Skocz do zawartości

Obsada do 120 cm akwa


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.02.2018 o 10:25, mariusz-lew napisał:

Zgadza się Interruptus ciekawa ryba, lecz bardziej agresywna od saulosi. Jestem początkującym , więc...

Zaczynam się przychylać do 2 gatunków wielosamcowych jak radzisz.

Ja bym proponował na początek przygody z tym biotopem Chindongo saulosi+np. Labidochromis Perlmutt lub Labidochromis Chisumulae.Oba ostatnie gatunki są bardzo niedoceniane więc obojętnie który wybierzesz będzie pasował do saulosi...Osobiście Perlmutta dałbym do saulosi...Jeśli miałbym się zdecydować na akwarium jednogatunkowe to albo Chindongo saulosi albo Labidochromis Chisumulae...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W chwili obecnej jeżeli chodzi o wybór to oczywiście Chindongo saulosi (jeszcze nie wiem ile ich zakupić myślę że 6 szt. ) i przychylam się do  Labidochromis Chisumulae - jeżeli będzie dostępny lub Hara.

Jeżeli chodzi o Labidochromis Perlmutt  to jest to dla mnie opcja 3 gatunku w akwarium na którym nie do końca się będę upierał (miano 3 również biorę pod uwagę rdzawe)

Muszę zaleźć jakieś fajne źródło kupna, na razie SZUKAM SKAŁEK i zastanawiam się nad oświetleniem. Wszystko się robi powoli z uwagi na brak czasu i maleństwo 3 miesięczne.

Kupiłem w Castodramacie wczoraj piach Kreisel (był tylko 0,5-1,4mm) i taki też wziąłem 9,99zł. /25kg  i wycinam pleksę na dno pod kamienie .

Dzięki Egon44

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam wszystkich po przerwie. Od ostatniego postu minęło trochę czasu. Jednak córcia pochłonęła mi sporo czasu, a i akwa zmieniło lokalizację.  W chwili obecnej drugi tydzień trwa cykl azo. Powoli wracam do obsady i przeszukuje okolice w poszukiwaniu ryb. Może jest ktoś z okolic Legnicy i ma fajne źródło ryb?

 

Myślę o nast. Rybach:

Hara

Saulosi

Hongi

Yellow

Mają być mbuna z mniejszych wsxystkożerne, mniej agresywne

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro zależy ci na niskim poziomie agresji to przede wszystkim nie ładuj do takiego zbiornika czterech gatunków. W 240l dwa charakterne samce zrobią mniej dymu niż cztery spokojniejsze bo podzielą sobie baniak między siebie zamiast ciągle walczyć o terytorium. 

Saulosi miałem przez kilka miesięcy i od tego czasu wbrew forumowej tradycji odradzam bo były nienormalne. W baniaku rządził samiec Mphanga i wszystko przed nim klękało oprócz Saulosów goniących samice żeby im wtłoczyć. Nawet jak gonił za takim samcem i go tłukł to tamten był bardziej skupiony na obijaniu biednej samicy niż na zbieranym łomocie. A najlepsze, że oba samce Saulosi jakie miałem były z różnych źródeł. Apage satanas, nie polecam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę o nast. Rybach:

Hara

Saulosi

Hongi

Yellow

Mają być mbuna z mniejszych wsxystkożerne, mniej agresywne

I.  Oczywiście wymieniłem 4 gatunki spośród ktorych bym wybierał.  Dodam do nich neon spot. Zamiast Saulosi ewentualnie.  Jakie jeszcze brać pod uwagę?

 

No i gdzie ew. Kupić.  Najlepiej małe. Może jest ktoś z forum z dolnośląskiego i ma małe

Edytowane przez mariusz-lew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, mariusz-lew napisał:

A hara? Nie ukrywam,  że chce hary i neon spot, nie koniecznie pasują charakterem, i chcę cos dobrać 3 gat. Spokojnego bez silnego terytorianizmu. I turaj wlasnie yelliw pasuje?

Yellow i neon spot też dietetycznie nie pasuje bo yellow to mięsożerca a neon spot roślinożerny jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.