Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Też tak chciałem, ale za każdym razem nam się nie podobało, może jeszcze przywiozę jeden duży głaz na prawą stronę


Dobry pomysł z tym większym kamieniem na prawą stronę. Brakuje czegoś wyższego. Lewa strona mi się podoba i nic bym nie zmieniała :-)

Opublikowano

Ja bym pozmieniał coś mi nie pasuje, kamienie fajne ale jakoś nie tworzą całości, pomysł Bezpryma dobry, prawa strona do zmiany a po lewej ten wielki głaz zdominował wszystko wycofał bym go troche do tyłu. Nie chce Ci grzebać w akwarium, to tylko moje odczucia. Jeszcze jedno, a jagbyś do tych łączeń tła dodał następne w różne strony źe niby tak popękało zamaskował byś efekt trzech części tła.

Opublikowano
Dziś wstępnie ułożone kamole.

Bardzo proszę o ocenę i sugestie.


Ja bym jednak bardziej zasłonił prawe łączenie segmentów tła. Nawet jeśli ktoś powie, że od razu widzi, że to zasłona.

Na lewym łączeniu wróciłbym do poprzedniej koncepcji "szczeliny".

Podzielam pogląd, że kierunek "fedrowania" jest istotny.

Pamiętaj jednak, że wszystko będzie idealne dopiero w Niebie.

Często się nie odzywam, ale pilnie śledzę i trzymam kciuki:)

Opublikowano

Panie i Panowie, forum wstało na nogi a ja mam do zakomunikowania, że Czarna Perła II, już w pełni funkcjonuje.

Proszę potraktować tego posta jako troszkę testowego na nowym forum KM. Wieczorem uzupełnię informację o zdjęcia :)

Opublikowano

No dobrze, czas opisać co zaszło podczas wyłączenia forum. Kilkoro z forumowiczów obserwuje mój profil na fb więc wiedzą jak to mniej więcej wyszło. A wyszło moim zdaniem całkiem znośnie.

Ostatni mój wpis, to włożone moduły tła i kilka kamieni. Znalazłem jeszcze jeden duży kamień na prawą stronę i sugerując się Waszymi radami, dopasowałem prawą stronę do "fedrów" tła, natomiast lewa strona nie ruszona tak jak zaproponowała Małgosia.

1223.jpg

Zasypałem uprzednio przygotowanym piachem i zalałem wodą z tiosiarczanem sodu. Tak przygotowane akwarium pracowało z pompą Atman 306 przez dobę, po czym zlałem cały baniak i nalałem docelową wodę przez węgiel, akwarium z 666,7l rozmiarowego pomieściło ledwie 400l :) samej wody. Do starego akwarium trafił AT306 i  JVP 101 a do nowego Jebao RW8 i DCT4000. Zrobiłem także nowe ledy w ceownikach konstrukcyjnych pokrywy.

W sumie mam 14 RGB i 14białych na przedniej listwie, oraz 10 białych na tylnej, ale tak rozłożone, żeby nie świeciły nad kaseciaka.

1222.jpg

Duży dylemat miałem, co począć z biologią, czy startować od razu czy czekać miesiąc trzymając pyski w starym akwarium. Wpadłem jednak na pomysł, rozdzielenia biologii na dwa kaseciaki, było tego około 1,8l lawy.

Do każdego kaseciaka dodałem litr surowej i ~0.9l zasiedlonej. Każdy z baniaków dostał też kopa w postaci ampułki Prodibio Biodigest, oraz dawkę Microbe Lift - Special Blend. 

Tak spreparowane baniaki pracowały dwa dni, a ja w tym czasie wybrałem się na wycieczkę do Śpiocha, oddać klubowy baniak, który posłużył jako chwilowe lokum przy przenoszeniu Czarnej Perły do sypialni. Po oddaniu baniaka, ruszyłem do Henia, gdzie już umówieni wcześniej dokonaliśmy iście cyrkowego odławiania jego młodzieży Tropheus sp. Black Bemba, poza młodzieżą mniej i bardziej wyrośniętą, dostałem ślicznie wybarwionego dorosłego samca. Dostałem także całe wiadro Valisinerii, świeżo ciętej :)

Jeszcze raz Ci Heniu dziękuję, mam nadzieję, że Nurzaniec jakoś przetrwa a moje ryby docenią Twoje zaangażowanie w wystrój Perły II :)

W domu musiałem się sprężać bo Tropheusy słabo zniosły półtoragodzinną podróż w wiadrze, kilka najmniejszych padło, trzeba było podjąć szybką decyzję jak je ratować... zostały wpuszczone do kotnika 72l, zabrałem syna aby nie był świadkiem uczty na 11 młodych Red Finach, ale okazało się, że Tropheusy szybko odzyskawszy kondycję w dobrze natlenionym choć małym baniaku, nie wykazują chęci zjadania małych gospodarzy, a ja mogłem przystąpić do wielkiej przesiadki.

