cezarix Opublikowano 9 Listopada 2007 #71 Opublikowano 9 Listopada 2007 Hałas zmniejszają - przynajmniej u mnie doskonale - takie zielone wióry firmy Sera - BIOFIBRES się to zowie a tu jest link http://www.sera.de/index.php?id=477&L=12&type=http%3A%2F%2F63.247.90.156%2Fimages%2Fcmd%3F Dobrze się to płucze od czasu do czasu i możliwość zapchania jest praktycznie wyeliminowana
norbitek Opublikowano 9 Listopada 2007 #72 Opublikowano 9 Listopada 2007 A czy rury którymi woda leci z akwarium masz ponad powierzchnią wody w sumpie czy pod. Bo spotkałem się z różnymi rozwiązaniami i nie wiem które wybrać ze wględu na głośność spadania wody.
makok Opublikowano 9 Listopada 2007 #73 Opublikowano 9 Listopada 2007 tymczasowo mam tak: docelowo oczywiście większy zbiornik i wkłady filtracyjne
makok Opublikowano 9 Listopada 2007 #74 Opublikowano 9 Listopada 2007 już ok wczoraj w nocy było problematycznie to wymyślić... dzisiaj odpaliłem sobie na 3 biegu i się zastanawiałem co zrobić... to sobie sprawdzałem palcem przepływy, to kręciłem zaworkami, to odpowietrzałem pompę tą śrubą, a tu nic, tylko tak sobie nieregularnie siorbała i od czasu do czasu wyrzucała bąbelka lub dwa, potem coraz mniejsze i mniejsze.... i tak stoję i dumam, aż tu nagle jak zassała, jak mi strzeliła strumieniem, prawię rozbijając samicę bojownika o ścianę.... to zanim się jako laik połapałem gdzie co wyregulować i przekręcić to prawie popadłem w panikę teraz będę miał sumpa napędzanego grundfosem na 1 biegu (taki przepływ do tych wielkości wystarczy - przynajmniej dopóki nie będę miał ryb które wytrzymają strumień) z poborem 25W jestem bardziej niż zadowolony odpowietrzanie tego układu jest proste, tylko trochę trwa... i nie trzeba zalewać ciśnieniowo i przebudowywać :D:D przetestowałem też wyłączenie prądu (po 20min włączyłem) - rewelacja poszło od razu teraz pracuję nad wyciszeniem całości... i wracam do swojego wątku "wszystko DIY..." dzięki
sysgone Opublikowano 9 Listopada 2007 #75 Opublikowano 9 Listopada 2007 oj tak, grundfos to porzadna pompa bardzo dobrze ją zamontowales, przy takim ukladzie nie ma mowy o jej zapowietrzeniu, a jesli chodzi o wyciszenie to postaw pompe na styropianie lub czyms, co nie nie przenosi drgan
milc Opublikowano 9 Listopada 2007 #76 Opublikowano 9 Listopada 2007 Panowie, może już nie dajcie więcej zdjęć, bo mi ochota na sumpa przechodzi. Niby chciałbym i wolałbym, ale jak widzę te wszystkie rurki/zawory/kolanka/powroty/kominy... Gdyby kiedykolwiek w życiu przy moich antyzdolnościach udało mi się coś takiego skutecznie skonstruować, to nie musiałbym już mieć ryb. Siedziałbym i patrzył na ten system, jak sobie pięknie działa :-)
makok Opublikowano 9 Listopada 2007 #77 Opublikowano 9 Listopada 2007 hehehehehe milc, bez sumpa bym pewnie nawet jeszcze nie miał szkła podziałał jak katalizator... nawet nie zmąciło mego spokoju i zadowolenia, te dokładnie 2,2litra wody na podłodze jak wstałem - ale cóż, jak ktoś liczy płyny dla dużego sumpa, a potem jest na tyle "baranem", żeby podłączyć "tylko komorę techniczną", to niestety... na szczęście kapało po kropelce od drugiej w nocy, więc żadnych strat... ale tak, żeby Cię zupełnie nie zniechęcać, jutro strzelę fotki macro moich niedoróbek zobaczysz jaka prowizorka ważne że działa i z zewnątrz wygląda jako tako :D:D
Lenek Opublikowano 23 Stycznia 2009 #78 Opublikowano 23 Stycznia 2009 Witam, jaki procent poj. akwarium powinien stanowić sump ? Czy zastosowanie kermazytu powoduje obniżenie pH ? Czy możliwe jest wywiercenie w sumpie otworów do automatycznej podmianki, jeżeli tak to gdzie odpływ a gdzie dopływ ?
yaro Opublikowano 25 Stycznia 2009 #79 Opublikowano 25 Stycznia 2009 czym większy sump tym gorsze jakościowo można sobie włozyć media filtracyjne jak sump będzie mały trzeba go zapełnić dobrą ceramiką keramzyt nie ma wpływu na pH - możliwe jest wywiercenie otworów w sumpie
Lenek Opublikowano 25 Stycznia 2009 #80 Opublikowano 25 Stycznia 2009 Akwarium 810l, sump 240l. Myślałem początkowo żeby dać 375l, ale boje się o strop. W kalkulatorze wychodzi, że jest ok, tylko jest tam podana wys. 40cm, nie wiem czy ma to znaczenie, nie wiem jakie jest hasło żeby odblokować.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się