Skocz do zawartości

Obsada do 300x80x70


Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Tomasz78 napisał:

Rzuć okiem na coś takiego:

fusco

crabro

kadango

synodontis  

buccochromis rhoadessi

fossorochromis rostratus

cyrtocara moorii

melanochromis kaskazini

pseudotropheus sp. 'williamsi north' Makonde

metriaclima fainzilberi 'Maison Reef' 

 

Z tego wybralbym 

Fusco

crabro

kadango

maisona

synodontisa

i albo kaskazini albo rostratusa.

Sześć gatunków wydaje mi się Ok w stadkach po 10 szt z wyjątkiem fusco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Lamonia napisał:

Taka opcja tez mi się podoba,obecnie mam Mbune i nie wyobrażam sobie akwa bez.Tylko glon nie chce rosnąć.Przy tym baniaku chciałem spróbować z drapolami ale z mbuna.

Mam ten sam problem. Mbuna jest po prostu ciekawa. Non-stop coś się dzieje. Drapieżniki... wystarczy filmiki obejrzeć, ale na pewno piękne i urozmaicą obsadę. W mojej opcji nie ma mowy o żadnym z nich ze względów żywieniowych. Ogólnie to nawet z Metriaclimą bym ich nie łączył, bo jedne to rybożercy, a dugie skubią zielsko. Można, ale dla mnie to skrajność. Ta duża mbuna, która była już tutaj wymieniona to dużo lepsza opcja. Melanochromisy to też rybożercy. Crabro może nie wyspecjalizował się w łowiectwie, ale mięsko dobrze mu zrobi. Buccochromisa można by też odpuścić, a w zamian pomyśleć o Nimbochromisach, Dimidiochromis compressiceps itp. Ogólnie waga lżejsza, co by nie łyknęła mniejszych samic z tej mbuny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, przemo-h napisał:

Abactochromis labrosus

Trafną rybę wynalazłeś. Ale ta ryba ze swoim charakterystycznym pyskiem albo się podoba albo nie. Mnie nie urzekła, ani z wyglądu ani pod względem kolorystyki. Wolałbym już williamsi, jest podobny kolorystycznie tylko że kolory ma o wiele wyrazistsze i ładniejsze. No ale to moja opinia a autor tematu sam zadecyduje i wybierze co Jemu przypadnie do gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Merlot napisał:

@Lamonia, widzę mieszkasz w Hiszpanii :)

Jeżeli masz FB znajdź i napisz do WFPorto z prośbą o aktualna listę ryb. Z tego co wiem jest do bardzo dobry, temat na zakup ryb a do POR chyba nie masz daleko :) 

Do Porto mam jakieś 900km,ryby wcześniej zamawiałem z Madrytu,ale popatrzę i na portugalską opcję.Najpierw muszę mieć decyzję architekta,później baniak zamówić(z tym problemu nie ma).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tomasz78 napisał:

Trafną rybę wynalazłeś. Ale ta ryba ze swoim charakterystycznym pyskiem albo się podoba albo nie. Mnie nie urzekła, ani z wyglądu ani pod względem kolorystyki. Wolałbym już williamsi, jest podobny kolorystycznie tylko że kolory ma o wiele wyrazistsze i ładniejsze. No ale to moja opinia a autor tematu sam zadecyduje i wybierze co Jemu przypadnie do gustu.

Trzeba przyznać, że na tą rybę trzeba konesera. Jeśli chodzi o ubarwienie... Czy zawsze musi być tak pięknie? Wałkowane w kółko te same ryby i najlepiej, żeby wszystkie gatunki miały ładne samice. Czasem temat, może mieć większe znaczenie. Do takiej obsady byłby idealnym kandydatem, a obserwacja wyłapywania ze szczelin narybku na pewno ciekawym zjawiskiem. Ubarwieniem trochę Iodotropheus sprengerae przypomina na niektórych fotkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, przemo-h napisał:

Trzeba przyznać, że na tą rybę trzeba konesera. Jeśli chodzi o ubarwienie... Czy zawsze musi być tak pięknie? Wałkowane w kółko te same ryby i najlepiej, żeby wszystkie gatunki miały ładne samice. Czasem temat, może mieć większe znaczenie. Do takiej obsady byłby idealnym kandydatem, a obserwacja wyłapywania ze szczelin narybku na pewno ciekawym zjawiskiem. Ubarwieniem trochę Iodotropheus sprengerae przypomina na niektórych fotkach. 

Masz rację, zgadzam się z Tobą. Oprócz kolorystyki ważne jest dla mnie zachowanie ryby, które może być niezwykle interesujące. Co do doboru ryb to w pierwszej kolejności zwracam uwagę na samce. Samice dla mnie nie muszą być kolorowe, mogą być szare, brązowe, niepozorne, ale takie nijakie kolory samic podkreślają tylko kolorystykę samca który brylując w swoim maksymalnym natężeniu kolorów na tle szarych samic jest jeszcze ładniejszy.

Aha przypomniało mi się że @pozner szuka drapieżnika do swojego nowego akwarium. Myślę że Abactochromis labrosus byłby wręcz idealnym drapieżnikiem w akwarium Poznera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.