Najpierw zasadziłem rośliny, potem niestety czekało mnie wyjęcie wszystkich kamieni i kaseciaka z 280tki i mozolne łapanie mega szybkich pysków. Jak już się uporałem, to znów układanie wystroju sadzenie Valisinerii (a co tyle tego miałem, że nawet kot sobie uszczknął troszkę i ślicznie zwymiotował). Przeniesienie Bemby okazało się dość proste, o dziwo w małym akwarium nie miały gdzie uciekać i same wpadały w siatkę. Niemniej kilka ostatnich i tak zmusiło mnie do wyjęcia jedynego tam kamienia i kaseciaka.

Jak już wyjąłem ten kamień z kotnika, to stwierdziłem, ze jeszcze kilka Nurzańców pływa w wiaderku i można je wykorzystać.

Także obecnie mam 3 akwaria, Malawi 666l, Tanganikę 280l oraz kotnik 72l z małymi Red Finami :) 

Żonie tak się spodobały Bemby, że raczej stara Czarna Perła będzie nam brzęczała do snu co noc. 

Pozostaje kwestia zmiany nazwy nowego Malawi, przecież ono już nie jest czarne. Czekam na propozycje :)

Czarna Perła Malawi II :

PLE_5022.jpg


(prawdziwie) Czarna Perła Tanganika :

PLE_4980.jpg

Kotniczek z dzieciakami (też czarny)

PLE_4987.jpg

Po 12 Sierpnia do dużego baniaka dopuszczę 10 sztuk Acei Luwala i to już będzie docelowo nie zmieniane, obsada też raczej nie będzie już redukowana, na razie jest spokój i jeśli nikt go rażąco nie zakłóci to nikt nie wyleci z wilczym biletem :)

Na koniec chciałem także, podziękować wszystkim osobom, które we mnie wierzyły i od samego początku, od momentu kiedy tylko nieśmiało powiedziałem, że chcę większy baniak wspierały mnie i pomagały odpowiadając na nurtujące mnie pytania.

Mam też nadzieję, że ktoś nowy czytając te moje posty uwierzy, że wszystko można osiągnąć przy pomocy kolegów z forum, swojej głowy i rąk! 

Pozdrawiam

Pleziorro 

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 6
Opublikowano

Bardzo trafnie to ująłeś ;) wkradł mi się przypadkowy klik. Oba baniaczki wyglądają bardzo fajnie chociaż przyznam, że Czarna Perła Tanganika bardziej przypadła i do gustu (zielone + rybki strzał w dziesiątkę). Życzę powodzenia z Valisinerią, u mnie niestety nie przetrwała próby czasu i pozostałość wypadła ze szkiełka :)

Opublikowano
26 minut temu, Pleziorro napisał:

Pozostaje kwestia zmiany nazwy nowego Malawi, przecież ono już nie jest czarne. Czekam na propozycje

Czarna Perła 2

Podłoże możesz zmienić.

Kamienie możesz zmienić.

Rośliny mogą Ci wypaść.

Tła nie zmienisz - wniosek nasuwa się sam ...... j.w.

PS. A akwarium - może być:)!!

