Pleziorro Opublikowano 17 Października 2016 #21 Opublikowano 17 Października 2016 1 minutę temu, egon44 napisał: Z resztą kolega Plezzioro kiedyś miał ten piach i sam zauważył to co piszę,z resztą może coś napisze tutaj w tej sprawie...Teraz ma piach z rzeki i jest super Jak rozpoczynałem przygodę z Malawi byłem całkowicie zielony i nastawiony na kupowanie wszystkiego gotowego. Popełniłem w związku z tym kilka błędów, zamówienie pokrywy aluminiowej, kupowanie drogich łupków filitowych oraz wyściełanie dna akwarium piaskiem bazaltowym o którym pisze powyżej Egon. Nie chciałem męczyć ryb i stresować zmianą piachu i związanym z tym restartem, więc ryby żyły ale moje obserwacje dowiodły, że jednak ten piach miał ostre krawędzie, ryby kopiąc miały białe ślady dookoła pyska. Przy zmianie baniaka na większy już nie popełniłem błędów "młodzianka" kamienie mam zwykłe brzydkie z nad Wisły, piasek Wiślany, pomimo, że czarny wystrój bardzo mi się podobał (do dziś moje akwaria nazywam Czarną Perłą). Do niedawna jeszcze czarny bazalt miałem w Tanganice, ale zmuszony do restartu, oddałem ryby i teraz buduję kolejne Malawi Mbuna, i zgadnij jaki piasek wybrałem ? rzeczny - brzydki, nierównej gradacji i z małymi kamykami... I nigdy bym nie wrócił już do czarnego, przestał mi się nawet podobać jak patrzę na stare swoje zdjęcia. Jeśli jeszcze masz możliwość zmiany piasku, zrób to, bo potem będziesz żałował. Mówi Ci to ten który też był przekonany, że czarny jest super 1
cinekdrago Opublikowano 8 Listopada 2016 Autor #22 Opublikowano 8 Listopada 2016 Witam. co sądzicie o takim ułożeniu kamieni? bo tak na moje oko wygląda to chyba zbyt ciężko a nie mam pomysłu jak to skomponować;/
melok11 Opublikowano 8 Listopada 2016 #23 Opublikowano 8 Listopada 2016 Wystrój skomponowałeś tak jak i obsadę. SZOK.Widzę że masz swoją wizję i twardo się jej trzymasz.POWODZENIA.
MatiK Opublikowano 8 Listopada 2016 #24 Opublikowano 8 Listopada 2016 No średnio to wygląda rzeczywiście...
Pleziorro Opublikowano 8 Listopada 2016 #25 Opublikowano 8 Listopada 2016 Równo poukładane na czarnym piachu jak w składzie budowlanym
egon44 Opublikowano 8 Listopada 2016 #26 Opublikowano 8 Listopada 2016 2 godziny temu, cinekdrago napisał: Witam. co sądzicie o takim ułożeniu kamieni? bo tak na moje oko wygląda to chyba zbyt ciężko a nie mam pomysłu jak to skomponować;/ Za ciekawie kolego to nie wygląda nie wspomnę już o obsadzie... Widać że kompletnie nas olewasz i nie stosujesz się do naszych rad np zmianą tego żwirku na piach itp... Ehhh a myślałem ze trafisz na właściwą ścieżkę i pokażesz nam fajne akwarium z piaskiem i odpowiednimi rybami... Szkoda
luki174 Opublikowano 8 Listopada 2016 #27 Opublikowano 8 Listopada 2016 2 godziny temu, cinekdrago napisał: Witam. co sądzicie o takim ułożeniu kamieni? bo tak na moje oko wygląda to chyba zbyt ciężko a nie mam pomysłu jak to skomponować;/ Nw, po prostu niemal brak słów :/ Aranżacja sztucznie strasznie wygląda, do tego pomieszanie kilku gatunków ryb(nie tylko różnych gatunków pyszczaków), ale również z odrębnych biotopów Widzę tam na pewno glonojady, do tego ten piasek... Szkoda, że nie brałaś pod uwagę rad kolegów z wcześniejszych postów
cinekdrago Opublikowano 8 Listopada 2016 Autor #28 Opublikowano 8 Listopada 2016 A wiec tak co do waszych komentarzy. Myślałem nad wymiana piasku ale ten mi się spodobał i jednak zostaje( gust jak dupa każdy ma inny). Jeśli chodzi o obsadę to zdaje sobie sprawę ze na ta chwile jest tam masakra ale to ulegnie zmianie. Są tam ryby ze starego akwarium które były tam po to by biologia ruszyła a teraz już na innym forum dałem ogłoszenie ze oddam i czekam aż ktoś się po nie zgłosi. Jeśli chodzi o paszczaki to nie znam się na nich prawie wcale wiec dlatego dałem zapytanie w dziale identyfikacji gatunków o pomoc jakie mam gatunki i czy mogą one ze sobą żyć w zgodzie ale jak narazie nie dostałem żadnej odpowiedzi. A co do ułożenia kamieni to zgadzam się ze wygląda to jak w składzie budowlanym i będę kombinować jakoś inaczej to skomponować. Robiłem to na szybko przed praca i wyszło jak wyszło. Jutro w ustawie na podłodze kilka kombinacji i zrobię zdjęcia może wtedy coś doradźcie. Tak więc bez paniki wszystko jest jeszcze przed mną.
Andrzej Głuszyca Opublikowano 8 Listopada 2016 #29 Opublikowano 8 Listopada 2016 (edytowane) 53 minuty temu, cinekdrago napisał: Myślałem nad wymiana piasku ale ten mi się spodobał i jednak zostaje( gust jak dupa każdy ma inny) ...gustem może być kolor. Ale jego jakość poprzez pryzmat gradacji , ostrości samego żwirku będzie niebezpieczne dla Twoich ryb. 53 minuty temu, cinekdrago napisał: Jeśli chodzi o pyszczaki to nie znam się na nich prawie wcale wiec dlatego dałem zapytanie w dziale identyfikacji gatunków ...dlatego weź pod uwagę,że tym żwirkiem możesz im bardzo zaszkodzić bo będą się okaleczać gdyż ich naturalnym zachowaniem jest kopanie. Rozdziel kwestię gustu od kwestii skutków posiadania takiego żwiru przy tego typu rybach. Chyba ,że to jest piasek gradacji do 1.2mm. Bo tak naprawdę to odniosłem to do żwirku ale skoro jest to piasek to wtedy faktycznie pozostaje tylko kwestia gustu w którą nie wnikam:) Edytowane 8 Listopada 2016 przez AndrzejWalb
Bezprym Opublikowano 8 Listopada 2016 #30 Opublikowano 8 Listopada 2016 Z tych płaskich kamieni to nic sensownego nie ułożysz. Choćbyś nie wiadomo jak się starał zawsze będzie wyglądać sztucznie. Pozatym sam pomysł dawania jasnych kamieni na ciemnym piasku to poroniony pomysł nie mający odzwierciedlenie w rzeczywistości. Powiniene# zaopatrzyć się w ciemny serpentynit w bry) ach o nieregularnym kształcie. Nie muszę Ci chyba pisać że przy ciemnym wystroju powiniene# mieć obsadę w jasnych kolorach.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się