Nath_147 Opublikowano 15 Października 2021 #41 Opublikowano 15 Października 2021 Mierzone w szerokim czy wąskim zakresie?
egon44 Opublikowano 16 Października 2021 #42 Opublikowano 16 Października 2021 23 godziny temu, Melo2005 napisał: PH 7 Zbyt niskie. Minimum w malawi to 7,4. Możesz je podnieść najprostszym sposobem, czyli poprzez dodanie w czasie podmiany wody sody oczyszczonej. Jako że też posiadam 200l zbiornik, to mogę podpowiedzieć jak to u mnie się odbywało. Na 20l podmienianej cotygodniowo wody dodawałem 1 łyżeczkę od herbaty sody oczyszczonej. Oczywiście wcześniej rozpuściłem ją w szklance wody, zanim wlałem ją do akwarium. To powinno wystarczyć, aby pH wzrosło do 7,4-7,6. 4
Melo2005 Opublikowano 29 Października 2021 Autor #43 Opublikowano 29 Października 2021 Cześć Wodę mam obecnie taka jakbym sobie życzył, ale dno porosło mi glonami i nie wiem co mam zrobić, nie świece, mało karmie. Nie chcę żadnych środków dodawać?
Pikczer Opublikowano 29 Października 2021 #44 Opublikowano 29 Października 2021 (edytowane) Potrzebujesz jakaś rybę, która łaskawie przekopie piasek. Można ręką też wszystko zamieszać. Cyrkulator może też pomóc. U mnie non stop piasek jest w ruchu. Fajne są też ślimaki Military helmet. Edytowane 29 Października 2021 przez Pikczer
Bartek_De Opublikowano 29 Października 2021 #45 Opublikowano 29 Października 2021 21 minut temu, Pikczer napisał: Potrzebujesz jakaś rybę, która łaskawie przekopie piasek. Można ręką też wszystko zamieszać. Cyrkulator może też pomóc. U mnie non stop piasek jest w ruchu. Fajne są też ślimaki Military helmet. Tyle, że w mojej opinii u kolegi to są sinice, a tego nie ruszy żadna ryba ani chyba żaden ślimak (nigdy nie miałem helmetów więc mogę się mylić) 5
Pikczer Opublikowano 29 Października 2021 #46 Opublikowano 29 Października 2021 Aaaa jak sinice to co innego. No to narobił bałaganu
darkon Opublikowano 29 Października 2021 #47 Opublikowano 29 Października 2021 Ciekawe jaki ma poziom NO3 i PO4, @Melo2005 jeśli masz testy na te związki to może byś podał, ciekawe jak się ma tu rzeczywistość do współczynnika Redfielda. 3
Melo2005 Opublikowano 17 Listopada 2021 Autor #48 Opublikowano 17 Listopada 2021 Cześć, Przygotowuje restart, nie mam jeszcze rybek: Chce muec temp wody 26-28, czy będzie dobra? Nh3 0 No2 0 No3 10 Jeszcze muszę zmierzyć PH i podnieść do 7,6-7,8 zgodnie z tym co piszecie użyje sody. Glonow obecnie nie mam, zaciemniłem akwa na kilka dni. Jeśli parametry będą stałe to wpuszczam rybki, Trzymajcie kciuki. 1
Melo2005 Opublikowano 25 Listopada 2021 Autor #49 Opublikowano 25 Listopada 2021 Od wczoraj rybki, podniosłem temp do 28. VID_20211125_125251.mp4
Melo2005 Opublikowano 13 Grudnia 2021 Autor #50 Opublikowano 13 Grudnia 2021 Cześć, w zbiorniku względnie spokojnie, rybki pływają imają się dobrze. Niepokoi mnie wysokie NO3 między 20-50, czy jeżeli rybki zachowują się normalnie, są aktywne, chętnie jedzą powinienem podejmować próby obniżenia No3? Ostatnim razem dążąc do idealnej wody usmiercilem wszystkie ryby?
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się