Skocz do zawartości

Obsada do 300x80x70


Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Tomasz78 napisał:

Mnie też. Czyli mamy już w obsadzie crabro i fusco, to jak idziemy w dużą mbunę i drapieżniki? Nie chcesz dużych zebr ani melanochromisów?

No właśnie o takim miksie myślałem,Mbuna i drapol,później jak sobie wykrystalizuję obsadę może coś innego da radę dorzucić,Melanochromis fajnie by wyglądał z crabro i fisco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz na oku jakiegoś konkretnego melanochromisa? Bo jest taki typowy drapieżny mbuna, rośnie dość duży, może i ze 20 cm osiągnąć a nazywa się  Melanochromis kaskazini , oraz podobny do niego ale kapkę mniejszy Melanochromis lepidiadaptes , który też nie pogardzi mięsem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, tylko że jak chcesz mbunę i drapole to mbuna musi być z tych największych gatunków a drapole z tych mniejszych i średnich gatunków bo inaczej to po prostu  duże drapole zjedzą mniejszą mbunę a jeśli samce mbuny będą wystarczająco duże żeby nie zostać pożartymi to mniejsze samice na pewno zostaną zjedzone. Więc zastanów się pod tym względem przede wszystkim.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie każdy z tych dużych Melanochromisów da radę, czyli chipokae, lepidiadaptes, kaskazini i baliodigma. Ten ostatni to na prawdę żadkość, ale jeśli myślisz o crabro, to nie ma co sobie głowy nim zawracać. Do tego jak przedmówca, czyli mniejsze drapieżniki i coś z dużej non-mbuny nawet. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z dużej mbuny to najlepsze byłyby właśnie 

Pseudotropheus crabro

Melanochromis kaskazini

Melanochromis lepidiadaptes

Melanochromis chipokae - chociaż ten może okazać się za mały

Pseudotropheus sp. 'williamsi north' Makonde

No i musowo dorzuciłbym tu dużą zebrę Metriaclima fainzilberi 'Maison Reef' lub inną dużą  Metriaclimę fainzilberi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, przemo-h napisał:

-Metriaclima estherae Minos Reef- stado wielosamcowe z morfem BB, O, OB 

http://www.onzemalawicichliden.eu/Bestanden vissendatabase eng/Metriaclima estherae Minos Reef OB eng.html

http://www.onzemalawicichliden.eu/Bestanden vissendatabase eng/Metriaclima estherae Minos Reef eng.html

- Chindongo demasoni-stado wielosamcowe

- Pseudotropheus elegans Ngara- stado wielosamcowe 

Do Metriaclimy estherae wkleiłem linki celowo, ponieważ w sprzedaży są często dostępne odmiany OB z dużymi plamami, a to już sztuczna ryba i lepiej ich nie łączyć z rasowymi estherae. Trochę zachodu z nimi jest, ale jeśli masz szansę postawić taki baniak, to dla czego by nie sprawić sobie trochę więcej zachodu i zakupić porządne, rasowe ryby😉

Masz w planie zostawić trochę plaży, więc dla Pseudotropheus elongatus będzie to zaciszne miejsce. Nad plażą sugeruję zawiesić kawałek gałęzi, który odzwierciedli ich naturalne środowisko. 

Wszystkiego po 20 sztuk i mogło by się docierać, a jeśli wydaje się mało, to można by dorzucić harem dużej mbuny dla urozmaicenia. To taka minimalistyczna opcja na mbunarium ode mnie dla tych, którzy nie lubią zbyt pstrokato. 

Taka opcja tez mi się podoba,obecnie mam Mbune i nie wyobrażam sobie akwa bez.Tylko glon nie chce rosnąć.Przy tym baniaku chciałem spróbować z drapolami ale z mbuna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.