pozner Opublikowano 9 Listopada 2016 #41 Opublikowano 9 Listopada 2016 8 minut temu, MatiK napisał: serpentynit nie jest już tak SZCZEGÓLNIE polecany, a tylko i wyłącznie o to stwierdzenie chodziło mi w tym zdaniu. Zgoda. 9 minut temu, MatiK napisał: A do krytyki każdy ma prawo i osoba, która wrzuca zdjęcia musi się liczyć z każdą oceną Czym innym jest ocenianie, a czym innym namawianie do zmian. Tutaj przez kilka postów człowiek jest linczowany, bo kupił rzekomo zły, szkodliwy piasek. Gdyby ten piasek nie był czarny, nikt by nie zwrócił nawet uwagi. Czytałem już na forum, że w wapieniu filipińskim ryby mogą się zaklinować, że mogą się pokaleczyć i że lepiej zmienić na inny. Zaklinować mogą się w każdym kamieniu (mi się zaklinowała w czerwonym piaskowcu) i pokaleczyć też. Ułożenie kamieni też często jest krytykowane, bo niby zakłócona będzie cyrkulacja, więc lepiej zmień i zrób jak inni. 1
MatiK Opublikowano 9 Listopada 2016 #42 Opublikowano 9 Listopada 2016 Ja tu nikogo do niczego nie namawiałem wyraziłem swoje zdanie na temat wyglądu zbiornika, a potem na temat reakcji autora wątku na różne sugestie innych
pozner Opublikowano 9 Listopada 2016 #43 Opublikowano 9 Listopada 2016 23 minuty temu, MatiK napisał: Ja tu nikogo do niczego nie namawiałem wyraziłem swoje zdanie na temat wyglądu zbiornika, a potem na temat reakcji autora wątku na różne sugestie innych Nie wiem, czemu wziąłeś to do siebie. Nie pisałem konkretnie o Tobie, tylko ogólnie o tym, jak tu został potraktowany cinek i jak wyglądają porady i oceny tu na Forum. Czarny piach to na pewno bazalt, czyli szkodliwy. Nie ważne, że człowiek pisze, że kwarc, wyrok wydany. Czarny piasek be, jasny wapień be. Nie ważne, że Ci się podoba, ważne co koledzy piszą, słuchaj kolegów, oni wiedzą lepiej. Jeśli nie słuchasz, to po co prosisz o porady? Tak mają wyglądać porady? Ja też muszę żyć z tym, co mnie irytuje, ale dlaczego mam milczeć?
MatiK Opublikowano 9 Listopada 2016 #44 Opublikowano 9 Listopada 2016 Ale tak to tu wygląda od zawsze, a przynajmniej odkąd tu jestem. Dlatego nie wiem skąd uzewnętrznienie tych emocji akurat tu i teraz
pozner Opublikowano 9 Listopada 2016 #45 Opublikowano 9 Listopada 2016 6 minut temu, MatiK napisał: Ale tak to tu wygląda od zawsze, a przynajmniej odkąd tu jestem. Dlatego nie wiem skąd uzewnętrznienie tych emocji akurat tu i teraz Bo trafił się pretekst i kiedyś tak nie było.
