Skocz do zawartości

Pokarm dla obsady maingano i saulosi


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Co Ty jestes jakis niepelnosprytny?

Masz wyraznie wypisane nazwy. Ja wiem, ze niektorzy lubia cale zycie za raczke, ale czas dorosnac...

Trzmiel imo nie ma zadnego interesujacego pokarmu.

Opublikowano
A moglibyście zarzucić konkretnymi nazwami tych które znacie i używacie bądź, .

Nitek no sabotage ma 100% racji bo dokładnie w tym Topiku do którego się teraz dopisałeś tyle że 7 postów powyżej masz wypisane parenaście pokarmów, czy tak trudno przeczytać nawet ten topic w którym samemu się pisze

Opublikowano
Co Ty jestes jakis niepelnosprytny?

Masz wyraznie wypisane nazwy. Ja wiem, ze niektorzy lubia cale zycie za raczke, ale czas dorosnac...

Trzmiel imo nie ma zadnego interesujacego pokarmu.




W takim razie sabotage proszę powiedz jakie InYourOpinion są odpowiednimi pokarmami, bo rozumiem ze tropicale - spirulina granulat czy 36% to nie najlepszy pokarm :lol:


Tylko nie wyskakuj tu z Dainich albo ciężko dostępnymi JBL czy jakieś inne wynalazki.

Myślę, że większości z Nas na to po prostu nie stać.

Opublikowano
Tylko nie wyskakuj tu z Dainich albo ciężko dostępnymi JBL czy jakieś inne wynalazki.

Myślę, że większości z Nas na to po prostu nie stać.


Sparafrazuję - nie wyskakujcie mi tu z Mercedesem czy innymi wynalazkami.

Jeśli już to Tropical to wynalazek - średnio-dolna półka,

Czy większość z nas nie stać ? ciężko powiedzieć - zdecydowałem się na to hobby to i staram się zapewnić jak najlepsze warunki swoim rybom, a do tego należy kupowanie niestety i porządnych pokarmów.

Jeśli się pytasz czym najlepiej karmić i masz odpowiedź to czemu szukasz więcej? oczekujesz ze ktoś poleci słabe pokarmy jako coś rewelacyjnego?

Opublikowano

musze sie tu zgodzic z Yaro. wybierajac akwarystyke jako hobby musimy sie liczyc z czasem dosc sporymi wydatkami. czasem smiech mnie bierze jak ktos pisze ze np. ten czy tamten pokarm kosztuje 20-100zl. ze drogo...a pomysl co by bylo gdyby ci sie np. kubelek sie zepsul... 300 zl swiezego wydatku... i wtedy nie ma biadolenia, tylko bierzemy kase i wio do sklepu....

sam uzywam dainichi, hikari, osi, i przez to mam pewnosc ze moje pociechy wynagrodza mi to swym pieknem.

na rybach nie zaoszczedzisz...

tyle.

pozdro :wink:

Opublikowano

Warto jeszcze dodac, ze pokarmy Premium sa wydajniejsze poprzez wieksza strawnosc i w bilansie rocznym koszty juz tak zle nie wygladaja.

Mysle, ze w moim przypadku oszczednosc na pokarmach moglaby dac faktyczne roznice w kwotach, a mimo tego 70% podawanych u nas pokarmow to OSI i Naturefood.


Ja jeszcze dodam tak- mam w domu dwa akwaria, cztery kroliki miniaturki, trzy psy, a w stadninie dwa konie i... kosztuje to calkiem dobra pensje co miesiac. Czasami zresta kosztem nowego ciucha lub wyjazdy na weekend. Jednak biorac/kupujac zwierzeta stajemy sie za nie odpowiedzialni. To nie mebel i twierdzenie, ze ''kogo z nas na to stac'' jest zgola absurdalne.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ogłoszenia



