Skocz do zawartości

Obsada do 300x80x70


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Tomasz78 napisał:

Aha przypomniało mi się że @pozner szuka drapieżnika do swojego nowego akwarium.

Już nie szukam. Startuję z typowym mbunarium. Drapieżniki miały być w miksie w akwarium o podobnych wymiarach, ale zdecydowałem się na dwa mniejsze i póki co będzie mbuna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, przemo-h napisał:

Mam ten sam problem. Mbuna jest po prostu ciekawa. Non-stop coś się dzieje. Drapieżniki... wystarczy filmiki obejrzeć, ale na pewno piękne i urozmaicą obsadę. W mojej opcji nie ma mowy o żadnym z nich ze względów żywieniowych. Ogólnie to nawet z Metriaclimą bym ich nie łączył, bo jedne to rybożercy, a dugie skubią zielsko. Można, ale dla mnie to skrajność. Ta duża mbuna, która była już tutaj wymieniona to dużo lepsza opcja. Melanochromisy to też rybożercy. Crabro może nie wyspecjalizował się w łowiectwie, ale mięsko dobrze mu zrobi. Buccochromisa można by też odpuścić, a w zamian pomyśleć o Nimbochromisach, Dimidiochromis compressiceps itp. Ogólnie waga lżejsza, co by nie łyknęła mniejszych samic z tej mbuny. 

Tak myślę,że roślinożerca tez dałby rade w takim baniaku.Kwestia byłaby w zadbaniu o glony(dłuższe dojrzewanie baniaka,stopniowe wpuszczanie ryb itp) oraz max jeden gatunek roślinożerny żeby w razie W inne ryby nie wykosiły glona oraz system żywienia oparty na tym ze mięsko podaje się na płazy(jeden koniec zbiornika) a roślinożerca mieszka na drugim końcu zbiornika w gruzowisku.Wiem,że to tylko teoria ale gdyby roślinożerce wpuścić jako jeden z ostatnich gatunków siłą rzeczy byłby zmuszony szukać schronienia w skałach,a nie panoszyć się po całym zbiorniku.Szczerze mówiąc nawet myślałem połączyć Itungi,Ngara,Saulosi(mam F1 wiec szkoda mi się ich pozbywać)Crabro i jakaś Metriaclima z fusco i kadango do tego synodontisy(problem z kupnem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Lamonia napisał:

Tak myślę,że roślinożerca tez dałby rade w takim baniaku.Kwestia byłaby w zadbaniu o glony(dłuższe dojrzewanie baniaka,stopniowe wpuszczanie ryb itp) oraz max jeden gatunek roślinożerny żeby w razie W inne ryby nie wykosiły glona oraz system żywienia oparty na tym ze mięsko podaje się na płazy(jeden koniec zbiornika) a roślinożerca mieszka na drugim końcu zbiornika w gruzowisku.Wiem,że to tylko teoria ale gdyby roślinożerce wpuścić jako jeden z ostatnich gatunków siłą rzeczy byłby zmuszony szukać schronienia w skałach,a nie panoszyć się po całym zbiorniku.Szczerze mówiąc nawet myślałem połączyć Itungi,Ngara,Saulosi(mam F1 wiec szkoda mi się ich pozbywać)Crabro i jakaś Metriaclima z fusco i kadango do tego synodontisy(problem z kupnem).

Dobrze kombinujesz. Jest to wykonalne, a nasze ryby można nauczyć kilku sztuczek. Bardziej chodziło mi o sypanie czego popadnie do zbiornika w mojej wypowiedzi. Sam dokarmiałem Melanochromisy mięsem i nawet nabraliśmy w tym wprawy (ja i ryby). W przypadku dużo większego drapieżnika jest to o wiele łatwiejsze ze względu na rozmiar kąska. Na początku, gdy ryby będą tych samych rozmiarów będziesz musiał wymyślić jakiś sposób. Potem, będzie już tylko łatwiej. Mbuna zajmie skały prócz Itungi i Ngar ponieważ to ryby otwartych wód. O glony się nie martw. Jeśli zaświecisz porządnie na kamienie, to będą rosły i dla mbuny wystarczy. Problem jest tylko z saulosi. Trochę mały jako towarzystwo dla drapieżnika. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.