Skocz do zawartości

aquael glossy - pęcherzyki powietrza na górnej listwie


Mariusz.wega

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie bardzo poważnie zastanawiam się czy do czasu gdy nie otrzymam nowego akwa nie zakupić (pożyczyć) coś przejściowego. Jeżeli coś niedobrego dzieje się z tym sylikonem to cholera wie jak on trzyma szyby.

Teraz, GOLUMN napisał:

Tylko co z tego jak gdzieś w sklepie będą mieli "stare" i jak to sprawdzić?

Ja bym przede wszystkim za dwa, trzy miesiące zadzwonił do Aquaela z informacją (o ile taką podadzą) gdzie wysłali już nowe zestawy. Może udzielą takiego info i wtedy do tych sklepów uderzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, rafalniski napisał:

Może ten problem występuje tylko w białej wersji?

Moim zdaniem problem występuje w obu tylko w czarnym silikonie go nie widać.

Tak samo jak nie widać pęcherzyków w klejonym baniaku czarnym silikonem.

Dlatego też niektóre firmy co szybko kleją baniaki i niechlujnie za czarny silikon liczą taniej niż za bezbarwny bo tu trzeba się przyłożyć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, deccorativo napisał:

Moim zdaniem problem występuje w obu tylko w czarnym silikonie go nie widać.

Tak samo jak nie widać pęcherzyków w klejonym baniaku czarnym silikonem.

Widać na czarnym, moje niechlubne pierwsze akwarium od "specjalisty" Aquariumfish z Katowic, ma piękne widoczne pęcherze na klejeniu, najładniejszy jest taki około 5 centymetrowy. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo ciekaw jak do tego problemu ustosunkuje się firma AquaEl.

Z drugiej strony patrząc jak działa serwis tej firmy powinno być ok.

Tylko co z osobami u których ten problem występuję i z zestawami będącymi już na rynku?

Będę z zainteresowaniem śledził ten problem bo sam chcę w przyszłym roku kupić glossy 120 w wersji białej.

Szkoda bo zestaw prezentuje się bardzo ładnie no i rozwiązanie z wbudowaną w środek akwarium pokrywą rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Jerry_jerry napisał:

Jeżeli coś niedobrego dzieje się z tym sylikonem to cholera wie jak on trzyma szyby.

W starym silikonie użytym do klejenia zbiornika spadają jego właściwości, na co producent nie ma wpływu. Ważniejszy jednak jest czas od naniesienia silikonu do momentu przyłożenia szyby, im dłużej to trwa tym szybciej utwardza się powierzchnia silikonu co ma wpływ na trwałość powierzchni klejonej.  Moim zdaniem kolor silikonu nie ma znaczenia , jednak osoba która zajmuje się klejeniem zbiorników od 20 lat wykona to szybciej i sprawniej. Firma innowacyjna i nowoczesna nie może istnieć bez dobrych fachowców, coś zawiodło ale to tylko moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, GOLUMN napisał:

Będę z zainteresowaniem śledził ten problem bo sam chcę w przyszłym roku kupić glossy 120 w wersji białej.

Bądź dobrem myśli, na nowych aukcjach napisali że akwaria pochodzą z nowej dostawy.

http://allegro.pl/aquael-glossy-100x40x63-bialy-zestaw-z-szafka-led-i6631091899.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed chwilą dostałem odpowiedz z działu reklamacji od Aquaela, w której to jeden z przedstawicieli napisał, że akwarium do wymiany i pozytywnie rozpatrzono moją reklamację. Muszę jednak poczekać około 3-4 miesiące aż zaczną produkować ulepszoną wersję. Obecnie produkcja wersji białej jest wstrzymana. Ten fakt może świadczyć o tym co wcześniej napisał kolega @rafalniski(który posiada czarną wersję i nic takiego nie zauważył), że wadą tą są dotknięte tych wersje białe. Albo też tak jak wspominał @deccorativo, że na czarnej tego nie widać.

Jak widać dobra opinia o przeprowadzonych reklamacjach nadal jest podtrzymywana i fakt, że firma dba o swoich klientów jest bardzo ważna.

15 minut temu, piotriola napisał:

Bądź dobrem myśli, na nowych aukcjach napisali że akwaria pochodzą z nowej dostawy.

http://allegro.pl/aquael-glossy-100x40x63-bialy-zestaw-z-szafka-led-i6631091899.html

Nowa wersja czyli produkcja 2016 i wyżej to wymiana frontów i boków szafek. Poprzednie wersje miały szklane drzwi ale jak dowiedziałem się w jednym ze sklepów nie przechodziły testów bezpieczeństwa dlatego też szkło zostało zamienione na akryl.

Osobiście w swoim zestawie mam już wymienioną szafkę i teraz akwarium. Jeszcze tylko pokrywa i mamy komplet. :P:confused:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.