Skocz do zawartości

Malawi by timi - 160x45x50h - 360l


timi-akwaria.pro

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, pozner napisał:

A dlaczego nie chcesz zostawić crabro i maisona? Z crabro i yellowami będziesz miał bardzo yellowowo :) To moim zdaniem ładniej będzie z Cynotilapią.

Przede wszystkim ze względu na dietę, a to że będzie zbyt żółto to mi nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas mam u siebie samotnego nimbochromis livingstonii. Dwa, trzy razy w tygodniu karmię go stynkami. Przy pierwszych próbach nakarmienia tylko jego to słabo to wychodziło i mało zostawało dla niego, większość szamała nienażarta mbuna ;) Teraz nauczył się walczyć o swój obiad, co widać na załączonym filmiku.

 

Edytowane przez timi
  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super sprawa widzieć u kogoś Crabro! Poluję na nie od pewnego czasu. Zbiornik jest już spory, to i mogę sobię pozwolić. Były by świetnym towarzystwem dla moich Lepidiadaptesów. Miałem okazje kupić 1+2 już porośnięte, ale zbyt długo się zastanawiałem i okazja przeszła koło nosa. Wstrzymaj się z redukcją do czerwca. Będę w PL na urlopie, a w drodze powrotnej zatrzymam się w Łomży na kawę i odkupię kilka ;-) 

Czy rzeczywiście samce traktują swoje wybranki należycie? Jakie do tej pory masz spostrzeżenia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, przemo-h napisał:

Czy rzeczywiście samce traktują swoje wybranki należycie? Jakie do tej pory masz spostrzeżenia? 

Jak na razie trudno cokolwiek napisać, bo te ryby są jeszcze młode. Największy z nich ma około 7-8 cm. W ostatnim czasie zauważyłem dopiero jakieś pierwsze przepychanki. Kiedyś ta sielanka na pewno się skończy :)

3 godziny temu, przemo-h napisał:

Wstrzymaj się z redukcją do czerwca. Będę w PL na urlopie, a w drodze powrotnej zatrzymam się w Łomży na kawę i odkupię kilka ;-)

Jak się same do tego czasu nie zredukują to zapraszam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crabro bym na Twoim miejscu zostawił ale na pewno nie z yellow. Do ryby nieterytorialnej wybrałbym terytorialiste. Niekoniecznie mbuniaki mięsożerne , gdyż crabro jest wszystkożerny. Katalog ryb jest bardzo duży. Cynotilapia zebroides mają problem samic , które są zazwyczaj  brzydkie . Oczywiście są gusty i gusciki a bez wątpienia wybór zebroides nie jest złym wyborem.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, harisimi napisał:

Crabro bym na Twoim miejscu zostawił ale na pewno nie z yellow. Do ryby nieterytorialnej wybrałbym terytorialiste. Niekoniecznie mbuniaki mięsożerne , gdyż crabro jest wszystkożerny.

Pozostawienie Maisona zamiast Crabro byłoby lepszą opcją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.