Andrzej Głuszyca Opublikowano 13 Grudnia 2021 #51 Opublikowano 13 Grudnia 2021 (edytowane) 1 godzinę temu, Melo2005 napisał: Niepokoi mnie wysokie NO3 między 20-50, Poziom NO3 w granicach 40 mg/l ja uznaję jeszcze jako bezpieczny w jego górnej granicy. Ale nawet przy takim poziomie nie ma obaw tego , że nagle ryby będą padać. Tyle , że jak coś zacznie się dziać to nie będziesz wiedział co jest tego przyczyną i zawsze będziesz podejrzewać słusznie lub nie wysoki poziom NO3. To też kwestia umiejętności obserwacji swojego zbiornika. Możesz też w tym przypadku zbijać już NO3 np. za pomocą purolite a520e. Co i jak masz opisane w poniższym temacie. Jeżeli uznasz , że zbyt dużo materiału do przekopania to Ci w skrócie tutaj napiszemy co i jak. Od razu dodam , że jest to bezpieczny sposób i nie będziesz musiał się martwić o kondycje czy życie ryb. Edytowane 13 Grudnia 2021 przez Andrzej Głuszyca 1
Pikczer Opublikowano 13 Grudnia 2021 #52 Opublikowano 13 Grudnia 2021 A jak często podmieniasz wodę ? I ile? Ryby małe a no3 trochę wysokie jak na taką obsadę.
Andrzej Głuszyca Opublikowano 14 Grudnia 2021 #53 Opublikowano 14 Grudnia 2021 7 godzin temu, Pikczer napisał: A jak często podmieniasz wodę ? Raz w tygodniu. 7 godzin temu, Pikczer napisał: I ile? 1/3 słupa wody.
egon44 Opublikowano 14 Grudnia 2021 #54 Opublikowano 14 Grudnia 2021 21 godzin temu, Melo2005 napisał: Cześć, w zbiorniku względnie spokojnie, rybki pływają imają się dobrze. Niepokoi mnie wysokie NO3 między 20-50, czy jeżeli rybki zachowują się normalnie, są aktywne, chętnie jedzą powinienem podejmować próby obniżenia No3? Ostatnim razem dążąc do idealnej wody usmiercilem wszystkie ryby? Witaj! Pomijam już to, że gatunki które posiadasz nie nadają się do tego litrażu. Zobaczysz z czasem ,że mam rację ,ale nie będę cię już umoralniał Co do NO3 to nie masz się czym martwić . Rób systematyczne cotygodniowe podmiany wody(wcześniej uzdatnionej) w ilości 20-30l . To pozwoli utrzymać NO3 na optymalnym poziomie. Przed podmianą wody zmierz poziom NO3 , oraz dwa dni po podmianie, aby mieć wgląd . Karm ryby oszczędnie i będzie ok. Moim zdaniem nie masz się na razie czym przejmować. W chemię obniżającą NO3 też bym nie szedł na razie . 2
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się