Pikczer Opublikowano 5 Stycznia 2022 #21 Opublikowano 5 Stycznia 2022 W dniu 3.01.2022 o 13:07, maciekzien napisał: Czesc. Mam duzo takich kamieni wapiennych z racij kamieniolomow mnie otaczajacych. Sa to skaly wapienne. Beda dobre do malawi? Moga miec jakies zalety w stylu podnoszenie ph lub wady? Jednego wlasnie gotuje chce zobaczyc czy się zmieni na bialy bo poki co jestj jaki jest Do stelaża zamontowalem nozki. Wyszlo 7 sztuk pod kazda noga. Gwint m10 z nakretkami z tulejka gwintowana . Dlugosc gwintu w nakretce to 17mm. Dlugosc nozki to 50mm.Wbilem je mlotkiem w stelaz we wczesniej nawiercone otwory i wkrecilem nozki. Powinny dac rade bo opisane byly jako do duzych obciazen. Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka Trochę jałowa ta zupa będzie A stelaz ładny
maciekzien Opublikowano 10 Stycznia 2022 Autor #22 Opublikowano 10 Stycznia 2022 (edytowane) Dzisiaj wjechały kamienie. Poukladalem sobie na podstawie o wielkosci szkla. Padlo na zielony otoczak i dragon stone. Planuje obsada non-mbuna plus ewentualnie saulosi. Myslicie ze się sprawdzi takie ulozenie? Lub coś na wzór tego Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka Edytowane 10 Stycznia 2022 przez maciekzien
Robson79 Opublikowano 10 Stycznia 2022 #23 Opublikowano 10 Stycznia 2022 Jak dla mnie zbyt sztucznie to wygląda i osobiście nie łączył bym tych dwóch rodzajów kamieni... Ponadto dla non mbuny to chyba za dużo tych kamieni... 3
Bezprym Opublikowano 10 Stycznia 2022 #24 Opublikowano 10 Stycznia 2022 (edytowane) Pamiętaj że Mbuna lubi groty a te Twoje otoczaki ułożone tak by ich raczej nie było. Musisz też zrobić wolne miejsce dla non mbuny, chyba że chcesz tam dać otopharynxa lithobatesa który lubi skały lub podobna non mbunę. Edytowane 10 Stycznia 2022 przez Bezprym
maciekzien Opublikowano 10 Stycznia 2022 Autor #25 Opublikowano 10 Stycznia 2022 (edytowane) Wlasnie pomylem dokladnie skore smoka. Wazy o 1/3 mniej bez tego mulu w srodku. Co do wolnego miejsca dla non mbuny to macie racje. Otoczakow chyba bedzie tylko kilka a z dragona zrobie zwalisko bo jak je poukladalem teraz na podlodze luzem po myciu to tez fajnie wygladaja. Jest ich prawie 30kg. Otoczaki moge oddac bo to po sasiedzku i jeszcze mi nie skasowal za nie. Co do obsady zgodnie z radami z forum : A: Placidochromis phenochilus Mdoka 2+3 lub Copadichromis borleyi „Mbenji” (toniowiec, mięsożerny- plankton, 17cm) – 2+4/5 B: Placidochromis sp.phenochilus Tanzania (wyjadacz towarzyszący kopaczom (raczej bliżej dna), wszystkożerny – resztki, 17cm) - 1+3 lub Aulonocara sp.stuartgranti maleri „Maleri” (grzebacz, mięsożerny, 13cm) – 1+3 - "akcent żółty" C : Aulonocara jacobfreibergi Otter Point Do tego z mbuny prawdopodobnie saulosi 1+5/6 Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka Edytowane 10 Stycznia 2022 przez maciekzien
Jelonek Opublikowano 10 Stycznia 2022 #26 Opublikowano 10 Stycznia 2022 To tylko moje zdanie, zostawił bym te otoczaki dokładając jakąś większą sztukę jeśli by była, wyglądają fajnie i naturalnie. Dragonstone bym odrzucił. Część akwarium zostawił bym nie zagruzowane dla nonmbuny. Do tego jakiś moduł albo tło strukturalne.
maciekzien Opublikowano 10 Stycznia 2022 Autor #27 Opublikowano 10 Stycznia 2022 (edytowane) Wlasnie DS mi się podoba i ladniej bedzie na nim zielsko wygladac. Dlatego nonbuna glownie. Ewentualnie dorzuce jeszcze lawy. Tam gdzie kupilem ds maja lawe czarna czerwona i szara. A tak jak ponizej? Nonbuna ma plac a i mbuna się pochowa. Na zdjeciach tego nie widac ale pomiedzy tymi kamolami jest duzo wolnej przestrzeni którą rybcie na pewno wykorzystają na skrytki. Albo po prostu wrzuce to wszystko do baniaka i jak się ulozy tak zostanie hehe, byle szkło wytrzymało Pamiętajcie że akwa ma 60cm wysokości więc będzie sporo toni a nonmbuna chyba lubi takie klimaty Dragona już nie oddam a otoczaki moge oddac. Szkoda mi 250plnow zeby ich nie wykorzystać. Zjem kolacje i wrzuce jeszcze aranż z samymi otoczakami. Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka Edytowane 10 Stycznia 2022 przez maciekzien 1
Jelonek Opublikowano 10 Stycznia 2022 #28 Opublikowano 10 Stycznia 2022 O gustach się nie dyskutuje, najważniejsze abyś był zadowolony z efektu końcowego. Jestem ciekaw jak to u Ciebie wyjdzie. Powodzenia 1
maciekzien Opublikowano 10 Stycznia 2022 Autor #29 Opublikowano 10 Stycznia 2022 To jeszcze same otoczaki. Tez spoko. I badz tu madry. Chyba bede musial to zobaczyc dopiero w akwarium Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka 1
Bezprym Opublikowano 10 Stycznia 2022 #30 Opublikowano 10 Stycznia 2022 (edytowane) O obsadzie A i B zapomnij do tej długości zbiornika, to dosyć spore ryby potrafiące dorosnąć do 20cm. Celuj raczej w coś co dorasta do 15 cm. Edytowane 10 Stycznia 2022 przez Bezprym 1
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się