Skocz do zawartości

Cinek i moje początki z malawi


cinekdrago

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Bezprym napisał:

Dajesz w środek możesz na silikon przykleić lub na magnesy, bierzesz wymiar od dna do wzmocnienia.

Wysłane z mojego telefonu.
 

no ok ale zeby na sylikon przykleić to chyba wez wody musi być czyli całkowice sucha powierzchnia? a na magnesy to niby jak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, cinekdrago napisał:

no ok ale zeby na sylikon przykleić to chyba wez wody musi być czyli całkowice sucha powierzchnia?

..... jak będziesz robić podmianę to spuść więcej wody jak zwykle. Odgarnij ręką piasek od tylnej szyby. Włóż dopasowane tło między dno a wzdłużne wzmocnienie ( zostaw z 2 mm luzu). Wcześniej wyczyść do sucha szybę. Przetrzyj szmatą nasączoną octem miejsca na tej szybie gdzie będziesz punktowo przyklejał silikonem akwarystycznym. Włóż spienione PCV, zrób kilka punkcików silikonem. Dolną część tła przysyp piaskiem , poczekaj z dwie godziny , filtr ( biolog ) niech pracuje. Potem dolej wodę i do rana nie zakładaj porywy. Rybom nic się nie stanie. I zapominasz o wszystkim. A jak nie masz ryb to nie masz problemu.

Edytowane przez AndrzejWalb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MatiK napisał:

A nie łatwiej po prostu pomalować tylną szybę od zewnątrz, czarną farbą w tym wypadku...?

Szkoda trochę szyby (malowanie) - nówka szkiełko 

Widziałem na żywo to akwarium , proponowałem dać okleinę czarną ( po spuszczeniu części wody można w dwie osoby odsunąć tyle ile trzeba od ściany razem z szafką )

Cinek pomyśl o tym - i nie będzie widać żadnych rurek,kabli.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda z tych podpowiedzi jest do zrealizowania ale moim zdaniem najprościej , najbezpieczniej i najtaniej z dobrym efektem wizualnym jest wkleić do środka tło z czarnego spienionego pcv ( zamawiasz w fabertec.pl)  i absolutnie nie na silikon jak radzi Andrzej bo pod wodą nie trzyma do pcv spienionego i będziesz miał jak ja mam od dwu lat :( białe placki silikonu na szkle i odstające tło . Zadne tam magnesy neodymowe bo wyjdzie pierońsko drogo ( muszą być wielkie i grube 10mm a te są wyjątkowo drogie) i są niklowane więc zamiast tej ściany będzie świecące talerze widać. Każde rozwiązanie na zewnątrz to refleksy i rozbłyski światła na tylnej szybie np fotki z lampą błyskową nie zrobisz po całości tylko blisko i same ryby.

Dlatego polecam spienione pcv i tylko i wyłącznie  na klej Soudal All Fix Turbo ( bo sprawdzony) - tak jak opisał Andrzej  po 2-3 godzinach możesz dolać wody i po sprawie.

Plezi pokazał już na ludziach że ten klej dość łatwo i bez rysowania szyby da się usuwać jak przyjdzie taka potrzeba czyli sprzedaż szkiełka z racji zamiany na większe:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, deccorativo napisał:

i absolutnie nie na silikon jak radzi Andrzej bo pod wodą nie trzyma do pcv spienionego i będziesz miał jak ja mam od dwu lat

...u mnie było tak zamontowane chyba ze dwa lata póki nie sprzedałem zbiornika z tym tłem. Fakt ,że po spuszczeniu wody  odeszło bez problemu bo silikon nie trzymał tak mocno jak inne lepsze kleje ale właśnie tak miało być bo obawiałem się ,że jak będę chciał oderwać silikon to po prostu porysuje szkło co uniemożliwi mi odwrócenie zbiornika gdybym chciał zamienić przód na tył i tak właśnie kupujący zrobił mając lepszy tył od przodu bo jednak jakieś rysy miał. A tył pozostał idealny. Nie bez znaczenia jest ,że woda również rozpiera tło do ściany ( ciśnienie hydrostatyczne). Niektórzy nie przyklejają i jest OK u innych odchodzi. Ale warto zawczasu pomyśleć o tym ,że być może kiedyś będziemy zamieniać przód na tył .

.....a teraz sobie przypomniałem ,że jak kleiłem j.w PCV do szyby to kilka dni stało bez zalania. Może to miało wpływ na to ,że trzymało potem pod wodą bo silikon po prostu dobrze wysechł. Zresztą w akwa z paletami też mam coś przyklejone z PCV spienionego i też trzyma.

Edytowane przez AndrzejWalb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MatiK napisał:

A dlaczego szkoda skoro ta szyba i tak na być zasłonięta? Oklejanie ma ten minus, że jak to zrobisz źle to będą widoczne bąble...

Z czasem jak się front porysuje, to można odwrócić baniak i mieć znowu ładne nieporysowane szkło. Jak zamalujesz to kapota.

Najlepiej sprawdzi się jednak spienione pcv, montaż nie nastręcza aż tyle kłopotów a jest, że tak powiem - mobilne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.