egon44 Opublikowano 9 Listopada 2016 #51 Opublikowano 9 Listopada 2016 2 minuty temu, pozner napisał: Przeczytajcie swoje posty. Kolega pisał, że to jest piasek kwarcowy i że ma atest, a wy to zlekceważyliście i dalej wmawialiście, że ma kruszony bazalt. Pdałem linka, którego nie musiałem specjalnie szukać. Wmawianie a sugerowanie to dwa całkiem inne słowa,ale dobrze że sprawa po części jest wyjaśniona przez ciebie Każdy z nas robi zbiornik pod siebie i swój gust,i np do mnie nie trafiają czarne czy innego koloru żwirki,piaski itp... Bez urazy dla ciebie i innych bo nie mam tego na celu.Do ciebie nie trafiają nasze słuszne czy nie słuszne porady,a do mnie nie trafia czarny piach...Gusta i guściki a o tym nie będziemy dyskutować... U siebie nie mam czarnego piachu i na pewno takiego nikomu nie polecę tu na forum jak i innych grupach bądź forach akwarystycznych,bo polecę tylko sprawdzony na własnym doświadczeniu... Jeśli kolega się uparł na taki a nie inny żwir,to i tak postawi na swoim i go nie zmieni,więc tylko pozostaje nam czekać aż za jakiś czas napisze na forum że zrobił błąd go zostawiając ...Trudno jego decyzja a nam tylko pozostaje pogodzić się z klęską,choć przeczuwam że i tak po czasie kolega przyzna nam rację ...Tu nawet dam taki przykład np naszego kolegi @Pleziorro ... 10 minut temu, pozner napisał: I faktycznie dosyć z OT. bo zaraz się zrobi temat w temacie. No rzeczywiście już pora zakończyć to OT...
robertj1 Opublikowano 9 Listopada 2016 #52 Opublikowano 9 Listopada 2016 Pozwolę sobie wtrącić swoje .... grosze odnośnie piasku o którym tak dużo w tym temacie. Zdecydowanie potwierdzam; jest piasek/żwirek naturalny barwiony na kolor czarny, brązowy. Barwienie odbywa się metodą wysokotemperaturową z użyciem żywic. W swoim zbiorniku miałem przez dwa lata taki piasek o granulacji 0,8-1,2 mm w kolorze czarnym. Ryby przekopywały go jak chciały, a w mojej ocenie ten piasek jest łagodniejszy w dotyku od typowego tzn. niebarwionego. Można powiedzieć, że jest bardziej delikatny. Tyle zalet. Wada (duża) - wygląda bardzo nienaturalnie.
cinekdrago Opublikowano 18 Listopada 2016 Autor #53 Opublikowano 18 Listopada 2016 (edytowane) Witam Kolegów. Co sadzice o takim ułożeniu kamieni?? myślę że jest znacznie lepiej niż wcześniej ale chyba może być lepiej... co do piasku wokół ktorego było takie zamieszanie to zostaje bo mi odpowiada i napewno nie rani ryb bo jest bardziej gładki niż czysty biały kwarc. nie krytykujcie też za obsade bo stare rybki jutro ida do nowego własciciela a te duże mutanty chyba trafią dla kota bo nie ma chętnych;p przepraszam za bardzo kiepskie zdjecie ale robione w ciemności i bardzo kiepskim aparatem bo moj trafil na gwarancje a tutaj zdjęcie kirysnika do oddania na którym ładnie widać ten niby "ostry czarny żwir". Moim zdaniem ma on bardzo ładnie zaokrąglone krawędzie i w dotyku jest bardzo delikatny. Edytowane 18 Listopada 2016 przez cinekdrago
egon44 Opublikowano 18 Listopada 2016 #54 Opublikowano 18 Listopada 2016 No już lepiej z ułożeniem kamoli,a powiedz mi czy tło też będzie w akwarium? 18 minut temu, cinekdrago napisał: a tutaj zdjęcie kirysnika do oddania na którym ładnie widać ten niby "ostry czarny żwir". Moim zdaniem ma on bardzo ładnie zaokrąglone krawędzie i w dotyku jest bardzo delikatny. Poczekamy,zobaczymy
pozner Opublikowano 18 Listopada 2016 #55 Opublikowano 18 Listopada 2016 Wystrój jest ok. Spróbuj może przełożyć te rurki i przewody zza akwarium na bok. Bardzo rzucają się w oczy.
Bezprym Opublikowano 18 Listopada 2016 #56 Opublikowano 18 Listopada 2016 Tło by się przydało Wysłane z mojego telefonu.
cinekdrago Opublikowano 18 Listopada 2016 Autor #57 Opublikowano 18 Listopada 2016 No właśnie nad tłem się zastanawiam ale w założeniu miało nie być tła i dletego chciałem piaskowca by pasował do sciany i ona ma być jako tło:) a co do rur to wiem ze musze je jakoś ukryć i nie wiem czy w naroznikach jakiś wysokich roslin nie dać?
Bezprym Opublikowano 18 Listopada 2016 #58 Opublikowano 18 Listopada 2016 Spójrz jednak obiektywnie, wszystko masz z innej parafii i jako całość nie tworzy to jedności. Kiedy dasz tło np.czarne PCV będzie pasować do żwirku a jednocześnie wyeksponuje kamienie. Wysłane z mojego telefonu.
cinekdrago Opublikowano 18 Listopada 2016 Autor #59 Opublikowano 18 Listopada 2016 2 minuty temu, Bezprym napisał: Spójrz jednak obiektywnie, wszystko masz z innej parafii i jako całość nie tworzy to jedności. Kiedy dasz tło np.czarne PCV będzie pasować do żwirku a jednocześnie wyeksponuje kamienie. Wysłane z mojego telefonu. Ale jak dać to spienione pcv? trzeba spuszczać wodę czy to dać z zewnętrznej strony? bo w tej materii to nie mam wcale doświadczenia...
Bezprym Opublikowano 18 Listopada 2016 #60 Opublikowano 18 Listopada 2016 Dajesz w środek możesz na silikon przykleić lub na magnesy, bierzesz wymiar od dna do wzmocnienia. Wysłane z mojego telefonu.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się