Jump to content

aquael glossy - pęcherzyki powietrza na górnej listwie


Mariusz.wega

Recommended Posts

Witam,

w moim zestawie aquael glossy pojawił się mały irytujący problem. Otóż na przedniej szybie, tam gidze szkło jest podwójne pojawiły mi się dwa pęcherzyki z powietrzem/wodą?. Mam wrażenie że ten większy bardzo powoli się rozrasta (może rozwija się w nim jakaś bakteria:). Nie wiem skąd tam mogło dostać się powietrze/woda. Poniżej zdjęcia. Nie wiem co robić. Czy to reklamować czy zostawić i o tym nie myśleć... Akwarium zalane od marca, rybki rosną. Z reklamacją widzę dwa problemy: 1. Nie mam ochoty ani możliwości przekładać wszystkiego do nowego baniaka. (brak zapasowego akwa itp.) 2. Przez moją głupotę i nieuwagę zrobiłem mały odprysk na górnym rancie przedniej szyby i boję się że przez to mogą mi nie przyjąć reklamacji. (odprysk zakleiłem paskiem białej folii żeby nie bił po oczach i sercu (zdjęcie)

- uprzedzę wasze pytanie - to na pewno nie ma powiązania z tymi pęcherzykami powietrza . Co byście zrobili na moim miejscu:(?

IMG-20171121-WA0003.thumb.jpg.270b912d7fbd5a91ff910cb257317b27.jpgIMG-20171121-WA0002.thumb.jpg.493e9a114b3ba1b7aa7e08cfddf46a86.jpg

Link to comment
Share on other sites

No to witaj w klubie kolego. :)

U mnie jest pęcherz w dolnej partii czyli między sylikonem a przednią szybą. Wczoraj zauważyłem, że jest jeden bąbel na białej ramce u góry czyli tak jak u Ciebie.

Po pierwsze wygląda to nieestetycznie ale z drugiej strony jeżeli mam wszystko wyciągać to tak na dobrą sprawę mi to nie przeszkadza.

Też nie wiem czy reklamować czy jednak to zostawić. :confused:

Jest jeszcze jedno bardzo ważne pytanie. Czy takie pęcherzyki mogą być podstawą do reklamacji?

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

Właśnie przed chwilą rozmawiałem z działem reklamacji w Aquaelu. Bardzo przyjemny Pan poinformował mnie, że problem jest im znany - prawdopodobnie coś złego dzieje się z sylikonem. Oczywiście podlega to reklamacji i na wstępie zapewnił mnie, że będzie pozytywnie rozpatrzona. W związku z licznymi reklamacjami następuje zmiana procesu produkcyjnego zestawów. Tylko jest jedno ale. Otrzymam nowe akwarium za około 3-4 miesiące. :confused: Oczywiście przyślą nowe. Ja całe życie i bibeloty przełożę do nowego a po telefonie, że jestem gotów przyjadą po stare. Tak samo miałem w przypadku szafki. Pan poprosił mnie o maila ze zdjęciami. W odpowiedzi dostane wszystkie informacje potwierdzające, że reklamacja jest uwzględniona.

No nic. Po raz wychodzi na to, że Aquael szanuje swoich klientów - za to wielkie brawa. Miejmy nadzieje, że z nowym nic się nie stanie.

@GOLUMNja bym się wstrzymał z zakupem i kupił już bez wad.

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

No cóż, to po powrocie z pracy też zgłoszę reklamację. Zastanawiam się tylko co z tym wyszczerbieniem, czy to w ogóle poruszać przy reklamacji czy milczeć i czkać aż przyślą nowe. Wtedy stare pewnie kurier odbiera i wątpię, żeby je oglądał. Jak było w przypadku Twojej szafki?

Mam jeszcze kolejny problem :) sprzedałem oświetlenie z zestawu.

 

 

Edited by Mariusz.wega
Link to comment
Share on other sites

Kurier nie oglądał nic. Nawet nie wiedział gdzie to idzie. Mówię do niego, że przecież przyjechał na zlecenie firmy i to on powinien mieć wypełniony druczek - ja zgodnie z instrukcją miałem tylko zapakować szafkę. Wypełnił wszystko odręcznie z wielkim fochem. Zabrał z jeszcze większą wściekłością bo on ma taki ciężar nosić? Powiedziałem, że jak kupiłem zestaw w sklepie to go sam nosiłem ale ma windę pod nosem to sobie poradzi. Więcej szafki nie widziałem i nikt z Aquaela pewnie też nie - odpowiedni dział to wyrzucił i tyle. O uszczerbku nic nie mów. Jak dostaną akwa u siebie to nie będą wiedzieli czy w transporcie czy przez Ciebie.

Oświetleniem i pokrywą się nie przejmuj. Dostałem info, że przywiozą Tobie tylko samo akwarium - tylko akwarium.

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

36 minut temu, Jerry_jerry napisał:

@GOLUMNja bym się wstrzymał z zakupem i kupił już bez wad.

Akwarium w przyszłym roku ale najpierw przed zamówieniem zadzwonię do Aquael i zapytam co z tym glossy.Tylko co z tego jak gdzieś w sklepie będą mieli "stare" i jak to sprawdzić?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.