Paulstick Opublikowano 9 Listopada 2016 #46 Opublikowano 9 Listopada 2016 1 hour ago, pozner said: Zgoda. Czym innym jest ocenianie, a czym innym namawianie do zmian. Tutaj przez kilka postów człowiek jest linczowany, bo kupił rzekomo zły, szkodliwy piasek. Gdyby ten piasek nie był czarny, nikt by nie zwrócił nawet uwagi. Czytałem już na forum, że w wapieniu filipińskim ryby mogą się zaklinować, że mogą się pokaleczyć i że lepiej zmienić na inny. Zaklinować mogą się w każdym kamieniu (mi się zaklinowała w czerwonym piaskowcu) i pokaleczyć też. Ułożenie kamieni też często jest krytykowane, bo niby zakłócona będzie cyrkulacja, więc lepiej zmień i zrób jak inni. Czesc pozner. Zgadzam sie jesli chodzi o ulozenie kamieni, kolor piasku/zwirku itd. i sam tego typu postach nie komentuje. W koncu o gustach sie nie rozmawia, a widzialem pyszczaki trzymane w akwariach ze zwirkiem, piaskiem, bez niczego, w gruzowiskach, bez kamieni itd i mialy sie w tych akwariach dobrze. Jesli chodzi akurat o wapien filipinski, uwazam, ze porada jest bardzo trafna. Ja jestem jedna z osob ktora wyrazila swoja opinie i wspomniala zgony przez zaklinowania, ale rowniez poradzilem wiercenie wiekszych dziur wiertarka. Prosze nie mieszajmy tych dobrych porad, z tymi moze nie az tak urzetycznymi, kierowanymi gustem, czy osobistym poczuciem estetyki.
darkon Opublikowano 9 Listopada 2016 #47 Opublikowano 9 Listopada 2016 Tu nie chodzi o kolor tego piasku, tylko o to czy powstał w sposób naturalny, czego efektem są okrągłe ziarna, czy w sposób sztuczny poprzez łamanie w kruszarce, czego efektem są ostre krawędzie, kaleczące pyski ryb. Najczęściej kolorowe piaski są uzyskiwane mechanicznie poprzez kruszenie skał. 1
egon44 Opublikowano 9 Listopada 2016 #48 Opublikowano 9 Listopada 2016 3 minuty temu, darkon napisał: Tu nie chodzi o kolor tego piasku, tylko o to czy powstał w sposób naturalny, czego efektem są okrągłe ziarna, czy w sposób sztuczny poprzez łamanie w kruszarce, czego efektem są ostre krawędzie, kaleczące pyski ryb. Najczęściej kolorowe piaski są uzyskiwane mechanicznie poprzez kruszenie skał. Dokładnie o to mi tez chodziło,tylko w swoich postach nie ująłem tego jak trzeba... A tu kolega nas krytykuje że źle doradzamy w tej kwestii itp ... -------------------------------------------------------------------------------- Koniec OT bo i tak w tym dziale i temacie zabrnęliśmy zdecydowanie za daleko
suricade Opublikowano 9 Listopada 2016 #49 Opublikowano 9 Listopada 2016 (edytowane) Są też "sztuczne" piaski powlekane, o odpowiedniej dla malawi gradacji http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=żwirek+ceramiczny+-+nat.+podłoże+do+akwarium+1%2C9kg&bmatch=base-relevance-floki-5-uni-1-1-1025 Edytowane 9 Listopada 2016 przez suricade 1
pozner Opublikowano 9 Listopada 2016 #50 Opublikowano 9 Listopada 2016 5 godzin temu, darkon napisał: Tego, że kupiłeś piasek nikt nie neguje, bo wszystkie kruszywa o gradacji do 2 mm (według norm polskich) to piasek. Pozostaje kwestia kształtu ziaren. Nie występuje w naturze czarny piasek kwarcowy, którego ziarna przez miliony lat stały się okrągłe, posiadasz piasek łamany, powstały w maszynach kruszących, który ma ostre krawędzie. 5 godzin temu, egon44 napisał: 5 godzin temu, cinekdrago napisał: to jest piasek kwarcowy gradacji 0.5-1.0 mm i było na nim napisane że posiada jakieś atesty i że jest szczególnie polecany do ryb z jeziora malawi i tanganika... ale widzę że każdy tu na forum wie lepiej co kupiłem... Heh może wklej linka gdzie zakupiłeś ten ostry żwir czy jak tam piszesz piasek... Przeczytajcie swoje posty. Kolega pisał, że to jest piasek kwarcowy i że ma atest, a wy to zlekceważyliście i dalej wmawialiście, że ma kruszony bazalt. Pdałem linka, którego nie musiałem specjalnie szukać. I faktycznie dosyć z OT. bo zaraz się zrobi temat w temacie.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się