Melo2005 Opublikowano 5 Października 2021 Autor #11 Opublikowano 5 Października 2021 Dzięki za podpowiedx, działam. Wcześniej wprawialem wodę w ruch cyrkulatorem 2x po 2 godziny na dzień. Na jeden dzień przykręciłem trochę napowietrzanie i skierowałem strumien z filtra na szybę, wcześniej miałem tak aby kierował strumien wg obiegu to było na 2 dni tym zanim rybki zaczęły padać, czy tak szybko można wywołać przyducha? Rybki rosły pięknie, szczególnie acei był szybki wzrost, jestem załamany, dzięki za wsparcie.
bojack Opublikowano 5 Października 2021 #12 Opublikowano 5 Października 2021 (edytowane) 16 minut temu, Melo2005 napisał: Zalałem go 2x krotnie gorąca woda i 2x zimna woda. Węgiel Aquael jedna pełna torebka na 200 l, węgiel wyklarował mi wodę pięknie. Używałem kiedyś tego węgla. Nie wyrządził żadnej krzywdy. Nie pamiętam tylko, czy płukałem to ciepłą wodą, ale to raczej mało istotne. Przyczyny trzeba szukać w innym miejscu. A jaki był cel użycia tego węgla? Czystość wody? Co jeszcze robiłeś w tym momencie, gdy włożyłeś węgiel? Teraz zobaczyłem Twój poprzedni post. Brak tlenu możesz wywołać w kilka godzin. Tutaj należałoby upatrywać przyczyny problemów. Edytowane 5 Października 2021 przez bojack 1
Andrzej Głuszyca Opublikowano 5 Października 2021 #13 Opublikowano 5 Października 2021 12 minut temu, Melo2005 napisał: Wcześniej wprawialem wodę w ruch cyrkulatorem 2x po 2 godziny na dzień. Jeżeli służył tylko do " zamiatania" to tak można. Jeżeli do napowietrzania poprzez łamania lustra wody to mało. Powinien cały czas łamać. 13 minut temu, Melo2005 napisał: Na jeden dzień przykręciłem trochę napowietrzanie i skierowałem strumien z filtra na szybę, wcześniej miałem tak aby kierował strumien wg obiegu to było na 2 dni tym zanim rybki zaczęły padać, czy tak szybko można wywołać przyducha? To nie jest skutek który powstał natychmiast. To trwało w czasie. W pewnym momencie zadziałało. Z tego co napisałeś to trochę źle rozwiązałeś sposób napowietrzania. 3
Melo2005 Opublikowano 6 Października 2021 Autor #14 Opublikowano 6 Października 2021 10 godzin temu, bojack napisał: Używałem kiedyś tego węgla. Nie wyrządził żadnej krzywdy. Nie pamiętam tylko, czy płukałem to ciepłą wodą, ale to raczej mało istotne. Przyczyny trzeba szukać w innym miejscu. A jaki był cel użycia tego węgla? Czystość wody? Co jeszcze robiłeś w tym momencie, gdy włożyłeś węgiel? Teraz zobaczyłem Twój poprzedni post. Brak tlenu możesz wywołać w kilka godzin. Tutaj należałoby upatrywać przyczyny problemów. Jeszcze zmieniłem obieg wody, wcześniej miałem przed kubelkirm prę filtr z wata z połączeniem do bilogicznego jako jeden układ. Po zmianie oba filtry działają osobno, w prefiltr że jest suporex, a w kubelku jest matrix, suporex, wata, creastal clear i wyciągnąłem węgiel. Taki układ z dwoma filtrami wyczyścił mi wodę, jednak wygląda na to, że zrobiłem niedotlenienie w akwarium i rybki mi padły
bojack Opublikowano 6 Października 2021 #15 Opublikowano 6 Października 2021 4 godziny temu, Melo2005 napisał: Jeszcze zmieniłem obieg wody, wcześniej miałem przed kubelkirm prę filtr z wata z połączeniem do bilogicznego jako jeden układ. Po zmianie oba filtry działają osobno, w prefiltr że jest suporex, a w kubelku jest matrix, suporex, wata, creastal clear i wyciągnąłem węgiel. Taki układ z dwoma filtrami wyczyścił mi wodę, jednak wygląda na to, że zrobiłem niedotlenienie w akwarium i rybki mi padły Jeżeli teraz ryby, które pozostały, mają się dobrze, to jest to najbardziej prawdopodobna teza. Nie łam się, człowiek uczy się całe życie. 1
Melo2005 Opublikowano 6 Października 2021 Autor #16 Opublikowano 6 Października 2021 Wszystkie rybki padły, niestety. Czy jest możliwe że brak tlenu był tak gwałtowny, że żadna nie doszła do siebie, czy szukać jeszcze przyczyn gdzie indziej. Czeka mnie restart, czy wylać całą wodę i przeczyścić filtra powietrza Boję się wpuszczać ryb do tej wody, dolałem trochę bakterii nitrifikacyjnych, parametry dalej w normie brak amonow, azotanów i azotynów, fosfor też niski. Wcześniej dolewałem jeszcze węgiel w płynie, czy to mogło mieć jakieś znaczenie? Czy przy restarcie wymienia się podłoże?
bojack Opublikowano 6 Października 2021 #17 Opublikowano 6 Października 2021 3 minuty temu, Melo2005 napisał: Wcześniej dolewałem jeszcze węgiel w płynie, czy to mogło mieć jakieś znaczenie? Tak, to mogło mieć znaczenie. W jakim celu to robiłeś? 1
Bartek_De Opublikowano 6 Października 2021 #18 Opublikowano 6 Października 2021 (edytowane) 12 minut temu, Melo2005 napisał: Wcześniej dolewałem jeszcze węgiel w płynie, czy to mogło mieć jakieś znaczenie? I tu raczej jest przyczyna. Jakiś czas temu ktoś miał podobny problem po zastosowaniu tego specyfiku. Przeczytaj post 5 kolegi @Andrzej Głuszyca w tym temacie Edytowane 6 Października 2021 przez Bartek_De 2
Nath_147 Opublikowano 6 Października 2021 #19 Opublikowano 6 Października 2021 To przy restarcie odpuść Acei bo dla nich to akwarium jest za małe. Wylot filtra ustaw tak by cały czas poruszał tafle wody, wtedy zniknie problem z natlenianiem.
Andrzej Głuszyca Opublikowano 6 Października 2021 #20 Opublikowano 6 Października 2021 20 minut temu, Melo2005 napisał: Wcześniej dolewałem jeszcze węgiel w płynie, czy to mogło mieć jakieś znaczenie? Stopniujesz informacje. 14 minut temu, Bartek_De napisał: I tu raczej jest przyczyna. Jakiś czas temu ktoś miał podobny problem po zastosowaniu tego specyfiku. Tak jak Bartek @Bartek_De. To może być przyczyną czyli aldehyt. A tak na marginesie..po co podawałeś węgiel w płynie skoro akwa bez roślin masz? 2 1
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się