Skocz do zawartości

Obsada 200-220x40x50


misiek80

Rekomendowane odpowiedzi

Jasne. Moim zdaniem trochę za dużo tych gatunków do tego litrażu. Długość zbiornika jest ok, ale powierzchnia dna ze względu na to, że ma on tylko 40 cm w głąb - już nie bardzo. Ja bym poprzestał na 4 gatunkach. I raczej odpuścił M. Fainzilberi, ze względu na spory rozmiar i agresję tej ryby. Z pozostałych gatunków zrezygnowałbym z red redów. Ładne żółte samice będziesz miał u msobo magunga. Do tego jeszcze trochę inna żółć labidochromisów. Moim zdaniem wystarczy tego, jeśli chodzi o ryby rozjaśniające zbiornik. Zamiast redów dałbym np. Cynotilapią sp. Hara Gallireya Reef. Piękne samce w pionowe pasy (a brakuje w tej obsadzie takiej ryby), no i będzie to całkiem przyzwoita mini kopia Maison Reefa ;)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli planujesz acei, to podnieś wysokość przynajmniej do 60-65cm. To ryba toniowa i stadna. Miałem ją przy 50cm. i przy 65cm. Różnica była widoczna. Przy 50cm. zmuszona była trzymać się blosko kamieni, więc niczym nie różniła się od zwykłej mbuny. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, pozner napisał:

Jeśli planujesz acei, to podnieś wysokość przynajmniej do 60-65cm. To ryba toniowa i stadna. Miałem ją przy 50cm. i przy 65cm. Różnica była widoczna. Przy 50cm. zmuszona była trzymać się blosko kamieni, więc niczym nie różniła się od zwykłej mbuny. 

Widziałem kiedyś filmik, na którym stado acei pływało po akwarium niczym śledzie w morzu. Niesamowity widok. Akwarium miało ze 3 metry długości i ok 70 cm wysokości.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu kolego zwiększył bym głębokość zbiornika, bo 40cm, nawet przy długości 200cm będzie wyglądało jak rynna w której ciężko będzie Ci ułożyć jakąś sensowną aranżację, zwłaszcza dla mbuny. Według mnie przy 200 czy 220cm minimum szerokości to 60cm.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bartek_De napisał:

Na Twoim miejscu kolego zwiększył bym głębokość zbiornika, bo 40cm, nawet przy długości 200cm będzie wyglądało jak rynna w której ciężko będzie Ci ułożyć jakąś sensowną aranżację, zwłaszcza dla mbuny. Według mnie przy 200 czy 220cm minimum szerokości to 60cm.

Święta prawda, ale może kolega ma jakieś ograniczenia miejsca o których nie wiem? Jeśli nie to ja bym tam za wszelką cenę spróbował upchać klasyczna 720l 200x60x60 i wtedy z obsadą będzie większe pole do popisu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin73m - dzięki za sugestię - Cynotilapią sp. Hara Gallireya Reef to rzeczywiście mini kopia Maison Reef i rybsko jest dostępne w hodowli w Żorach, gdzie kupuję ryby.

Panowie, wiem, że im wyższe i szarsze akwa tym lepiej, ale niestety są ograniczenia, których nie przeskoczę.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.