Mortis Opublikowano 24 Sierpnia 2016 Autor #41 Opublikowano 24 Sierpnia 2016 Odniosę się do puchnięcia pokarmu bo wydaje mi się, że rozmiar 1mm jest trochę mniejszy od 1mm NLS. Po namoczeniu Northfin osiąga rozmiar NLS, natomiast NLS po namoczeniu także zwiększa swoją objętość, a wtedy Northfin nadal jest mniejszy mimo, że oba pokarmy zostały namoczone Jak rozumiem zdjęcie przedstawia Veggie przed i po namoczeniu pokarmu. Heniu jaka jest różnica w wielkości granulek między NF, a Northfin patrząc na sucho? Jeśli nikt nie badał NLS na puchnięcie podczas namaczania to jak będę jutro miał możliwość to namoczę oba pokarmy i porównam wielkości granulek. Miałem przeczucie, że będzie niska zawartość fosforanów.
deccorativo Opublikowano 24 Sierpnia 2016 #42 Opublikowano 24 Sierpnia 2016 5 minut temu, Mortis napisał: Jak rozumiem zdjęcie przedstawia Veggie przed i po namoczeniu pokarmu. Heniu jaka jest różnica w wielkości granulek między NF, a Northfin patrząc na sucho? Jeśli nikt nie badał NLS na puchnięcie podczas namaczania to jak będę jutro miał możliwość to namoczę oba pokarmy i porównam wielkości granulek. Miałem przeczucie, że będzie niska zawartość fosforanów. Naturefood Premium Cichlid Plant też jest dostępny w 3 rozmiarach - ten M który porównuję ma granulację 1,2-2,2mm więc jest grubszy od tego Nordfin 1mm. i raczej odpowiadałby Nordfinowi 2mm - ta twoja karma ma bardzo równy rozmiar i regularne kulki co moim zdaniem świadczy o doskonałej technologii produkcji i staranności producenta. Moim zdaniem te granulacje to nie jest najważniejsze - bo już ktoś tu napisał że te Veggie czyli ryby typowi roślinożercy pobierają w naturze małe porcje zeskrobanych ze skał glonów i zjadają małe skorupiaki więc chętniej jedzą drobniejszy pokarm niż gruby który muszą najpierw rozdrobnić w pysku muląc wodę by następnie połknąć. Z płatkami nie ma problemu bo łykają od razu. Zrób komparator jak w testach JBLa W szklankę o płaskim dnie by nie było soczewki namocz porcję a drugą rozsyp pod szklanką i widzisz co ja wkleiłem - doskonałe porównanie jak zmienia kolor i wielkość drobinek. sucha i namoczona karma. Zwróćcie uwagę ile to jest 0,2grama tej karmy. Karolu zaklepuję następne 200gram
Mortis Opublikowano 24 Sierpnia 2016 Autor #43 Opublikowano 24 Sierpnia 2016 4 minuty temu, deccorativo napisał: Naturefood Premium Cichlid Plant też jest dostępny w 3 rozmiarach - ten M który porównuję ma granulację 1,2-2,2mm więc jest grubszy od tego Nordfin 1m. O to mi chodzi bo spuchnięty Northfin jest wciąż mniejszy od spuchniętego NF, przez co nie ma ostrzegającej informacji. A karmić to trzeba mniejszymi porcjami jak każdym innym pokarmem premium, ze względu na to, że pokarmy z najwyższej półki są doskonale bilansowane pod względem zawartości wszystkich dodatków odżywczych.
Mortis Opublikowano 25 Sierpnia 2016 Autor #44 Opublikowano 25 Sierpnia 2016 Po powrocie z pracy zrobiłem doświadczenie na puchnięcie pokarmu po namaczaniu przez 10 min Northfin Veggie i NLS , jak widać na zdjęciu po namoczeniu NLS (lewa strona) jest wciąż większa od Veggie W takim razie ponownie namoczyłem nową dawkę Veggie i porównałem je z suchym pokarmem NLS i jak widać namoczony Veggie(prawa strona) jest wciąż mniejszy niż suchy NLS. Więc uważam, że bez obaw można pokarm wrzucać bez namaczania 1 2
bizonkrk17 Opublikowano 26 Sierpnia 2016 #45 Opublikowano 26 Sierpnia 2016 I u mnie pyśki próbowały nowej karmy Wcinają ją ochoczo aczkolwiek nie zaobserwowałem, aż tak drastycznej zmiany w porównaniu do NF. 1
Bezprym Opublikowano 26 Sierpnia 2016 #46 Opublikowano 26 Sierpnia 2016 W moim przypadku, kiedy pierwszy raz podałem pokarm to rybki były jakby zdezorientowane. Natomiast teraz kiedy podaję to się w akwarium zakotłuje i po sprawie . znaczy się smakuje. Co do czasu opadania pokarmu to już chyba jest odczucie względne, bo nie zauważył żeby jakoś specjalnie wolniej opadał w porównaniu z innymi granulatami. Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka 1
Andrzej Głuszyca Opublikowano 26 Sierpnia 2016 #47 Opublikowano 26 Sierpnia 2016 ...a ja potwierdzę to o czym wcześniej pisałem niejako na bieżąco po podaniu tego pokarmu Northfin Veggie i Cichlid : mianowicie to ,że jest zdecydowanie mniej odchodów widocznych gołym okiem. Właśnie robię podmianę wody i ponownie jestem mile zaskoczony bo używając mechanika Aquela 2000 z dużą gąbką z rowkami zawsze w tych rowkach miałem pełno kupsk. Teraz zero...nawet gąbka była zdecydowanie bardziej czysta jak zazwyczaj gdy stosowałem pokarm NLS i O.S.I. W związku z tym być może zmienię gąbkę na mniejszą. Dodam tylko ,że w aranżu nic nie zmieniałem co by miało wpływ na cyrkulacje. Wszystko jest jak było tylko kupsk mniej i gąbka bardziej czysta:) 1
Bezprym Opublikowano 28 Sierpnia 2016 #48 Opublikowano 28 Sierpnia 2016 Robiąc mały OT, możecie mnie uświadomić jak się nazywa karma dla pyszczaków wyprodukowana w Holandii. Pawlak mi mówił że nią karmi tylko nie chciał nazwy powiedzieć.
suricade Opublikowano 28 Sierpnia 2016 #49 Opublikowano 28 Sierpnia 2016 Może to http://www.aquatic-nature.be
pablojogi Opublikowano 29 Sierpnia 2016 #50 Opublikowano 29 Sierpnia 2016 w moim przypadku karmienie tym pokarmem już na drugi dzień dało sporo radochy rybom i jedzą go błyskawicznie nawet jak jest na dnie to chwila i go nie ma:-) Jestem pozytywnie zaskoczony:-) 1
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się