Skocz do zawartości

Przymiarki do 370L, ale .....


artjur

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, edzzio napisał:

Nie wyolbrzymiaj myślę że nie jeden znajomy ma prawko albo ktoś z rodziny i jechać do marketu po zaprawę to nie filozofia nawet mpk :)  gorze jak byś miał 100kg kamienia w plecaku nosić :))  Jak się chcę to się da ja sam też wywaliłem kilka modułów ale jak się na to patrzy co dzień to lepiej poczekać niż się wkurzać że dałem ciała na szybko i o. Na szybko to można coś na tronie zrobić i to nie zawsze ::P hehe

Ale ja nie pisałem tego żeby wyolbrzymiać, chodziło o cierpliwość.
A po zaprawę jeździłem dwa razy, bo raz nie wyszło i CX20 się nie sprawdził, i nie było to opakowanie 5kg a 20kg bo tylko takie mieli w najbliższym markecie 😜
Widzisz, nie znasz sprawy i krytykujesz, niestety ale nie mam żadnej rodziny w Krakowie, jestem ja, żona i dwójka dzieci - czasem tak bywa.
Znajomi, jest ich kilku ale każdy ma też swoje prywatne życie i sprawy. A prosić ich w każdej sprawie żeby pomógł jako kierowca troszkę nie wypada, nikt nie będzie na moje skinięcie palca, bo ja sobie wymyśliłem akwarium.
Mało tego to w lipcu dokończony remont mieszkania, panele u dzieci w pokoju, poprawki tynku na ścianach, malowanie okien i ścian - tak po każdy pędzelek czy śrubkę jechałem MPK, stojąc w naszych pięknych korkach, i nadal mam cierpliwość.

Pisałem już wcześniej że nie samym akwarium człowiek żyje.

I tak zgadzam się, MPK to nie filozofia, wiele ludzi, rodzin musi sobie radzić tylko MPK. Tak też i ja czynię od dwóch miesięcy i ze względu na sytuację musiałem do tej pory prosić się  3, no  może 4 razy o pomocy znajomych, jednak wolałem ich prosić o pomoc w przypadku zakupów spożywczo/chemicznych do domu na dwa trzy tygodnie, a nie żeby mi podwieźli farbę czy CX-a.

A dziś po pracy jadę do Castoramy po złączki do Hydroponiki, a potem do OBI po wodę amoniakalną (bo w poprzednim, nie mieli), i potem w drugą stronę Krakowa, odebrać plexi do oprawy oświetleniowej. I chociaż jadę po jedną, dwie rzeczy do każdego innego sklepu to robię to z uśmiechem na twarzy i z radością, bo coś robię, a nie wracam do domu walnę się na kanapę i .......
Choć nie ukrywam że czasem wieczorem mam dość, ale moja CIERPLIWOŚĆ cały czas ma się dobrze :D

To tyle poza tematem.

 

A odnośnie oświetlenia, to w opisach poszczególnych gatunków zazwyczaj podane jest "delikatne oświetlenie"
Ja sobie przygotowałem oprawę która może wygenerować ok. 10 000lm :) nie będzie to stałe oświetlenie, ale że troszkę fotografuję to nie będzie problemu jak na czas sesji foto dopalę taką ilość światła?
Czy ryby mogą się zestresować?

 

Edytowane przez artjur
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dokończyłem kleić koronę. Troszkę wysoka wyszła. Wewnętrzne płyty mają 100mm a zewnętrzne 150mm 😲

Górny rant ma 10mm, chciałem żeby zasłoniło 10mm płyty koryta do hydroponiki i w planach jest wklejenie uszczelki w miejscu gdzie będzie płyta pokrywy.

Dolny rant zasłania 40mm akwarium ale tam też zostanie wklejona uszczelka która podniesie wszystko jeszcze jakieś 6-7mm.

W sumie to mogła być troszkę niższa, ale miałem już wiatraki 80x80mm które są w miarę ciche i nie szukałem innych.

IMG_20200825_201021.thumb.jpg.3f4dccf3079c3a9c9b1b34ab40c57936.jpgIMG_20200825_200951.thumb.jpg.55942e6fadde3d9c35d5017e84062864.jpgIMG_20200825_200932.thumb.jpg.53ef551d21b1842ed6d0f48449154fae.jpg

Ale dzięki temu że ściana z tyłu jest szara jak sama korona, to całość tak nie przygniata

IMG_20200825_202303.thumb.jpg.553cdaaf1ca21bf5f89fee1e690c2a80.jpg

No i belka oświetleniowa też prawie skończona. Niestety ale po plexi przejechałem się na darmo, miała być wycięta ale maszyna oodmówiła im posłuszeństwa.

IMG_20200825_202718.thumb.jpg.16eb918cf2b9267e4bab6db45f08aa5c.jpg

Maksymalnie 150W i ok. 10 000lm.

Wiem, wiem brązowy silikon, ale taki był w domu, prawie całą tuba, a oprawa i tak siedzi wewnątrz i nic nie będzie widać 😉

No i jak widać na fotkach, kamienie o których było tak głośno już z powrotem w garażu, a dokładniej w bagażniku 😁

Edytowane przez artjur
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduły fajne ja bym poszedł w ten deseń :)  Nie to że krytykuje kolego po prostu cierpliwości trzeba, mój projekt też trwał od kwietnia do lipca po pracy po godzinach itp no ale jak siedzę z piwkiem to nie bluźnię choć  kilka rzeczy bym zrobił inaczej nie zmienia faktu że jest banan na twarzy :)   Wspomnisz moje słowa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie teraz ułożyłem tak.

IMG_20200830_100617.thumb.jpg.74de24410a51799d49e1ab7c7bda3583.jpg

Zasłoniłem zasys żeby nie brał wody od przodu tylko ciągnął ja z lewej i prawej strony. Mam nadzieję że się sprawdzi bo teraz fajnie zasłoniło to paskudne sitko 😉

IMG_20200830_101110.thumb.jpg.d79aa18c159f10adda73afb6ed1776f0.jpg

Wyeksponowalem więcej półek i grotek, obawiam się tylko o to miejsce.

IMG_20200830_101135.thumb.jpg.43c44e619451973227ee328634882956.jpg

IMG_20200830_101142.thumb.jpg.b4c5177b7b30dc58acddb1c2483d913c.jpg

Jak będzie problem dołożę kolejny cyrkulator, żeby wspomagał to miejsce.

Edytowane przez artjur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.