  • Posty

    • Opcja pierwsza się u mnie sprawdzała ( wlot na krótszym boku wylot na dłuższym), ale wszytko zleży od układu skał.
    • Hej mam oświetlenie na diodach cree RGBW. mam ich w sumie 16 szt. podłączone są do zasilacza 24V, 10A. I do leddimmer pro (chyba wersja 1) działało 8 lat:/ Całośc lutowałem sam, a do kazdego koloru osobno lutowałem kabel (dla mnie masakra robota nie robie tago na codzień) . Co jakiś czas jakoś zahaczyłem o kabelek i musiałem go dolutowywać . W wyniku kolejnej takiej akcji gdzieś przegiołem z temperaturą lub coś zwarłem bo się całość wyłączyła na bezpieczniku(bo nie chciało mim się z prądau odłączać :/) . Aktualnie nie działa jak powinno. Jak testuje kolory to działają ale wg mnie za słabo. Do meritum... jak mam znaleźć przyczynę że coś nie świeci bez wymieniania po kolei wszystkiego?  Albo jeszcze lepiej, może zaproponujecie inny rodzaj oświetlenia najlepiej opartego na gotowych paskach led bez koniecznośći ich lutowania które podłącze do leddimmer. akwarium duże 300 na 70 na 80 Dzięki
    • Hej, na dniach będę robić filtr kasetowy dwukomorowy do akwarium 160l. Który układ wybrać żeby zachować jak największą cyrkulację wody i wydajność filtra?   Ewentualnie są jeszcze takie opcje ale tu filtr nie jest pod wzmocnieniami i musiałabym coś wymyśleć żeby nie wypływał (nie chce przyklejać) 
    • Trzy książki w twardej oprawie: Malawi Cichlids in natural habitat cz1 Malawi Cichlids in natural habitat cz3 Malawi Cichlids in natural habitat cz5 Książki w idealnym stanie. Cena 700zl za komplet.
    • Wyjdzie w praniu , ale nie zakładam większych problemów 😉 . Po latach moczenia łapek to jest mój 1 filtr takiej konstrukcji . Wszystko przemyślane pod nowy zbiornik .Przemek z Akwarium Szczecin robi mi wzmocnienia pod ten kaseciak tak abym gąbkę wyciągał bez odchylania i tym podobnych problemów . Zobaczymy 😉  
    • Dzięki @jaras za wskazówki 🙂 Może jeszcze spróbuję z tym pokarmem. U mnie Aristo mam wrażenie że się męczy żerując na nim bo wygląda jakby próbował się najeść powietrzem 😅
    • Na 30 ryb wielkości od 12 do 25cm daję 2 łyżeczki czubate od herbaty raz  dziennie - pokarm aller Aqua Futura pomieszany z Malawi chips oraz spiruliną granulowaną. Proporcje w miarę równe. Dodatkowo, jak mi się przypomni, to daję kryła mrożonego,nie częściej niż raz w tygodniu w ilości 7 kostek. Od czasy do czasu jakąś rybę morską , jak akurat mam na obiad - morszczuk, dorsz. Oczywiście bez obróbki termicznej. Czasami sporadycznie jeszcze płatki dla paletek d-50i to jest wszystko . Ale ja mogę mieć słabe doświadczenie w pielęgnacji ryb 40lat😃
    • @jarasa mógłbyś mi powiedzieć ile sztuk ryb masz u siebie i ile im sypiesz Futury? Tak myślę że może ja po prostu za mało im tego żarcia dawałem. Byłbym wdzięczny jakbyś podał ile wynosi jednodniowa porcja u Ciebie (o ile nie w gramach to chociaż w łyżeczkach) 🙂
    • Ja nie mam małych ryb. Nic złego nie zauważyłem stosując future. Ale od jakiegoś czasu mieszam z innymi tak jak wyżej pisałem.
    • Moim rybom podobnie jak u Ciebie nie podszedł ten pokarm. Niby z apetytem się na niego rzucały, jednak po wzięciu do pyska po chwili wypluwały. I tak kilkakrotnie, w końcu rezygnując i pozostawiając granulki. Dodatkowo od tego pobierania i wypluwania powstawało duże zmętnienie wody. Próbowałem podawania na sucho i po namoczeniu - w zasadzie efekt ten sam. U mnie jedynie fryeri połykał ten pokarm bez zastanawiania się. Reszta obsady - tak jak opisałem powyżej. Dlatego ja zostaję przy Futurze. Tym bardziej, że mam mniejsze ryby od Twoich i póki co ten rozmiar pokarmu (1,3 - 2 mm) jest dla nich odpowiedni. 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.