Skocz do zawartości

aquael glossy - pęcherzyki powietrza na górnej listwie


Mariusz.wega

Rekomendowane odpowiedzi

 

W dniu 2.03.2018 o 07:37, Jerry_jerry napisał:

Skoro tyle problemów sprawia im produkcja białego i ostatnio masakrycznie białe spoiny obrastaja mi zielonym i brązowym glonem postanowiłem zamienić na wersję czarną

Hej, i jak tam wymiana? udało się z tą czarną wersją? Ja z niecierpliwości napisałem dzisiaj maila do serwisu i termin znów się przesunął:

treść wiadomości:

" w połowie kwietnia zaczynamy produkcję i testy a wymiany reklamacji pod koniec kwietnia "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ruszyło się. Ja już posiadam wersję czarną. :) Data produkcji zbiornika to marzec tego roku czyli nojka sztuka nie śmigana. Aktualnie jestem na etapie przenosin jednak przy okazji zmieniam aranżację dlatego też cała procedura trwa tak długo. Muszę przyznać, że samo akwarium raczej było klejone na szybko i widać dużo niedociągnięć. Jednak jak to bywa to po czasie gdy już ryby zaczną pływać i odpalę zbiornik to wszystko zniknie.

No i ja właśnie aby ustrzec się przed odkładaniem terminu postanowiłem przejść na wersję czarną. Według mnie wcale tak źle nie wygląda w połączeniu z biała szafką. Nawet żonie zaczęło się podobać. Do tego miałem problemy z glonami na białym silikonie a skoro była okazja wymiany na czarną wersję to z niej skorzystałem.

Poniżej fotki na szybko jak to wygląda.

PS. Ja już wiem, że następne akwa nie będzie gotowcem ale robione przez szklarza. Nie wiem jak podchodzisz do sprawy ale jeżeli myślisz o wymianie to już chyba masz prawo do żądania zwrotu kasy.

 

Glossy_Black.jpg

Glossy_Black_2.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chyba poczekam jeszcze ten miesiąc bo aktualnie czekam na potomka (córeczka miała się wczoraj urodzić:) i w sumie nie chciałbym  teraz wszystkiego robić na wariata, a za miesiąc to akurat mam nadzieję że wszystko się w miarę ustatkuje. Co do samej wymiany to właśnie zastanawiam się czy ostatecznie też nie wziąć czarnej wersji i od razu ją sprzedać i w tej cenie zamówić coś u szklarza z bezbarwnego sylikonu. Co do zwrotu kasy to nie wiem jak to wygląda czy musiałbym ubiegać się o nią bezpośrednio u aquaela czy w sklepie w którym kupowałem zestaw?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Mariusz.wega napisał:

No właśnie chyba poczekam jeszcze ten miesiąc bo aktualnie czekam na potomka (córeczka miała się wczoraj urodzić:) i w sumie nie chciałbym  teraz wszystkiego robić na wariata, a za miesiąc to akurat mam nadzieję że wszystko się w miarę ustatkuje. Co do samej wymiany to właśnie zastanawiam się czy ostatecznie też nie wziąć czarnej wersji i od razu ją sprzedać i w tej cenie zamówić coś u szklarza z bezbarwnego sylikonu. Co do zwrotu kasy to nie wiem jak to wygląda czy musiałbym ubiegać się o nią bezpośrednio u aquaela czy w sklepie w którym kupowałem zestaw?

 

Prawidłowo przez sklep w którym zakupiłeś zestaw, jednak dużo firm pozwala sobie na pominięcie pośrednika i bezpośrednią reklamację u producenta. Jeżeli masz pełną dokumentację z paragonem/fakturą to najlepiej spróbuj jeżeli to nie stanowi problemu u sprzedawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, raiders napisał:

Hej

Zalałeś już swój nowy zestaw ? obejrzałeś łączenia  czy nie ma bąbli ?

 

Znajomy zalewał swoje nowe  glossy 120 po wymianie reklamacyjnej  30 marca , 4 kwietnia  wywaliło pierwsze bąble , wkurzony na maxa ,zgłosił reklamację  ponownie ale zaproponowali mu wymianę dopiero we wrześniu /październiku  .Zażądał  zwrotu pieniędzy  na razie cisza .

