maciekzien Opublikowano 20 Stycznia 2022 Autor #41 Opublikowano 20 Stycznia 2022 Popelnilem dzisiaj lampe do baniaka. 48 led 3w. 6 kanalow. Royal blue, blue, full spectrum na osobnych nitkach, do tego biale zimne 6500k 8500k i 10000k zmiksowane w kolejnych 3 osobnych nitkach. Wiem ze mocna ale zawsze mozna skrecic a ze mam kilka roslinek to przyda się czasem dopalic. Sterownik bluetooth w drodze. Takze jak wszystko dobrze pojdzie to aquael plant 32w bedzie na handel. Jutro artroskopia kolanka wiec czeka mnie troche odpoczynku od robot. Ps. Sorry za balagan na stole roboczym Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka 4
Bartek_De Opublikowano 20 Stycznia 2022 #42 Opublikowano 20 Stycznia 2022 Godzinę temu, maciekzien napisał: Sterownik bluetooth w drodze Pochwal się czym będziesz to sterował.
maciekzien Opublikowano 20 Stycznia 2022 Autor #43 Opublikowano 20 Stycznia 2022 Nie lubie reklamowac ale... sterownik z aqma.pl drivery ldd700l sztuk 6. Nawet mnie naszlo zeby samemu cos na arduino wystrugac ale elektronika nie chce mi się już elektroniki uczycJak się bedzie za bardzo grzac bo w koncu 700ma na diode to przelutuje driverki na ldd500l albo biale dam w szeregMam do tego jeszcze kolimatory 60 st na biale diody co by po galach nie dawaly zbytnio. Moze dokupie tez na pozostale.Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka 2
maciekzien Opublikowano 26 Stycznia 2022 Autor #44 Opublikowano 26 Stycznia 2022 Woda się wyklarowala elegancko. Dzisiaj w koncu dotarl sterownik do lampy i ta trafila na swoje miejsce. Jest pole do popisu...na razie testuje kolorki i wschody i zachody. Do baniaka trafila pierwsza obsada zeby cykl nakrecic. 7 szt aulonocara firefish oraz placidochromis mdoka white lips sztuk 8. Podnieniam codziennie 50l wody zeby poprawic im samopoczucie. Ph mam 8.5. Jest tez pare roslinek jak widac kryptokoryna kilka anubiasow i jakies mikrozorium. Dodalem tez kilka kamieni serpentynitu zeby groty porobic. Pozdrowki dla Was!!Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka 8
maciekzien Opublikowano 2 Lutego 2022 Autor #45 Opublikowano 2 Lutego 2022 No to u mnie maly update.Trafila do baniaka ostateczna obsada. Aktualnie jest :- metriaclima msobo magunga 7 szt- aulonocara firefish 8 szt- placidochromis mdoka white lips 8 szt- Labidochromis hongi Sweden / Super Red 8 sztW sumpie usunalem kilka przegrod i wypelnilem wszystko gabkami, na jedna z rur powrotu dolozylem filtr przeplywowy z wkladem sznurkowym 5mikron, dolozylem przede wszystkim wiecej kamieni zeby bylo duzo grot dla rybek. Roslinki jakos tam rosna ale chyba bardziej wegetuja... ph mam wg sondy 8.6 nie wiem czy to troche nie za duzo. Ma wrazenie ze dragon stone je podbija. W lampie na wszystkie diody zalozylem kolimatory 60stopni.Dzisiaj mierzylem parametry no2- 0,1 nh3-0 no3-20.Podmieniam codziennie duzo wody przez filtr 1 mikron. Czekam wcisz na zabudowe...Zeby poprawic cyrkulacje w akwa zrobilem takie triko na powrocie. Cyrkulator tunze wlacza się 2 razy na dobe na pol h zeby pozamiatac. Filtr z gąbka wkrotce wyleci z baniaka bo mi szpeci.Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka 1
Bezprym Opublikowano 4 Lutego 2022 #46 Opublikowano 4 Lutego 2022 (edytowane) Dałbyś filtr na prawą stronę to by zasłoniła go ta wysoka konstrukcja. Notabene konstrukcji będzie to raj dla narybku. Edytowane 4 Lutego 2022 przez Bezprym
maciekzien Opublikowano 4 Lutego 2022 Autor #47 Opublikowano 4 Lutego 2022 Za wysoką skałą jest już cyrkulator tunze schowany i widac go na 1 foto. Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
Bartek_De Opublikowano 4 Lutego 2022 #48 Opublikowano 4 Lutego 2022 Kolego @maciekzien staraj się przestrzegać zasad polskiej pisowni (polskie znaki, kropki, przecinki...) Wiem, że to nie forum językowe, ale akurat do pisowni przywiązujemy tu dużą wagę. Dziękuję. 1
maciekzien Opublikowano 11 Lutego 2022 Autor #49 Opublikowano 11 Lutego 2022 Wczoraj zagościł nowy sump. Poprzedni średnio mi się podobał jednak co szklane przegrody to szklane. Jak widać wypchany głównie gąbkami i część biologiczna tez jest. Najważniejsze jednak jest dolewka automatyczna. Wygospodarowałem na nią 20 litrów. W poprzednim sumpie w momencie gdy spadał poziom wody w komorze pompy to od razu zaczynało chlupać w kominie. W końcu to system naczyń połączonych. Teraz Dzięki automatycznej dolewce poziom w komorze pompy jest utrzymywany cały czas taki sam i nie muszę już bawić się ciągle zaworem Na spływie. Zacząłem też do akwarium dolewać wódeczki w ilości 2 ml na dzień. Z akwarystyki morskiej pamiętam że pomagała klarować wodę. Zobaczymy jak będzie w tym przypadku.Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
maciekzien Opublikowano 14 Lutego 2022 Autor #50 Opublikowano 14 Lutego 2022 (edytowane) Akwarium o wschodzie słońca. 20220214_071105.mp4 Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka Edytowane 14 Lutego 2022 przez Bartek_De 4
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się