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Witam, ja od początku krótkiej przygody z cyrkulatorami miałem Eheim stream On 6500+. Najpierw w 300l a później w500l. Regulacja jest uboga ale szczerze mówiąc w niczym mi to nie przeszkadzało. Jeśli wycelujesz nieco bardziej w górę czy w dół to już zmienisz ogólny prąd wody. Obecnie mam w 500l podobnego Eheima 9500+ i jedzie na maksa. Woda pięknie się rusza, żadnej pralki. Ryby oczywiście duże i w ogóle ich to nie rusza. Wycelowany trochę w górę mocno natlenia wodę. Także tafla wody jest u mnie brutalnie poruszona.  Miałem dwa mniejsze tunze i chyba miałem pecha. Jeden wibrował po tygodniu i go oddałem a drugi wytrzymał z pół roku i był bardzo głośny. Też się go pozbyłem.  Ogólnie woda lekko płynie, ryby mają subtelny ruch, kupy wszystkie płyną idealnie do zasysu. Eheimy używam piąty rok jakoś.  Oczywiście jak jest całkowita cisza w salonie, ryby nie chlupia a za oknem nie jedzie Harley Davidson to słychać delikatnie cyrkulator.  Kiedyś w modelu 6500 padł wirnik, tzn był głośny i tuż przed końcem 3 letniej gwarancji dostałem nowy cyrkulator. Oczywiście żeby woda się ruszała kupiłem tanio nowy 9500 i tak został. A 6500 czeka w pudełku. Ryby mówią że wolą 9500 😁  
    • @darianus dobre wieści 🙂 może w takim razie jakoś wypali ten projekt 😉 ja posiłkowałem się taką stroną internetową: https://stacjaplantacja.pl/jak-przeniesc-rosline-do-hydroponiki/
    • U mnie skrzydłokwiaty dobrze sobie radzą w hydroponice przy ph ponad 7. Możesz podać źródło z info że ph powinno być niskie?
    • Dzień dobry,    chciałbym prosić o pomoc w identyfikacji glonów. Na środku mam wapien który zarósł jakoś pierwszy. Kolejne kamienie zarośnięte w ok tydzień czasu. Rośliny mam sztuczne.    nie wiem czy to okrzemki, brunatnice czy może jakaś dziwna wersja sinic? 
    • Ja w 375l używam dwóch jvp-132 - jeden do napędu kaseciaka, drugi do zamiatania. Poza kolorem bez uwag
    • Mała aktualizacja Udało się zainstalować hydroponikę. To znaczy samą instalację. Pod kątem roślin jeszcze sprawa nie jest zamknięta. Zapał przy tym projekcie nieco mi opadł odkąd przeczytałem, że woda w hydroponice powinna mieć pH na poziomie 5,5-6,5. Liczę mimo wszystko, że rośliny jako tako będą sobie radziły. Kupiłem skrzydłokwiata, philodendrona i jakąś peperomię  Mam jeszcze zielistkę i epipremnum. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Chwilowo próbuję w hydroponice ukorzenić odcięte pędy epipremnum.  - wlot do doniczek  - wylot z doniczek - całość umieszczona w pokrywie - doniczki zalane wodą i wypełnione gąbkami - tak się prezentuje całość obecnie (nie zdążyłem jeszcze wsadzić roślin do doniczek)   Kilka zdjęć obywateli mojego baniaczka   - Dominujący samiec Stigmatochromis Tolae. Chwilowo największy "byk" w akwarium. Ma około 15cm. - Nimbochromis Polystigma - jeden z dwóch ujawnionych samców. Już ładnie zaczyna "łapać" niebieski kolorek   - Nimbochromis Polystigma - jedna z samiczek - Exochochromis Anagenys - jeszcze nie znam płci osobników. - Dimidiochromis Strigatus - jedna z dwóch samic - Protomelas Mbenji Thick Lips - płeć jeszcze nie znana   A na koniec najmłodszy mieszkaniec czyli malutki Dimidiochromis Strigatus  Zaobserwowałem dwie sztuki  Wątpię żeby przeżyły, ale kto wie. Na razie bardzo dobrze kryją się w tej niewielkiej ilości szczelin jakie mają do dyspozycji.    
    • Mam od paru lat Tunze 6085 Tunze Turbelle Nanostream 6085 (4025167608506) • Cena, Opinie • Pompy cyrkulacyjne 17291245623 • Allegro Dla mnie jest idealny w 200cm. Dla Ciebie się nie nadaje bo nie ma regulacji mocy. Dlaczego piszę - wcześniej miałem kilka chińskich - ich trwałość wynosiła średnio pół roku. Może teraz jest inaczej, ale jakbym miał zmieniać to na pewno kupiłbym Tunze. Nawet jeśli teraz jest chiński (bo tego nie wiem)
    • Ja używam od lat taki Tunze https://allegro.pl/oferta/tunze-turbelle-nanostream-6055-10787582038 i dla mnie nie ma lepszego. Mam go w 576l. Jest cichy, wydajny i ma regulację. Ale żeby nie było kolorowo, to ma jedną wadę. Pokrętła w sterowniku są podświetlane od spodu niebieskimi diodami, nawet fajnie to wygląda. Diody emitują oprócz światła również ciepło i pod wpływem tego ciepła po jakimś czasie, plastik z którego są wykonane pokrętła kruszeje i pękają mocowania do potencjometrów i masz po regulacji😂 Oczywiście nie do końca. Nadal można regulować za pomocą małego, płaskiego śrubokręta. Na szczęście producent dziwnym trafem przewidział taką sytuację i w sprzedaży są dostępne oryginalne pokrętła https://allegro.pl/oferta/tunze-rotary-cnobs-7090-102-pokretla-do-kontrolera-11838292596 być może już z innego plastiku (nie wiem, nie sprawdzałem). Czy kupiłbym go drugi raz pomimo tej wady? Obiema ręcami i nogyma ...TAK.
    • Tą Tunze miałem w 720l , też bym go polecał jako niezawodny sprzęt.
    • Używałem Tunze 6045 w 500l (170cm długie) Jak dla mnie to był nawet za mocny ale jako, że ma regulację nie było to problemem. Cichy i energooszczędny. Mocowanie na magnes. Regulacja - czego chcieć więcej?
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.