Skocz do zawartości

Pokarm, a kolor rybek


MARCEPAN

Rekomendowane odpowiedzi

Mam już red - redy, tylko strasznie bladziuchne bidulki. Czy pokarmy, które stosuję są wystarczające i odpowiednie, by rybki pięknie się wybarwiły?


1. Malawi - Tropical

2. Spirulina 36 % - Tropical

3. Cichlid Color - Tropical


Oprócz redów mam jeszcze Yellow i Pseudotropheus socolofi. W sumie 14 rybek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisał mutra, kiepsko z tym pokarmem. Nie dośc, że wszystko tej samej firmy, to jest nią Tropical :mrgreen: No i tylko 3 rodzaje pokarmu. Ja jestem zwolennikiem wielorodzajowej diety, w szafce pod akwa mam ponad 10 różnych pokarmów. Polecam rozglądnąć się za pokarmami półkę wyżej - OSI, Hikari, a nawet, choć nie wiem, czy znajdziesz - Dainichi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w szafce pod akwa mam ponad 10 różnych pokarmów
A ja mam tylko dwa komercyjne :P


Marcepan: na początek wystarczy jak zamienisz Tropical Malawi na np. Hikari excel, a chichild color na jakiś hikari dla paletek albo mięsożernych pielęgnic. Spirulina 36% może zostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz wybarwić ryby to w pierwszej kolejności pomyśl o pokarmach opartych na skorupiakach- polecam oczlik, czerwony plankton, artemię.

Pokarmy suche- nawet najlepsze, w kwestii uzyskiwania mocnego wybarwienia ryb żółtych czy pomarańczowych- zawsze będą dodatkiem. Z takich polecam NF Premium Color.

Żaden z podanych pokarmów przez Ciebie nie wpłynie na wybarwienie się red-redów. Forte będzie dobrym dodatkiem i podstawą paszy bazowej, ale raczej nie ma znaczenia jeśli chodzi o wybarwianie się na kolor pomarańczowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz wybarwić ryby to w pierwszej kolejności pomyśl o pokarmach opartych na skorupiakach- polecam oczlik, czerwony plankton, artemię.

Pokarmy suche- nawet najlepsze, w kwestii uzyskiwania mocnego wybarwienia ryb żółtych czy pomarańczowych- zawsze będą dodatkiem. Z takich polecam NF Premium Color.



Czyli co najlepsze dla żółtych rybek?

Jak byś mógł jeszcze rozpisać całą nazwę NF Premium Color byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś mógł jeszcze rozpisać całą nazwę NF Premium Color byłbym wdzięczny.


całą nazwę :?: Chodzi Ci o to Naturefood Premium Color plus :?:


Na razie karmię dokładnie tydzień NF i pysie szamają że muszę pokrywę szybko zamykać bo by wyskoczyły :mrgreen: także, po tygodniu pysie pływają energicznie po całym akwarium i powoli zaczynają już się jakieś gonitwy, więc chodź to dopiero tydzień to wnioskuję że to bardzo dobry pokarm, jak tylko będzie szło dostać to wypróbuje Dainichi i zobaczymy czy czasem aby to nie to samo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś mógł jeszcze rozpisać całą nazwę NF Premium Color byłbym wdzięczny.


całą nazwę :?: Chodzi Ci o to Naturefood Premium Color plus :?:


Na razie karmię dokładnie tydzień NF i pysie szamają że muszę pokrywę szybko zamykać bo by wyskoczyły :mrgreen: także, po tygodniu pysie pływają energicznie po całym akwarium i powoli zaczynają już się jakieś gonitwy, więc chodź to dopiero tydzień to wnioskuję że to bardzo dobry pokarm, jak tylko będzie szło dostać to wypróbuje Dainichi i zobaczymy czy czasem aby to nie to samo :)




Gdzie mogę kupić NF Premium Plus na sieci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.