Badałem Po4 i 0,00 na sprzęcie w sklepia. Uprzejmy właściciel się dziwił ze 00 skoro to Malawi, bo coś powinno być. Podmianę robiłem tydzień wcześniej. W fx6 mam 1litr matrix, ceramike i oryginalne gąbki. Na zasysie prefilt z wata. W ac2000 ceramika i oryginalna gąbka. Karmie mało. 2x w tygodniu mrożonka po 2 kostki. W pozostałe dni płatki i w 1min zjedzone bez resztek. Zauważyłem wczoraj, że jak przeczyściłem kamienie z brązowego nalotu to tych paprochow 300% więcej, ale po dniu wróciło do normy z filmiku. Upatruje jeszcze przyczyny w rodzaju kamienia i lub, a raczej jego zbyt dużego wyczyszczeniu, bo czyściłem szczotką na wiertarce, później niby kilka razy myłem ale zawsze coś mogło zostać.... Co do napowietrzacza to faktycznie cześć jest babelkami ale wyłączyłem na dzień i wyło zaledwie ciut lepiej. Część wody z powierzchni zebrałem i po godzinie w wiadrze bialy nalot pływał na powierzchni w większych kupkach