Skocz do zawartości

Nowe 500 plus Jarasa


jaras

Rekomendowane odpowiedzi

Projekt już od strony technicznej prawie ukończony. światło zmontowane -12 modułów samsunga, 12 modułów epistara, 12 modułów RGB też epistara.

Sterowanie puki co to RGB chińczyk za 14zł na pilota:),

Ustawienia:

- samsung biały na full, RGB ustawiony kolor biały, a epistar biały nie podłączony bo za jasno.

Czekam do wypłaty aby zamówić sterownik od Romka oraz porządny falownik. Myślałem o RW 8 jebao.

Dzisiaj został zmontowany blok redukujący N03 na litrze purolite . Leży na tylnym wzmocnieniu. 

Długość bloku to 32cm, a średnica 75mm. Napędza to na razie chinol 600l/h umieszczony w kasecie na Atmanie, oddzielony gąbką by nie hałasował. Jednak ma taką moc, że zaślepki od rury musiałem punktowo skleić kropelką, bo po godzinie pracy zaślepki zostały wypchnięte o ok. centymetr:o. Natomiast rurę do mufy przykleiłem lepszym klejem bo też chciała wyjechać. Dobrze, że w porę zauważyłem bo bym narobił. (pada śnieg, pada śnieg:e_biggrin:) Muszę kupić mniejszą pompę tak ze 300- 400l/h.

Obsada jeszcze do uzupełnienia i zastanawiam się czy nie dorzucić parę brył serpentynitu aby bardziej dno zakryć

SAM_1580.JPG

SAM_1574.JPG

20161127_190137.jpg

Edytowane przez jaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej.

Kamienie ładnie glonem zarastają. Dziś byłem pod Toruniem u dr. Pawlaka po obsadę. Doktor ma w swojej piwnicy ok. 50 gatunków pyszczaków z Malawi, Tanganiki i Wiktorii. Kolejne 50 gatunków w instytucie w Toruniu

Ja kupiłem od niego 8szt. Pseudotropheus Acei w układzie 2+6 około 10cm. Melanochromis Auratus 5szt. 3cm. oraz Protomelasa taeniolatusa Boadzulu 1+1 samiec jakieś 12cm, samica 7cm.

Więc obsada już kompletna. Pozostało mi kupić jeszcze falownik rw -8. Nie wiem czy to wina mojego falownika jvp 102 ale wszystkie rybki pływają tylko z lewej strony akwarium max. do połowy baniaka. Sporadycznie któraś zapuści się dalej. Gdy falownik jest wyłączony ryby pływają pewniej po całym akwarium. Próbowałem różnych ustawień falownika ale na próżno. Ewentualnie na próbę mogę dokupić jeszcze kilka brył serpentynitu aby dołożyć na prawą stronę akwarium. Może to zachęci rybki do pływania po całym baniaku

IMG_20161207_221332.jpg

IMG_20161207_221646.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jaras napisał:

Więc obsada już kompletna. Pozostało mi kupić jeszcze falownik rw -8. Nie wiem czy to wina mojego falownika jvp 102 ale wszystkie rybki pływają tylko z lewej strony akwarium max. do połowy baniaka. Sporadycznie któraś zapuści się dalej. Gdy falownik jest wyłączony ryby pływają pewniej po całym akwarium. Próbowałem różnych ustawień falownika ale na próżno. Ewentualnie na próbę mogę dokupić jeszcze kilka brył serpentynitu aby dołożyć na prawą stronę akwarium. Może to zachęci rybki do pływania po całym baniaku

 

8 godzin temu, spiochu napisał:

U mnie jest tak samo :( Wg mnie jest to związane z blikami, bo mniej więcej do połowy mocno faluje tafla.

Moim zdaniem to nie jest związane z  bilkami...W swoim zbiorniku również mam bilki(i to nawet spore) a ryby pływają raz po całym zbiorniku a raz po lewej stronie tak jak u was...

Zapewne rybki pływają tam gdzie pasuje im nurt wody wytwarzany z falownika...Najczęściej w tym nurcie u mnie pływają samiczki saulosi a reszta ryb pływa normalnie po całym zbiorniku... 

Edytowane przez egon44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, egon44 napisał:

 

Moim zdaniem to nie jest związane z  bilkami...W swoim zbiorniku również mam bilki(i to nawet spore) a ryby pływają raz po całym zbiorniku a raz po lewej stronie tak jak u was...

Zapewne rybki pływają tam gdzie pasuje im nurt wody wytwarzany z falownika...Najczęściej w tym nurcie u mnie pływają samiczki saulosi... 

Taki efekt prawopodobnie przez to, ze rybki sie jeszcze do nurtu wody nie przyzwyczaiły :) U mnie po ok. 2 tygodniu od wsadzenia rw-8 zaczęły pływać po całym bankaczku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, spiochu napisał:

Moje ryby miały przeprowadzkę ponad półtora miesiąca temu, to chyba miały czas się przyzwyczaić, łobuzy jedne ;)

Jednym rybkom starczy miesiąc czasu na aklimatyzację się w zbiorniku,a drugim krócej lub o wiele dłużej...

Musisz czekać na lepsze czasy :D 

Cierpliwość to cnota akwarysty ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.