Skocz do zawartości

100x50x45 Chilumba z filtracją Back To Nature


przemo-h

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Mróz napisał:

Przemek rewelacja te rośliny, wyglądają spoko i co najważniejsze trzymają NO3 👍 Niedługo ruszam ze stawianiem nowego baniaka, co prawda mam pokrywę pcv ale to nie problem bo wieko mógł bym przerobić, a że również będę miał moduł wypełniony gąbkami mógł bym zasadzić roślin.. Teraz pytanie o oświetlenie - czy rośliny dadzą radę bez specjalnego światła przeznaczonego specjalnie dla nich i utrzymają się tylko na świetle dziennym? 

Dzięki Karol! 

Wreszcie rusza to pełną parą i można pozwolić sobie na lenistwo. Przyznam się, że nie mogłem pozostawić w spokoju tego baniaka w tym tygodniu. Upuściłem wody na parę cm, żeby szyby wyczyścić bez rozlewania wody😆

Wracając do Twojego pytania... Można bez dodatkowego światła, ale jak wspomniał @Robson79efekt będzie mizerny. Mój poprzedni zbiornik 840l był przy oknie bez dodatkowego oświetlenia i efektów zadawalających nie było. Rosło to powoli, a NO3 oscylowało w granicach 20ppm przed podmianą. Podmiany robiłem 30%. Zawsze to coś, ale jeśli chcesz konkretnych efektów, to polecam dodatkową lampę. 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, egon44 napisał:

Brawo!   @przemo-h 

Twój temat pokazuje jak w łatwy sposób bez żadnej chemii/purolite,środków do klarowania wody itp. można prowadzić zbiornik Malawi :) 

Woda czyściutka,filtracja się sprawdza ,ryby piękne i czego chcieć więcej :D;) 

 

Dziękuję! 

Wygląda na to, że cel jest osiągnięty. Dosłownie jak piszesz Andrzeju. Tak prosta może być akwarystyka. Tutaj jest trochę większy, jednorazowy zakup modułu, ale może to być równie dobrze Hamburg, który kosztuje krocie, a zrobi to samo. 

Podmieniłem wiadro wody, 10l i wyczyściłem szyby. Reszta zaoszczędzonego czasu będzie przeznaczona na gapienie się w to szkiełko przy trunku🙂

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, przemo-h napisał:

 który kosztuje krocie, a zrobi to samo.

Przemku, że zbiornik wygląda super już wiesz  🙂 Jak już kiedyś pisałem sprawia wrażenie dużo większego i jest na czym zawiesić oko 🙂

Wkradł Ci się tylko mały błąd z brakującym NIE

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • marek_z_81 przestał(a) promować temat
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Piękne Mphangi Przemku👍 Podobne zachowanie obserwowałem w swojej 240-ce. Miałem trzech samców i u Ciebie widzę chyba też trzeciego, jeszcze nieśmiałego:P Niby każdy ma swoje terytorium, od czasu do czasu delikatnie się przegonią, trochę postroszą piórka, ale generalnie nie wchodzą sobie w drogę i nie robią krzywdy👍 Jak widać na 100cm też da radę wielosamcowo:)

Cynotilapia rośnie Ci na niezłego byczka👌:D

Edytowane przez Bartek_De
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Bartek_De napisał:

Piękne Mphangi Przemku👍 Podobne zachowanie obserwowałem w swojej 240-ce. Miałem trzech samców i u Ciebie widzę chyba też trzeciego, jeszcze nieśmiałego:P Niby każdy ma swoje terytorium, od czasu do czasu delikatnie się przegonią, trochę postroszą piórka, ale generalnie nie wchodzą sobie w drogę i nie robią krzywdy👍 Jak widać na 100cm też da radę wielosamcowo:)

Cynotilapia rośnie Ci na niezłego byczka👌:D

Dzięki🖐️. Jest szansa, że utrzyma się to wielosamcowo na dłuższą metę. Trzeci nie jest jeszcze tak odważny, ale jestem dobrej myśli. Mphangi zdecydowanie przypominają mi saulosy. Nie walczą tak zaciekle, jak właśnie Cynki, które miały non-stop pochatrane płetwy. Podoba mi się zachowanie mphang, ale dobrze też, że aurifrons jest starszy i pełni rolę szeryfa w zbiorniku.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.