Skocz do zawartości

Nowy filtr Aquael Ultramax


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, karolus napisał:

A tak swoją drogą to czy przy podmianie kubełka, zakładając przełożenie ceramiki (~1,5L, mieszanka matrix, ceramika zwykła i ceramax) muszę się obawiać zachwiania biologii? Zbiornik 240L, prawie roczny.

Nie musisz. Minimalnie pewnie drgnie ale nie będzie to szkodliwe dla ryb. W takim przypadku warto dać jedną ampułkę prodibio biodigest. Tyle ,że nie wlewaj do wody  ( generalnie można i też tak robię) ale wlej w tym przypadku bezpośrednio do filtra i będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubełek podłączony na razie prowizorycznie, tak żeby ocenić czy nie cieknie ;)
Przy okazji zrobiłem pierwszy pomiar przepływu, w kubełku kolejno od dołu: gąbka rzadka, gąbka gęsta, pusto, pusto, wata, w prefiltrze również oryginalna gąbka, kubełek podłączony na oryginalnych wężach, bez skracania (~ 1,5m każdy, do tego trochę pokręcone i zawinięte)

Wynik pomiaru ~950L/h

(3L wiaderko napełniało się w 11,3-11,8s), w stosunku do ikoli 600 która na razie pracuje równolegle to wodospad, co najważniejsze, wydaje się cichy, ale to będę mógł tak naprawdę ocenić jutro rano.

Kolejne pomiary już z ceramiką, a potem z dołączonym blokiem puro na wyjściu, będę robił w piątek lub sobotę, mam nadzieję że skrócenie węży zrównoważy zaburzenia w przepływie wody spowodowane ceramiką i puro.

Wyniki oczywiście pojawią się tutaj, ku pamięci potomnym :D

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie na pusto nie robiłem, nie wiem czy taki pomiar ma większy sens, przecież chyba nikt nie będzie odpalał kubełka na pusto. Natomiast pracę na samych gąbkach mogę sobie wyobrazić, dlatego taki pomiar zrobiłem pierwszy.
Każdy taki pomiar to jakiś stres dla ryboli, więc raczej nie chcę przesadzać, teraz trochę pobujałem kubełkiem i w efekcie w zbiorniku zrobiło się tlenowe bąblowisko, a wszystkie pyski schowały się w kamieniach :), więc ten poprzedni poamir napewno jest zaburzony z powodu marnie odpowietrzonego kubełka.

Jak skończę pomiary to zrobię tabelkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, karolus napisał:

Całkowicie na pusto nie robiłem, nie wiem czy taki pomiar ma większy sens, przecież chyba nikt nie będzie odpalał kubełka na pusto

:):) Ma sens. Bo byśmy zobaczyli czy jest różnica w tym co podaje producent a tym co jest w realu. Niestety ale często jest to rozbieżne. Jak już nie masz możliwości to nie będziemy  nadużywać Twojej uprzejmości:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.