maxi1 Opublikowano 11 Lutego 2012 #91 Opublikowano 11 Lutego 2012 no właśnie wychodzi na to że ona jest bardziej wydajna przy mniejszym poborze mocy, widocznie jest to udoskonalona wersja OMI 25/40 180 dlatego też droższa
makok Opublikowano 11 Lutego 2012 #92 Opublikowano 11 Lutego 2012 jeżeli puścisz ją na II-biegu, a raczej na pewno tak zrobisz, bo inaczej musiałbyś zaprojektować 50cm grzebień to różnica jest 3W i ta różnica nie zwróci Ci tej stówy w cenie przez jakieś 10lat - a co jak pompa tyle nie pochodzi? dobrze to sobie wylicz
bikebog Opublikowano 11 Lutego 2012 #93 Opublikowano 11 Lutego 2012 Jak masz więcej kaski jednak to zainwestuje w GRUNDFOS ALPHA 2 25-40: http://allegro.pl/grundfos-alpha-2-energooszczedna-pompa-c-o-25-40-i2094537973.html
eljot Opublikowano 11 Lutego 2012 #94 Opublikowano 11 Lutego 2012 Patrzyłeś na max wydajność to tylko 1600/lh przy 45W. Jej zaletą jest że automatyka konieczna przy grzejnikach z termoregulatorami (przy zwykłaj pompie biegasz i przełączasz biegi ręcznie ).
bikebog Opublikowano 11 Lutego 2012 #95 Opublikowano 11 Lutego 2012 Opcja dla jeszcze bogatszych GRUNDFOS ALPHA 2 25-60 Wydajność 3,07 m3/h Wysokość podnoszenia 6 m Moc silnika od 5 do 45 W http://megastore.pl/85344,Instalacje-sanitarne_Pompy-obiegowe_Grundfos-Pompa-obiegowa-ALPHA2-25-60-180mm.html Teraz powinna wystarczyć
makok Opublikowano 11 Lutego 2012 #96 Opublikowano 11 Lutego 2012 Bike, ta pompa nie nadaje sie do akwariów.... ...jej zaletą jak napisał Eljot jest automatyka, w akwarium nie będzie nią miało co sterować, bo sterownikiem musi być termoregulator - przy stałej temperaturze wody jedyną opcją jest przestawienie jej na tryb ręczny, żeby nie zwalniała do minimalnych obrotów, a co za tym idzie bezcelowym jest inwestowanie tyle kasy... analizowałem tą pompę dwukrotnie przez ostatnie 4 lata i nie ma u nas zastosowania...
maxi1 Opublikowano 11 Lutego 2012 #97 Opublikowano 11 Lutego 2012 Makok jak wyliczyłeś ten grzebień 50cm? Nie wiem jak to się liczy, to będzie mój pierwszy kontakt z sumpem
makok Opublikowano 11 Lutego 2012 #98 Opublikowano 11 Lutego 2012 http://www.reefcentral.com/calc/drain.php użyłem tego... z tym że tam wylicza Ci minimum, tak jak w przypadku średnicy rury to ok, tak już grzebień lepiej zaprojektować trochę dłuższy niż minimum, wtedy spiętrza się mniej wody, czyli: mniej chałasuje, mniej spada po wyłączeniu pompy i takie tam
filas Opublikowano 11 Lutego 2012 #99 Opublikowano 11 Lutego 2012 jeżeli grzebień ogranicza Twoją pompę to zrezygnuj z niego, grzebień nie jest konieczny, woda może przelewać się przez samą szybę
makok Opublikowano 11 Lutego 2012 #100 Opublikowano 11 Lutego 2012 jeżeli grzebień ogranicza Twoją pompę to zrezygnuj z niego, grzebień nie jest konieczny, woda może przelewać się przez samą szybę taa i zawijać zwierzęta? grzebień ma pełnić swoją funkcję i do tego należy go wyliczyć a nie rezygnować... bo nie dało się rady z matematyką
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się