Skocz do zawartości

Obsada do 300x80x70


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jak w temacie poszukuję obsady do akwa 300x80x70,na razie czekam na opinię architekta czy mogę taki zbiornik zmieścić w mieszkaniu,ale już zaczynam myślec o obsadzie do niego.Co możecie polecić?Moze byc obsada mieszana,docelowo aranż myślę zrobić około 2/3 gruzowisko i reszta piach.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie do takiego akwarium można zrobić tytuł : "Zatoka Zabójców"

Występują :

 - Nimbochromis fuscotaeniatus

- Copadichromis borleyi 'Kadango'

- Metriaclima fainzilberi 'Maison Reef'

- Metriaclima lombardoi 'Mbenji Island'

- Pseudotropheus crabro

- Melanochromis chipokae

Wszystkie powyższe gatunki widziałbym wielosamcowo.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Lamonia napisał:

To trup chyba ścieliłby się gęsto,ale ciekawie wyglada taka obsada,ciekawe jak w praktyce by wyszła.

W takim akwarium nie musisz się tym przejmować. Miejsca jest dla wszystkich wystarczająco.

Ogólnie ograniczeń nie masz. Możesz iść w drapieżniki, mix, lub mbunarium. Trzeba tylko zwracać uwagę na preferencje żywieniowe. 

Nie masz w ogóle faworytów? Choć jeden gatunek? Obejrzyj fotki w galerii, poczytaj artykuły, czy opisy. Jakiegoś bakcyla trzeba załapać, bo tak sobie postawić zaje.... e akwarium i wpuścić coś, żeby sobie pływało? Chyba, że źle odbieram Twoje zamiary? Nie mam złych intencji oczywiście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam swoje preferencia,ale najpierw chcialem popytać i wysłuchać opinii innych i ich przykładowych obsad i następnie wybrać docelową obsadę.Na razie nie chcę sugerować innym moich preferencji żeby nie zawęzić pomysłow(np. w wyżej wymienionej obsadzie są dwa gatunki które na bank by tam pływały).Ale generalnie obsada bardzo interesująca.Czekam na więcej propozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny mix pod bardziej roślinną dietę

- Metriaclima lombardoi 'Mbenji Island'

- Metriaclima pyrsonotos 'Nakantenga Island'

- Melanochromis auratus

- Labeotropheus trewavasae 'Thumbi West Island' MC/OB

- Chindongo socolofi

- Pseudotropheus johannii

- Protomelas taeniolatus 'Namalenje Island'

- Protomelas sp. 'steveni taiwan' 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Metriaclima estherae Minos Reef- stado wielosamcowe z morfem BB, O, OB 

http://www.onzemalawicichliden.eu/Bestanden vissendatabase eng/Metriaclima estherae Minos Reef OB eng.html

http://www.onzemalawicichliden.eu/Bestanden vissendatabase eng/Metriaclima estherae Minos Reef eng.html

- Chindongo demasoni-stado wielosamcowe

- Pseudotropheus elegans Ngara- stado wielosamcowe 

Do Metriaclimy estherae wkleiłem linki celowo, ponieważ w sprzedaży są często dostępne odmiany OB z dużymi plamami, a to już sztuczna ryba i lepiej ich nie łączyć z rasowymi estherae. Trochę zachodu z nimi jest, ale jeśli masz szansę postawić taki baniak, to dla czego by nie sprawić sobie trochę więcej zachodu i zakupić porządne, rasowe ryby😉

Masz w planie zostawić trochę plaży, więc dla Pseudotropheus elongatus będzie to zaciszne miejsce. Nad plażą sugeruję zawiesić kawałek gałęzi, który odzwierciedli ich naturalne środowisko. 

Wszystkiego po 20 sztuk i mogło by się docierać, a jeśli wydaje się mało, to można by dorzucić harem dużej mbuny dla urozmaicenia. To taka minimalistyczna opcja na mbunarium ode mnie dla tych, którzy nie lubią zbyt pstrokato. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.