Skocz do zawartości

Przymiarki do 370L, ale .....


artjur

Rekomendowane odpowiedzi

@artjur To co napisałem w 101 poście nie ma już racji bytu:) Teraz jest bajka. Pomyślałbym tylko nad tym aby ukryć wlot ( sitko) widoczny w module i zabezpieczyć przed wpływaniem narybku. Może dochodzić do takich sytuacji , że wpłynie tam narybek i już nie wypłynie. Ale efekt uzyskałeś super. Gratulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, AndrzejGłuszyca napisał:

@artjur To co napisałem w 101 poście nie ma już racji bytu:) Teraz jest bajka. Pomyślałbym tylko nad tym aby ukryć wlot ( sitko) widoczny w module i zabezpieczyć przed wpływaniem narybku. Może dochodzić do takich sytuacji , że wpłynie tam narybek i już nie wypłynie. Ale efekt uzyskałeś super. Gratulacje.

Dlatego było malowanie wewnątrz akwarium 😃

Tylko jak, czym zabezpieczyć, obecnie ta siatka ma oczka o wielkości ok. 6-7mm

A może gąbka jak do filtracji, tylko taka z największymi oczkami no i czarna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.09.2020 o 17:52, edzzio napisał:

Eletancko wyszło :)  Moduły ładne ciekawe kolorystycznie

Dziękuję!

Korytko do hydroponiki poklejone i przetestowane - szczelne 😁

Wytypowałem takie roślinki do posadzenia:
1. Skrzydłokwiat (Spathiphyllum Bellini)
2. Epipremnum złociste
3. Trzykrotka Purple Passion

Do zasłonięcia tego pięknego wlotu, zamówiłem gąbkę 10PPI, czarną, zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Jeszcze mam mały problem ze ścinkami z gąbki, chyba za mało je wypłukałem po tym jak zostały pocięte w kostkę. Dlatego w tej chwili mam węża w akwarium i wyłapuje wszystko co wyleci z modułu 😆

IMG_20200908_215339.thumb.jpg.6fdf1155aba999644d98cfbca0724922.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy czeka mnie wizja płukania całego akwarium 😖

Popełniłem wielki błąd, wkleiłem końcówkę wylotu wody przy pomocy kleju na którym jest taka informacja, dotyczy primera, ale właśnie jego też użyłem.

IMG_20200910_000843.thumb.jpg.cfb0a787e2636dffb974dff5c97fab1b.jpg

Kleiłem chyba w czwartek, woda zalana w niedzielę i potem spuszczona na czas malowania modułu. Ponownie zalana we wtorek.

Pytanie co robić, zmienić wodę, płukać wszystko, żwir kamienie. Czy może zrobić wymianę wody ze dwa trzy razy?

Nie mam pojęcia jak podejść do sprawy.

Co zrobić z klejona końcówka, wywalić ją, czy już się może wypłukała w ciągu tych 9-10 dni.

Czy może zostawić jak jest 😞😖😭

Edytowane przez artjur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to nie jest czasem cyjanoakryl lub jemu podobny???

Jeśli tak to moim zdaniem usunął bym go jak najszybciej z akwarium. Jeśli już musisz coś kleić to pamiętaj, że zawsze należy sprawdzić jego skład i przeznaczenie... A co do samego klejenia to używaj kleju przeznaczonego do kontaktu z wodą czyli chociażby taki do klejenia instalacji PVC - Klej UMTS - 120ml - do PVC / CPVC

Ja użytkuje powyższy i nigdy nie miałem problemów z wodą, parametrami jak i ryby nie wykazały oznak niezadowolenia... Po 24godz. klej jest obojętny w 100% dla wody, i jest przeznaczony do użytku w instalacji wodnej - pitnej dla człowieka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za klej? Pokaż nazwę. O jaki skłądnik ci chodzi? Cyjano..?

Kropelka w żelu lub zwykła też ma cyjano i spokojnie się nią klei nawet bezpośrednio pod wodą, w tym koralowce.

Jeśli o to toksyczne działanie, to może być tak, że sam primer tak działa, ale po zaschnięciu z klejem już nie, ale tego to ci nie powiem.

Podaj nazwę kleju.

Edytowane przez Falcowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.