Skocz do zawartości

aquael glossy - pęcherzyki powietrza na górnej listwie


Mariusz.wega

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie jeszcze tego nie podświetlałem. Co do tej białej ramki to faktycznie słabo to wygląda biorąc pod uwagę akwaria bezramkowe z bezbarwnym sylikonem, gdzie akwarium wygląda jak bryła wody:/

Jedyny plus tej ramki jest taki że tak jak pisałem wcześniej ona jest pomiędzy dwiemy taflami szkła tak wiec teraz glony mogą atakować raczej tylko sylikon a resztę da się już wyczyścisz ze szkła. akwarium jest w środku gładkie.

No cóż, trzeba będzie się do tej białej ramki przyzwyczaić. Tylko ewidentnie muszę jakoś zamaskować tą białą koronę bo nie wyobrażam sobie takiego białego horyzontu w akwarium :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mariusz.wega napisał:

Jedyny plus tej ramki jest taki że tak jak pisałem wcześniej ona jest pomiędzy dwiemy taflami szkła tak wiec teraz glony mogą atakować raczej tylko sylikon a resztę da się już wyczyścisz ze szkła. akwarium jest w środku gładkie.

Sorki jakoś mi umknęło. ? Jeżeli faktycznie styk wody ma tylko sylikon a reszta jest pomiędzy jednym a drugim szkłem to nie ma co się glonami przejmować - lecisz czyścikiem od brzegu do brzegu a raczej od sylikonu do sylikonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez dłuższy czas myślałem poważnie o zestawie glossy od Aquael'a, jednak odpuściłem temat jakiś czas temu i jako wykonawcę mojego zestawu wybrałem Przemka z Akwarium Szczecin. Jak wszystko do mnie dojedzie już do domu to oczywiście założę temat i podzielę się z Wami efektem szkiełka.

Czytając nowinki w tym temacie i przeglądając zamieszczone zdjęcia powiem szczerze, że mam mieszane uczucia co do efektów poprawkowych ze strony Aquael'a. Wszystko jest uzależnione od gustów i oczywiście jednemu może się podobać, innemu już nie bardzo. Jak dla mnie sam design  zestawu wędruje niestety w kierunku in minus... 

Edytowane przez Yogoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

23 godziny temu, Jerry_jerry napisał:

boję się, że gdy całość podświetlisz to mleczna korona będzie pełniła funkcję podświetlanej korony gdzie z zewnątrz wszystko zobaczymy.

Wczoraj sprawdzałem akwarium z podświetleniem i faktycznie ta biała korona prześwituje i na dodatek widać pionowe pasy chyba od nakładania tego białego koloru. Już prawie chciałem to rzucić w choler... i odesłać akwarium, ale  chyba jestem zbyt leniwy żeby się dalej szarpać z aquaelem. I tak chciałem wykleić tą koronę czarną folią, żeby wlać więcej wody. Po podklejeniu korona już nie prześwituje. Mały plus w stosunku do poprzedniej wersji jest taki że korona od dołu nie jest podklejona białym sylikonem i przez to nie będzie teraz w akwarium poziomej białej linii sylikonu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to projektantów z Aquaela poniosło. Popsuli taki ładny zestaw. Tak jak mówisz to w tym wszystkim zredukowali poziomy sylikon, który również lubił się brudzić. Teraz odchodzi jedno miejsce, które stanowiło dodatkowe siedlisko glonów. Ehhh wydaje mi się, że obecnie to można wybierać w gotowcach takich jak czarne glossy lub juwel. No ale nie ma co płakać i ciesz się zestawem chociaż i tak najważniejsze jest to co w nim pływa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może tak jest. Może po prostu nie oczyścili szkla przed wklejaniem. Najgorsze jest to że zauważyłem to dopiero po przełożeniu wszystkiego do nowego akwarium i 6 godzin poszło na marne. Operowanie tymi moimi glazami serpentynitu w akwarium 40cm szerokości nie jest zbyt przyjemne. Ciekawe jak teraz podejdą do reklamacji. Coś ostatnio mam pecha do aquaela. Reklamowalem też grzalke gold bo zaczela się z niej farba rozpuszczac w wodzie:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.