Jump to content

Krok od tragedii .....

slawek gorol

Recommended Posts

Jak większość z was wie wczoraj zarybiłem akwa 10 szt. saulosi i 12 szt. maingano. Po wielu godzinach cieszenia oka przyszła pora na sen.

Pobudka... I znowu do akwa...Hm..... Brakuje 4 szt saulosi i 4 maingano :? Może się pochowały..Czekam...Kawa...Nadal czekam....Kontrolne GG do Czestera_...Brak odpowiedzi...Zdejmuję pokrywę...I co widzę ...prefiltr spadł z rury ssącej od kubła...Decyzja zapadła w momencie...Otwieram kubeł...Najgorsze że nie mam zaworów odcinających na wężach....

Udało się ...wyciągam kosze z wkładami i co ?

8 małych szczeniaków pływa w wolnej przestrzeni pod koszami....

Wylądowały w akwa...Pływają radośnie...Na szczęście szybka reakcja i chłonny wiedzy umysł zapobiegł tragedii .... :roll:

Chyba prefiltr za luźno siedzi na rurze. Nie powinien spaść, tym bardziej, że jest przysysany do koszyczka przepływającą wodą. Kup taki z ciut za ciasną dziurką, gąbka jest wszak rozciągliwa. Ja wykorzystuję gąbki z małych filtrów wewnętrznych, bodajże Fan2, nie pamiętam, kupuję zawsze "na oko".

Wczoraj opisywałeś radość, dzisiaj stres. Ale masz emocji z tym akwa. :D

Ostatnio czysciłem filtr TetraEX 1200 wyrzuciłem gąbke w brodziku nagle kątem oka ujrzałem ruch patrze a tam podskakuje taka 1,5 cm rybka. Szybka akcja ratunkowa i maluch wylądował w kotniku, był bladziutki lekko zdziwiony tym, że istnieje światło ale po pewnym czasie wyszedl z tego fajny dialeptosik. Musiał życ w filtrze na tyle długo, że urósł w skrajnych warunkach do wielkości powodującej niemożność przeciśnięcia sie przez koszyk. Nie sugeruje że miał szanse wrócić :wink: tylko jestem w szoku, że mimo tak nie sprzyjających warunków rybka przeżyla i jeszcze urosła :shock: . Tak więc Sławek gratki za szybką akcje ale moze coś przeżyłoby dłużej ;).

No całe szczęście, że moje ryby żyją bo już bym się do ciebie nie odezwał:P

Tak poważnie szczęście że żadniej nic się nie stało i domyśliłeś sie co mogło być przyczyną. Jak tam te dwa małe rodzynki, bo o nie się najbardziej martwie?

wow niezły zonk, ale to prefiltr - gąbkę masz wprost na rurze ssącej? Bo u mnie jest na tym sitku od ssania (tetra) a z tego co zauważyłem przy montażu to nie ma prawa samo spaść (dla pewności ścisnąłem gumką recepturką) :wink:

swoją drogą - niezłą karuzelę zafundowałeś szczawikom. :lol:

wow niezły zonk, ale to prefiltr - gąbkę masz wprost na rurze ssącej? Bo u mnie jest na tym sitku od ssania (tetra) a z tego co zauważyłem przy montażu to nie ma prawa samo spaść (dla pewności ścisnąłem gumką recepturką) :wink:

swoją drogą - niezłą karuzelę zafundowałeś szczawikom. :lol:

Hehe..Chcąc przeżyć trzeba być twardym :wink:

Ale tak serio to poza kubłem ,reszta to samoróbka typu: węże z obi, kolanka PCV do wody, rurka zwykła i brak koszyczka :wink:

Podobnie jak w twojej sytuacji recepturka RULES :wink:

noo Czester chyba sie Slawekosw'a przekonałeś :P Ale pamiętaj że na początku błędy często się zdarzają. Moim błędem był np. wystrój początkowy. A teraz mają skalne malawi z łupków. No i Czester dzięki za rade kupiłem łupki (tylko ze takie fajowskie - ciemnożółty i czarny fajnie zmieszane) i też jakieś czarne kamole. Ładni sie wzorują. Ale też tak macie że rybki stają sie płochliwie po zmianie wystroju ? bo to dla nich takie chyba "inne akwa" jest.

P.S. Nareszcie Klubowicz :):D