Skocz do zawartości

Northfin Veggie i Cichlid


Mortis

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, timi napisał:

Mam i ja:) Z małym opóźnieniem w stosunku do reszty z Was, ale dlatego, że umówiłem się z Karolem na odbiór osobisty i w końcu udało nam się dzisiaj spotkać.
Będę testował.
 

Dzięki raz jeszcze Mortis ;)

Nie ma sprawy. Miło było poznać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatni tydzień w ramach testu karmiłem ryby tylko Northfin Veggie. Przez ten okres ryby pobierały pokarm bardzo chętnie, czasami wręcz agresywnie "atakowały" pływające jeszcze na powierzchni kulki granulatu rozchlapując wodę. Wielkość 1 mm uważam za idealną dla mbuny małej jak dużej, większa ilość pływających mniejszych ziaren pozwala dopchać się do jedzenia osobnikom mniejszym i słabszym, a duże muszą ruszyć pyskiem parę razy więcej. Odchody są krótkie, łamliwe i jest ich zauważalnie mniej, niż przy karmieniu innymi pokarmami premium. Karma nie brudzi wody, ryby jej nie memlają w pysku tylko natychmiast połykają. Zdecydowałem, że Veggie w miarę dostępności będzie jedną z podstawowych karm podawanych moim pyskom. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to i ja dorzucę swoje 3 grosze. Zamówiłem pokarm Northfin cichlid, niestety spóźniłem się i roślinnego już nie było.

W akwa pływają M. Callainos, Ps. Cyaneorhabdos i L. Caeruleus, dieta zbilansowana jest pod Yellowki mniej więcej 60:40 na korzyść pokarmów mięsnych. Northfin cichlid stanowi fajne uzupełnienie jadłospisu.

Pokarm przyjmowany jest bardzo chętnie przez wszystkie gatunki, praktycznie od pierwszego karmienia, nie trzeba było ryb przyzwyczajać do niego, jak w przypadku niektórych pokarmów. Pysie zajadają bardzo chętnie, na równi z innymi pokarmami premium firm OSI czy Dainichi. Granulki są odpowiedniego rozmiaru, zarówno dla mniejszych 5-6 cm Yellow i Maingano, jak i 12 cm Callainos. Podkreślić trzeba, że pokarm ma odpowiednią konsystencję, nie rozpuszcza się po wrzuceniu, dzięki czemu nie brudzi wody. Opadanie pokarmu określiłbym jako "w sam raz", nie za szybkie, nie za wolne, cała porcja jest przyjmowana przez ryby zanim dotrze do dna. Co do wpływu na zdrowie ryb trudno określić przy karmieniu tym pokarmem jako uzupełniającym, przy jednoczesnym stosowaniu innych karm. Nie zauważyłem, aby występowały po nim jakieś ciągnące odchody, czy inne niekorzystne objawy. Generalnie jestem zadowolony i cieszę się, że go nabyłem. Moje ryby raczej też.. ;)

  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 19.08.2016 o 13:18, Mortis napisał:

Mam prośbę by osoby które zakupiły pokarm wystawiły swoje opinie by następną partię dostosować do waszych upodobań. 

Witam serdecznie.

Czy posiadasz może jeszcze jakiś zapas pokarmu Northfin Chichild i Veggie?Chciałbym spróbować czegoś premium co nie brudzi zbytnio w zbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Mortis napisał:

W takim razie byłbym chętny na póbkę tego pokarmu.Czy w najbliższym czasie planujesz Karol jakieś zamówienie kolejnej porcji Veggie i chichild bo byłbym chętny żeby coś wspólnie zamówić.(wysyłka i koszt pokarmu)?

 

20 godzin temu, Mortis napisał:

Pozostał jeszcze Northfin Cichlid. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nadszedł czas na mój krótki wpis w tym temacie. Pokarm dotarł do mnie tydzień temu (dziękuję Karolu za sprawną akcję wysyłkową, w "pancernie" zabezpieczonej przesyłce ;-).

Odnośnie samego pokarmu to mam bardzo podobne odczucia do moich przedmówców. Po rozpakowaniu pokarmu dał się wyczuć ładny zapach, choć nie tak intensywny jak np. w przypadku pokarmów "mięsnych" NatureFood czy też Ocean Nutrition (niemniej jednak bynajmniej nie postrzegam tego jako wadę pokarmu Northfin, wręcz przeciwnie - zapach określiłbym jako subtelny). Pokarm jest bardzo chętnie przyjmowany przez ryby od pierwszego skarmiania. Jego zaletą jest to, że nie za szybko opada na dno co umożliwia rybom wyłapanie większości granulek w toni. Jest to jeden z dziewięciu pokarmów, które aktualnie stosuję więc ciężko będzie mi ocenić w jaki sposób akurat ten konkretny pokarm wpłynie na kondycję moich ryb, ale posiłkując się opisem i oceną pokarmów z serii Premium na stronie: http://www.oscarfish.com/6-star-foods/962-northfin-fish-foods.html  zakładam, że jest to pokarm z najwyższej półki i w rankingu wyprzedza inne wysokiej jakości pokarmy, znane na europejskim rynku.

Zamawiając w przyszłości  ten pokarm celowałbym natomiast w większą granulację - 1 mm to drobnica, ale  ryby dają radę ;-)

 

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że pokarm wszystkim pasuje.

W tej chwili aby utrzymać cenę pokarmu czekam na jakąś PROMOCJĘ zanim będę miał kolejną dostawę. 

Co do granulacji to postanowiłem dodatkowo wziąć jeszcze Cichlid Formula 2mm myśląc o osobach posiadających większą Non Mbunę. Ogólnie pokarmu nie będę dużo  zamawiał,  bo po ostatniej akcji OSI duża część użytkowników ma zapas pokarmu. 

Edytowane przez Mortis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.