsce. W sumie to zero pożytku z takiej ryby, bo wcale jej w akw anei widać.

Opublikowano

Sorki ale obsada do tego akwarium jest tragiczna, już duże ryby, mało miejsca na swoje rewiry i ryby prawie jak w puszcze rybnej.

Twoje akwarium jest typowym przykładem tego co już nie raz pisałem, że 240 l nie nadaje się dla 3 większych gatunków, prawdę mówiąc nie wiem jakie masz proporcje w akwarium wśród redów, również nie będę zgadywał co samiec co samica i co to w ogóle jest, ale na twoim miejscu oddał bym redy i zostawił maingano w jakimś fajnym haremiku 1+3 lub 4 i tak samo z saulosi.

PS

Teraz zwróciłem uwagę jak wyglądają twoje rybki i sorki widać tylko jednego maingano (tylko on wygląda przyzwoicie) pozostałe nie zachwycają, samiec saulosi, który powinien być piękno pasiasty jest tak bez wyrazu że zastanawiałem się co to jest.

Serio przeprowadź redukcję i ciesz sie rybami z jeziora malawi, bo jak narazie to ciężko powiedzieć co to jest.

Opublikowano

Yaro pyszczaki skumulowaly sie w jednym miejscu bo lgną do mnie, dlatego tak wygladalo . PRawa czesc akwa prawie pusta. Yaro moze zabardzo stresujesz swoje ryby, ze tego nie zczailes .


samiec saulosi jak to piszesz pełnopasiasty jest tu: http://www.youtube.com/watch?v=wn5fGj8yHvs


Reszta sualosi samcow jest niewybarwiona a jeden dorosły zdominowany, dlatego tak to wyglada.



Ktos kto ma pojecie o redach, moze sie cokolwiek wypowiedziec o moich?

dzieki i pozdrawiam

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Witajcie moi drodzy za 2 miesiące przychodzi moje nowe akwarium 200x80x70 wiec pora na dobór obsady. Mam nadzieje ze znajdą się jacyś specjalisci ktorzy cos podpowiedzą w tym temacie. Wybór padł jak w temacie na non mbuna a konkretnie na : Placidochromis sp. "blue otter"   (wyjadacz) Lethrinops albus ( grzebacz ) Copadichromis borleyi „Mbenji” ( lub ewentualnie Copadichromis sp. „virginalis gold”)  (toniowiec) Labidochromis caeruleus („yellow”) (skalniak)   Otopharynx tetrastigma * podoba mi się również Otopharynox Lithobates Black Orange Dorsal tylko nie pasuje mi za bardzo do obsady, duzo w internecie sprzecznych informacji choćby dotyczących temperamentu czy terytorializmu. Załozenie bylo takie zeby zbiornik był maksymalnie reprezentatywny z jak najwieksza iloscia wybarwionych samców. Tu pojawia się wazne pytanie w przypadku zaproponowanej obsady na ile samców i samic moge sabie pozwolić ??  Starałem się dobrać obsadę spokojną o podobnych upodobaniach pokarmowych i różnych upodobaniach terytorialnych ( jak na akwarium oczywiscie ) i róznym zachowaniem.  Czy powyzsza obsada ma sens czy moje załozenia nie są błędne  ???
    • U mnie lek na płochliwość to przerybienie lub dodanie non-mbuny która u mnie nigdy nie była płochliwa. W momencie kiedy mbuna ciągle przestraszona siedziała pochowana to non-mbuna jak gdyby nigdy nic ciągle pływała po całym akwa, pod lustrem wody i przy miejscu karmienia zwłaszcza jak ktos podchodził do akwa to od razu kotłowanina przy przedniej szybie w miejscu karmienia. W ten sposób mbuna uczy się od non-mbuny takiego zachowania i płochliwość ustępuje.
    • I oczywiście data ważności testów zachowana
    • Zmierzyłam powtórnie, test na azotany wytrząsałam przez 1min, wyniki takie same, NO3 nadal pomiędzy 1 a 5.
    • Jeśli możesz to zrób też pomiar na wodzie z innych źródeł - kranica, mineralna, z innego akwarium, etc. i porównaj, jeśli wszystkie wyjdą podobnie, to albo źle testujesz albo test wadliwy.  Sprawdź też datę ważności na dnie pudełka. Nie wiem jak z innymi, ale u JBL przeterminowane testy są tylko do wyrzucenia. 
    • @Tomasz78 może tak jak mówisz była to trefna partia. Na forum więcej osób się skarżyło na ten test więc zdecydowałem się zakupić po prostu Zooleka.
    • Trafiłeś na jakąś wadliwą partię. U mnie test NO3 spisuje się bardzo dobrze pod warunkiem że stosuję się do starej instrukcji, czyli wstrząsanie 1 minuta. Pomiar wody w akwa przed podmianką 30, woda z kranu 1-3, także logika tu jest, dodatkowo wspomagam się testem salifert i wyniki są takie same. Można się tylko domyślać co JBL odpie...lił z ta nową instrukcją, może starzy pracownicy co ten test wymyślili odeszli/zostali zwolnieni... nowi pracownicy pojęcia niemają co robią... trudno stwierdzić co tu się stało. Nie może Ci się wydawać, żeby pomiar był dokładny musi być dokładnie 1 minuta silnego wstrząsania, nastepnie czekasz 10 minut do całkowitego rozwinięcia koloru.
    • Czyli kucie i wylewka sprawa jasna w takim razie  a stelaż z suporexu  8 czy 12 i na to blat ma sens ? Bo widziałem w necie kilka takich zdjęć ale nie znam nikogo osobiście żeby podejrzeć i zobaczyć jak to wygląda w praktyce z otwarciami na kable, rury od filtra itd
    • Ja miałem trzy razy taką sytuację, która za każdym razem trwała od tygodnia do dwóch. - pierwsza - przyczyną tak jak u @hilux był wyjazd wakacyjny, - druga - przyczyną było polowanie siatką na kilka określonych ryb, - trzecia (najśmieszniejsza) - zwykle ubieram się w jakieś stonowane kolory, założyłem pomarańczową koszulkę do biegania i poszedłem nakarmić ryby  Myślałem, że się pozabijają o skały! Przez tydzień tak reagowały na podejście do zbiornika.  @Maciek 1205 Nie podałeś nigdzie informacji jak długo ryby pływają u Ciebie?
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.