Generalnie akwarium zalałem raz aby sprawdzić szczelność. Woda była w baniaku krótko po czym powędrowała do kanalizy.

Generalnie zestaw obejrzałem na tyle na ile moja cierpliwość mi na to pozwoliła. Tak jak wspominałem jakość klejenia pozostawia wiele do życzenia dlatego też wolałem bardziej się nie denerwować. Ale z czystej ciekawości obejrzę dzisiaj akwa bardziej dokładnie i jeżeli faktycznie będą bąble to reklamuję drugi raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Hej wszystkim.

Nie ma żadnych postępów i nowości w temacie, dlatego dzisiaj pokusiłem się o kontakt z AQUAEL'em, aby spróbować się czegoś więcej dowiedzieć.

Na moje pytanie dotyczące terminu pojawienia się nowej, poprawionej serii białych glossy dostałem odpowiedź, że aktualnie wszystko jest w fazie testów i nie ma ściśle określonej daty "premiery".

No cóż, zatem na finał pozostaje nam jeszcze poczekać...

Edytowane przez Yogoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja właśnie otrzymalem informacje iż od przyszłego tygodnia maja już wysyłać, podałem już namiary dla kuriera.

 

cytuje:

proszę powiedzieć jaki to był rozmiar zbiornika 

w tej chwili już produkujemy wersję 100 i 120 

za tydzień wchodzi wersja 80 a później 150 cm długości 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystko idzie w dobrym kierunku. Co prawda termin przesunął się i to sporo jednak widać, że nie rzucają słów na wiatr i wszyscy zainteresowani doczekają się nowych baniaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, zaczęli wysyłki.

Dzisiaj Żona odebrała moje akwarium. Ja miałem wersję 100cm. Zobaczę po powrocie z pracy jak to teraz wygląda.

Akwarium przyszło. Co do zmian

Chyba na plus:

- szkło jest teraz dwuwarstwowe i biała apla jest teraz zespolona pomiędzy dwiema warstwami szkła.

- Jakość sylikonów jest lepsza w stosunku do ostatniej wersji

Na minus:

- brak logo aquaela ?

- W miejscach spoin dodana jest biała dosyć szeroka ramka - chyba ma to zamaskować niedoskonałości sylikonu...

- Cała korona jest od wewnątrz białą, co za tym idzie w przypadku czarnego tła trzeba ją albo zamaskować albo lać wodę tylko do korony.

Poniżej kilka zjęćDSC_0046.thumb.JPG.295ec98e5ee37ec6cc3499f06ab651be.JPGDSC_0045.thumb.JPG.dd75d89face367177fdfeb2aac601321.JPGDSC_0047.thumb.JPG.affb7f69fe12323cb6213273ff7e5d08.JPGDSC_0048.thumb.JPG.3d3ff4762774d29b961036e6c73470bb.JPG

Edytowane przez Mariusz.wega
uaktualnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Tobie, że z jednej strony akwarium wygląda fajnie ale na pierwszy rzut oka coś jakby gorzej. Nie umiem tego dokładnie opisać ale z tego co widzę na zdjęciach to chyba ten biały kolor zaczął mi przeszkadzać jest go jakby za dużo. Poprzednio biały zestaw wyglądał super - w nowoczesnym wnętrzu prezentował się po prostu ładnie. Obecnie wygląda jak akwarium ramowe z tą różnicą, że jest białe. Poprzednio podczas wysypu glonów nie mogłem sobie poradzić z zielonym na białych spoinach. Teraz gdy glony zaczną obrastać jeszcze szeroką ramkę to może wyglądać źle. Chociaż wszystko zależy od właściciela i jego determinacji w czyszczeniu. Napisałem już to w drugim Twoim temacie ale boję się, że gdy całość podświetlisz to mleczna korona będzie pełniła funkcję podświetlanej korony gdzie z zewnątrz wszystko zobaczymy. Dlatego też pomysł aby od środka przykleić czarną folię jest chyba dobry. Widać, że sylikonu jest zdecydowanie mniej. Poprzednio przy dnie jego ilość była straszna.

Sorki, że to napiszę ale na chwilę obecną cieszę się, że jednak udało mi się wymienić na wersję czarną. Mam nadzieję, że jednak Tobie całość się podoba i oby służyła jak najdłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.