Skocz do zawartości

Nowy filtr Aquael Ultramax


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Bartek_De napisał:

No to teraz wbiłeś gwóźdź do trumny :P

A miałbyś chęć i możliwość przeprowadzić jeszcze jeden test, tyle że z kubełkiem na poziomie akwarium? Tak żeby nie musiał podnosić słupa wody. Ciekawe jakby to wtedy wyglądało

niestety, już nie dam rady, nie mam jak ustawić filtru na poziomie zbiornika, że o bałaganie jaki się przy takich próbach tworzy nie wspomnę... przy pomiarach przepływu 2x zalałem ścianę i podłogę. Mimo że żonie akwarium nie jest obojętne to jej mina mówiła wiele ;)
Wole już przez pewien czas, nie proponować kolejnych eksperymentów ;)
Na razie to jestem zadowolony, że woda jest zdecydowanie bardziej klarowna, więc mogę spokojnie powiedzieć że to nie są tak całkiem bez sensu wydane pieniądze :)

1 minutę temu, AndrzejGłuszyca napisał:

Węże nie dotykają gdzieś szafki? Pytam chociaż wiem ,że nie ma pleców Twoja szafka.

W jednym miejscu mogą, dotykać, sprawdzę, ew podłoże tam gąbkę i/lub styropian. Sam filtr postawiłem na styropianie, ale to dużo nie dało.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, karolus napisał:

Chyba i w naszym biotopie powinien się sprawdzić,

Jako biolog to na luzie. Bardziej nam chodziło o rzeczywiste parametry i kulturę  pracy. Przy rzekomym przepływie 2000/h to można było sieę pokusić np. do 112 jako biolog i mechanik czy nawet do 240 .....a tak lipa. Tylko jako biolog z fajnym prefiltrem:)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, AndrzejGłuszyca napisał:

Ktoś gdzieś kiedyś na jakimś forum akwarystycznym wskazał taką firmę..ale to rzadkość. Jak może znajdę to wrzucę.

Fluval podaje wydajność pompy i przepływ https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=2ahUKEwjIztn5_qHfAhVKqYsKHXOSD80QFjAAegQIChAC&url=https%3A%2F%2Fwww.zooplus.pl%2Fpictures%2Fproduct%2FInstrukcja%20Fluval%20seria%2006%20(2).pdf&usg=AOvVaw2yJZJsQsLuCnqdDzyB8bEi

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, AndrzejGłuszyca napisał:

Jako biolog to na luzie. Bardziej nam chodziło o rzeczywiste parametry i kulturę  pracy. Przy rzekomym przepływie 2000/h to można było sieę pokusić np. do 112 jako biolog i mechanik czy nawet do 240 .....a tak lipa. Tylko jako biolog z fajnym prefiltrem:)

Ja będę jeszcze uparty, nadal staram się pogodzić biologa i mechanika w jednym urządzeniu (wiem, wiem, wyważam drzwi do lasu), szkoda mi zarówno miejsca, jak i o samej estetyce zbiornika nie wspomnę. Mimo wszystko mam nadzieję że uda mi się dociągnąć do przepływu ~900-1000l/h, a wtedy przy wspomaganiu falownikiem myślę że są szanse na czystość dna i brak syfu w toni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj i ja przeprowadziłem testy przepływu przez filtr. Każda z prób została przeprowadzona trzy razy. Podczas pierwszego testu wyszło mi 947l/h, czyli prawie tyle samo co koledze @karolus. Kubełek był wypełniony wkładami fabrycznymi jakie dał producent, węże miały długość 1,5m i słup podnoszenia wody wynosił jeden metr. Potem przeprowadziłem kolejny test tym razem na pustym filtrze reszta pozostała bez zmian i wynik jaki uzyskałem i tu może być zaskoczenie 923l/h. Ostatni test przeprowadziłem z kubełkiem na poziomie akwarium. Filtr był pusty, węże miały dalej długość 1,5 metra i wynik jaki uzyskałem to 1125l/h. Za jakiś czas przeprowadzę ostatni test przepływu Ultramaxa 2000  już podpiętego docelowo pod zbiornik z wężami dociętymi na wymiar i wypełnionego moimi wkładami filtracyjnymi. Ale już mogę stwierdzić, że pod względem przepływu mam duże rozczarowanie względem tego kubełka. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.