Skocz do zawartości

Przymiarki do 370L, ale .....


artjur

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, artjur napisał:

Pozostałe, może to kwestia samego zdjęcia, ale dla mnie to grobowce, nie lubię takiej ciemnej aranżacji. Chciałem właśnie stworzyć coś jasnego, może faktycznie nie poszło to w stronę prawdziwego odwzorowania jeziora, ale czy wszystkim na forum się to udaje?

Bo tam są ciemne tła i akwa są tak oświetlone żeby był modny mroczny klimat, ale nie o tło i mroczność mi chodzi tylko o kamienie. Z tym odwzorowaniem to zależy jak na to patrzeć, można różne kamienie dawać i ustawiać je w różny sposób, chodzi o to żeby ułożenie kamieni było jak najbardziej funkcjonalne dla ryb. Zależy jakie ryby będziesz miał, bo może Ci to całkiem fajnie funkcjonować, ale według mnie jajowate kamienie słabo wyglądają, mi to przypomina rzekę a nie jezioro Malawi.

41 minut temu, artjur napisał:

Jest też troszkę aranżacji gdzie ilość grot nie powala, a ryby mają się dobrze i cieszą oko właściciela.

Np. http://forum.klub-malawi.pl/gallery/image/17513-450-litrów-150x50x60/

@Tomasz78 sam się pod nim podpisałeś i nie miałeś nic do ilości grot, jaskiń itp. - oczywiście bez urazy 😉

Tam nie ma jajowatych kamieni. Pod zdjęciem pisałem o tle a nie o ilości jaskiń.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Tomasz78 napisał:

Tam nie ma jajowatych kamieni.

Trochę ich się znajdzie, nie wszystkie rzecz jasna ;)

Inna sprawa to aranżacje, które wybrałeś - dla mnie w punkt- to znaczy te, które mnie najbardziej się podobają.

Wracając do polnych kamieni, to ja poszukałbym kilku bardziej płaskich ( czy też bardziej bym je wyeksponował - pomijając wartości estetyczne, będą ulubionym miejscem do odbywania tarła. Może, dodatkowo ze dwa, trzy o mniej regularnych kształtach. Również zrezygnowałbym z kapliczkowego ich układania - równy stosik mam na myśli - a wprowadził trochę więcej asymetrii. I niech otoczaki cieszą oko posiadacza. Nasze również.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę coś doradzić, to ustaw najpierw kamienie duże, do#ć luźno te które  idzie postawić postaw. A mniejsze daj na górę również dość luźno tylko takby przykryć odstępy pomiędzy dużymi kamieniami tak by powstały groty. Unikaj kładzenia małych kamieni na małe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuję za konstruktywne porady, coś jeszcze poukładam, w sumie to takie pierwsze dwie przymiarki. Jeszcze przejrzę te które kiedyś przywiozłem z rzeki Raby. Nie są one wielkie ale nie są też takie okrąglutkie. Jutro wyciągnę wszystko co mam na stanie i raz jeszcze to przemyśle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście mam w 1 zbiorniku same polne kamienie zdj po zarybieniu teraz porosło glonem i jest mega wiadomo piach pysie ułożą jak im pasuje 😜 

Pod moją obsadę nie musiałem robić dużej ilości grot itp więc tak pasuje ale nie problem stworzyć coś ładnego z otoczaka ;]

IMG-7190.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poddaje się, macie racje nic z tego nie będzie. Kombinowałem, próbowałem, kręcą się, spadają, nie można nic sensownego z nich ułożyć. I na koniec delikatnie zarysowałem przednią szybę 😞

Temat zawieszam na miesiąc, chyba że znajdę kierowcę który poświęci mi trochę czasu żeby podjechać na jakieś dwa trzy składy i coś sensownego znaleźć. Będę chyba celował w jakiś szaroglaz, coś co teraz podpasuje do tego co jest na tylnej ścianie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, artjur napisał:

Poddaje się, macie racje nic z tego nie będzie....

Będę chyba celował w jakiś szaroglaz

Bardzo dobrze że się poddajesz! 😁 Zobaczysz, wyjdzie Ci to na dobre. Nie mam nic do otoczaków, bo też fajne aranżacje z nich można zrobić, ale nie w Twoim przypadku.. a to dlaczego? A dlatego że masz rewelacyjne moduły na tylnej szybie i gładkie kamienie do nich zwyczajnie nie pasowały 😉 Tak jak piszesz, celuj w coś co podpasuje kolorem, ale przede wszyskim fakturą do tych modułów (bo kolor to i tak załatwią glony 😋 ) - uzyskasz wtedy spójną całość. To ze odłożysz start tydzien czy dwa nie gra roli, ważne żebyś był finalnie zadowolony.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, edzzio napisał:

Pamiętaj.. Cierpliwość akwarysty :) 

Tak jest, ale.....

Pomysł akwarium powstał w styczniu, szkło zamówione w połowie lutego - cztery miesiące czekania.

Prawko - z własnej głupoty, utrata na trzy miesiące, wszystko robi się problematyczne.

Moduł - robić nie robić, uda się nie uda się, zaprawę trzeba przywieść autobusem, jak coś potrzebne tylko MPK, zrobione dwie sztuki, jedna kosz, druga wylądowała wreszcie w akwarium.

Kamienie - miesiąc zastanawiania się jak podjechać, gdzie pojechać. Jest kierowca, mamy szansę podjechać na jakiś skład, dzwonię do składu mają dużo różnych kamieni. Jedziemy, na miejscu okazuje się że dla nich duże to już takie 10-15 cm. Z wielkich mają tylko te otoczaki, kierowca ma niewiele czasu, trudno bierzemy co jest. Powiem szczerze, że nawet nie pomyślałem że będzie ciężko je poustawiać, poukładać. No bo jak można inaczej poukładać jajka 😉

Kamienie do du... trzeba poszukać coś innego.

Jeszcze miesiąc czekania na prawko.


CIERPLIWOŚĆ 🤔 jeszcze trochę jej mam😁🤣

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyolbrzymiaj myślę że nie jeden znajomy ma prawko albo ktoś z rodziny i jechać do marketu po zaprawę to nie filozofia nawet mpk :)  gorze jak byś miał 100kg kamienia w plecaku nosić :))  Jak się chcę to się da ja sam też wywaliłem kilka modułów ale jak się na to patrzy co dzień to lepiej poczekać niż się wkurzać że dałem ciała na szybko i o. Na szybko to można coś na tronie zrobić i to nie zawsze ::P hehe

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.